Lee Byeong-gu je chudý mladík, který přišel o práci v místní továrně. Jeho matka, kterou tolik miloval, je po nehodě v komatu. Jeho dívka zemřela na následky zranění při pouliční demonstraci. Lee však trpí pocitem, že na planetu Zemi chtějí zaútočit vetřelci ze souhvězdí Andromeda. Lee vydedukoval, kdo je vůdcem těch, kteří jsou již mezi námi. Lee propočítal, že k útoku dojde při zatmění měsíce. Lee se rozhodl jednat.
Bohatý ředitel velké chemické továrny se po divném setkání v garáži s podivně oblečeným mužem, který mluvil něco o Andromedě, probouzí připoután k židli v podivném sklepení.....začíná tvrzení...proti tvrzení.... (Zrzunda)

balone

Ze začátku to vypadá na komedii, pak to začne být pořádný thriller a vy se vžijete do příběhu. Konec možná trochu probudí, snad až moc, ale tak fantazii ve filmu se meze nekladou, že pane Burtone. Jinak film celkem napínavý a hudba výtečná. Práce kamery a střihu mě na tomto filmu obvzlášť bavila. 65% ()

Jhershaw

O Save the Green Planet jsem myslel (a i v počátku získal dojem), že to je taková sci-fi parodie. Ovšem, jak již zde bylo zmíněno, film často zcela mění žánr, což v divákovi vyvolá (IMHO) záměrný pocit nejistoty, nabádá ho k neustálému uvažování, přehodnocování, a tím mě velmi bavil celou dobu. Nevšední, ale povedený zážitek. ()

Lhurgoyf

Toto je niečo neuveriteľného! Lee Byeong-gu odhalí medziplanetárne spiknutie - na Zemi sa nachádzajú mimozemšťania zo súhvezdia Andromeda plánujúci ovládnutie našej planéty - a jedine on ju môže zachrániť! Okamžite vypátra jedného z hlavných posluhovačov kráľa marťanov, vydávajúceho sa za šéfa jednej chemickej firmy, a po vcelku krkolomnom únose ho zavrie do svojej chaty v horách, začne ho mučiť a požaduje okamžité odvolanie útoku... Tak schválne, pozrite sa na plagát k filmu. Čo si myslíte - o aký žáner sa jedná? Komédiu? Nemáte celkom pravdu. Film je NESKUTOČNÝM žánrovým gulášom. Zo začiatku sa tvári skutočne komediálne - postava ufológa Leea je bizarná a komická zároveň - spomínaný únos vtipný a je vystrihnutý ako z nejakej grotesky. Potom sa ale žáner diametrálne zmení - a nastúpi temný thriller - fyzické mučenie šéfa firmy je psychicky skľučujúce, krvavé, až šokujúce - a naberá na rozmeroch až do podoby filmov Se7en, či OldBoy! Následne po ďalších troch zmenách žánru (hororu, drámy, sci-fi) nastúpi pastyš (filmová pocta). Keď režisér doslovne cituje z 2001: Vesmírnej Odysey (scéna s opicami, s monolitom), už sa nebudete vládať ani len čudovať. A čo vtedy, keď v zápätí po ďalších dvoch zmenách žánru nastúpi sci-fi paródia presne v štýle Mars Útočí?!? Proste nepochopiteľné. Divák zároveň počas celého filmu vôbec netuší, či Lee skutočne zajal mimozemšťana, alebo je spiknutie len výplod jeho chorej mysle. Raz sa smejete, raz ste napätí, raz od strachu odvraciate zrak, ale neustále sa divíte. A všetko to dohromady - svet div sa - nejak pasuje. Pokiaľ ste zvedaví, čo je možné s filmom a filmovými žánrami vôbec vyviesť, tak vám žiadny iný film viac ani odporučiť nemôžem. ()

Sysel_CZ

Mým názorem je, že ne každý den musím strpět takovou pitomost jako tohle. Ten film mi byl odporný skoro od samého začátku, kdy 2 dementi unesou nevinného člověka, a pak ho 2 hodiny mučí. Plejádu zvrácenosti bych snad mohl brát jen jako agitaci za názor, že retardovaní lidé jsou nebezpeční (což nechci), tento fakt mi ale spolehlivě zabránil vidět jakékoli komediální prvky. A jestli jsem před koncem myslel, že snad mám jen špatný pohled... konec mě dorazil. Jen fakt, že jsem sem-tam viděl dokonce ještě horší fláky, zabránil odpadu... ()

