Příběh čísla 1 (TV film)

Velká Británie, 2005, 60 min

Nick Murphy

Ty Unwin

Terry Jones

Průvodce tímto velmi netradičním dokumentem je Terry Jones z Monty Python, což dává tušit, že se nejedná o jen tak obyčejný dokument. Příběh čísel je zpracován velmi zajímavou a hlavně vtipnout formou (animované číslice rulez :-)), takže se rozhodně nebudete nudit a navíc se dozvíte pár zajímavých historických faktů ze světa čísel.(22.2.2008)

Pí-ár jednotky na jednotku s hviezdičkou. Ak by som namietala tendenčnosť, nekomplexnosť či samoúčelnosť dokumentu, obviníte ma zo závisti. Tak len uznanlivo prikyvujem, dobrá práca veru... a angažovať Terryho, fakt šikovný ťah. S pozdravom nedocenená Eulerova konštanta.(24.10.2013)

Já ŽERU matematiku - jak umí rozbrečet lidi i zásadně zkurvit děti... od tý doby, co mi v 1.váku na střední došlo, že ze mě v životě nevyroste taková zářná 1, jako matematik, matematik nebo matematik, tak se dost obávám děsivejch chvilek v životě, kdy je nutný matiku fakt POUŽÍT, třeba autostop! Ale s tim míň profláknutym Terrym z MPFC, to byla prostě chytrá sranda na jedničku, akorát no prostě ta matematika:) Vypočítali sice cestu na měsíc, ale mě pořád smrděj nohy.(4.6.2014)

Celkem zajímavý dokument. Příběh je celkem povedený, stejně tak, jako většina vtipů.(22.6.2010)

Matematika podaná opravdu ZÁBAVNOU formou a přesto se dozvíte mnoho (alespoň pro mě) nových informací. Viděla jsem to dvakrát a klidně bych se podívala znovu. Takovéto dokumenty by se měly pouštět ve školách, třeba by počty zaujaly více dětí.(8.6.2014)