Řetěz (festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Muzikál

Indie, 1973, 145 min

Prakash Mehra

Javed Akhtar, Salim Khan

Natočené to není nic moc, ale Zanjeer mě svou ikonickou naivitou někde u Sher Khanova tance nakonec zlomil. Dívat se na filmové emoce po indicku může být zážitek v pravdě očistný a bylo by škoda se mu bránit nebo ho ve své divácké paletě snad úplně vynechat.(17.10.2009)

Bitka v koupelně je teda nezapomenutelná a její pointa přímo uzemňující :-) Jiný klasický snímek s účastí Amitabha, Sholay, je ovšem o dost lepší. V hudbě, dialozích, akčních pasážích...vlastně ve všem. Pro milovníky bizarností by ale Bollywood sedmdesátých let mohl být tím pravým šálkem čaje (říkám vzpomínaje na Yaadon ki Baaraat). (Viděno z 35mm kopie na Festivale bollywoodského filmu 2009)(18.10.2009)

Policejní Inspektor Vijay Khanna je tělem i duší oddán boji za spravedlnost. Jeho metody jsou někdy neortodoxní, a to mu způsobuje potíže u nadřízených. Dostane se na stopu prodejců pančovaného alkoholu, což ho nakonec stojí místo kvůli nespravedlivému obvinění z korupce. Ale on se nevzdává. V jeho boji za spravedlnost mu pomáhá krásná brusička nožů Mala a Sher Khan, bývalý majitel herny, kterého si Vijay získal svým tygřím srdcem.(3.4.2006)

Než vtrhne do kin předělávka, tak jsem si pustila originál. Amitabh Bachchan jako rozhněvaný mladý policista, kterému v dětství zabili rodiče, měl charismatu na rozdávání, jenže ouvej, jakkoliv respektuji film, že změnil trend své doby, většinou jsem se dost nudila. Přišlo mi to rozvleklé a příběh mě moc nezaujal. Mladá Jaya Bachchan mne nechává zcela chladnou, je to taková šedivá myška.(16.4.2013)