Folpa

Docelá chápu to rozporuplné hodnocení. Sám to řeším průměrem. Ničím mě to neurazilo ale ani nenadchlo. Hlavní hrdina byl magor, který vlastně nakonec měl pravdu... ()

ledzepfan

:).. :P.. :D ..o_O..................................................?..........................................................no možná i čtyři :/ ()

sta

Na poprvý 4 hvězdy, ale na podruhý to určitě bude buď 5 nebo tři...ale je to teda fakt něco...no nepopsatelnýho. ()

Toshiro

Na první pohled vcelku zběsilá šílenost, ale něco to do sebe má. Násilí není tak explicitní jako v jinejch korejských filmech. ()

dawe04

Dobře pasující puzzle nejrůznějších žánrů od komedie po horor. Dílky se skládají do čím dál šílenějšího příběhu a po přiložení posledního dílku naprosto šokuje - ovšem výsledný obraz se vám líbít nemusí. Naštěstí Ha-kyun Shin je majitelem takového charisma, že ty Andromeďany budete lovit s ním. ()

wipeout

Žánrová nevyhranenos´t dovedená do absolútneho maxima, tak by sa dal stručne charakterizovať tento chameleon filmového plátna. Ako komédia sa skôr jedná o horší priemer aj keď nájdu sa aj veľmi svetlé stránky. Horrových prvkov sa tu vyskztuje naozaj málo a snaha o navodenie určitého podoby exploitation hororu tiež nevychádza naplno. Ako dráma s viacerými prenádhernými flashbackmi a dramatickými pasážami viniká. No a to scifi je tým pravým korením, ktoré dodáva tomuto jedlu tú exotickú a inšpirujúcu arómu. Najmä posledná polhodinka vytrhal moje hodnotenie zo spodných pozícii. Nakonci mi zostal dych len na jednu otazku "What the f%&*!?" Určite sa jedná o extravagantne originálne dielo, ktoré ale ako celok nezaujme v svojej plnej dĺžke do takej mieri aby bol človek úplne vtiahnutý do sviežo inej atmosféry bláznivého sveta ešte zdravo bláznivejšieho psychopata zabijaka. ()

(mOnkey)

Nevěřte plakátům ke korejským filmům! Stejně jako u Kimssi Pyoryugi jsem ze začátku čekal nějakou rozjuchanou, hodně střelenou zábavu. Nakonec tomu bylo úplně jinak. A zábava to v tomto případě dle mého taky nebyla. 50% ()

dezorz

skutocne gulas. spociatku clovek nevie na co sa diva, uz uz ked si mysli, ze vie, ako to bude pokracovat, pride nahla zmena atd. probklem je, ze s narastajucim casom sa tempo striedania zanrov zrychluje a nakonic nestihaju ani postavy ani divak. nastastie, temou je film tak divny, ze ako jeden z mala elektiktickych korejskcyh filmo ten eklektizmus je sktuocne potrebny a vyuzity, tak ako treba. ()

C0r0ner

První půlku mě to ještě zajímalo, protože jsem si říkal: "Co z toho asi tak vyleze?". Po hodině a čtvrt už mi to bylo jedno, ať by z toho bylo cokoli. A musím říct, že z toho vznikla příšerná sračka a vlastně to nejhorší (ač logické), co se mohlo stát. Rákosnickou produkci mám rád, ale občas se fakt seknou. 35% ()

darm

Wow! Totální bomba..! Budu se sice opakovat, ale napsat to musím.. Save the Green Planet je neuvěřitelný žánrový mix, který nedá ani na vteřinu vydechnout. Je akční, napínavý, hororový, zábavný, místy pořádně nechutný, neuvěřitelný, místy přeladí na vážnou notu a pak nám zase nabídne sci-fi podívanou.. Celkový zážitek je naprosto dechberoucí..!! Nebudu se v tom hrabat, protože žádné chyby ani najít nechci. Mně se Save the Green Planet prostě maximálně líbil a nemám co bych mu vytknul. ()

Javad

Šialená vec! Má však to „niečo“ čo niektorý z nás vo filme hľadajú, ale málokedy nachádzajú... Myslím, že tu sa to dá nájsť. Tak hľadajte. ()

Moogwi

Příště si nesmím číst komentáře před tím než si pustím film. Čekal jsem totiž až něco .. moc skvělého, místo toho jsem dostal očekávaný mix žánrů, přičemž ani jeden z nich není udělaný pořádně a konec, který jsem celou dobu čekal.. Bohužel mě to nijak nevzalo, buď jsem prostě nebyl v tom správném rozpoložení, nebo fakt nevím :) ()