Příběh čísla 1 (TV film)

Ty Unwin

Terry Jones

Kostýmy:

Zakia Essouci

Hodně dobře zpracovaný naučný příběh o tom jak vzniklo číslo jedna, nula a jak se rozvíjely počty a další čísla do celého světa. Kdo mel to štěstí a viděl to v českém překladu, vyhrál. Já co to viděl v polštině tak jsem si to musel pustit dvakrát :D 80%(16.6.2011)

Pí-ár jednotky na jednotku s hviezdičkou. Ak by som namietala tendenčnosť, nekomplexnosť či samoúčelnosť dokumentu, obviníte ma zo závisti. Tak len uznanlivo prikyvujem, dobrá práca veru... a angažovať Terryho, fakt šikovný ťah. S pozdravom nedocenená Eulerova konštanta.(24.10.2013)

Celkem zajímavý dokument. Příběh je celkem povedený, stejně tak, jako většina vtipů.(22.6.2010)

Matematika podaná opravdu ZÁBAVNOU formou a přesto se dozvíte mnoho (alespoň pro mě) nových informací. Viděla jsem to dvakrát a klidně bych se podívala znovu. Takovéto dokumenty by se měly pouštět ve školách, třeba by počty zaujaly více dětí.(8.6.2014)

Koľko poznáte filmov o matematike? A koľko je takých, ktoré sú zaujímavé pre široké masy? Pozrite si tento film a zodpoviete si sami...(1.1.2008)