Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (355)

Rover 

všechny recenze uživatele

No nářez! Jak miluji knižní předlohu, tak mohu milovat i tento parádní film. Navíc výborní herci.. proč já víc nesleduju ruskou kinematografii? Třeba Světlana byla parádní, stejně jako Olga (hlavně když posloužila jako schránka pro Antona). Uchvátila mě i Moskva, ale především nezaměnitelná a geniální Timurova režie! HUDBA: Yuri Poteyenko - hodně ulítlá, občas brutální rock, což bylo hodně vtipný (Světlana se žene za upírem), jindy typický orchestříky, legrace. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Denní hlídka jako pokračování Noční Hlídky a volná adaptace druhé a třetí části knihy Noční hlídka od pana Sergeje Lukjaněnka je více propracovaná, dějově stabilnější, efektově propracovanější a atmosfericky lepší než u Noční hlídky přičemž si stále drží svůj temný humor . U první poloviny filmu byly méně akční scény vykompenzované agresivní hudbou, která přesně sedla k danému momentu a pomyslný opening ve formě vyprávění příběhu o Tamerlánovi a křídě osudu se mi líbil více než začátek u NH i díky lepšímu zpracování. Druhá polovina je naprosto bezvadná, akce je více než dost a pohled na apokalyptickou Moskvu mě vyrazil dech a Denní Hlídka si mě tím kompletně získala. 85 % ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Dynamický, originální, velice, velice zmatený. V paměti mi utkvěla výborná líbací scéna s točícím se autem, bohužel je Denní hlídka pro neznalce knižní předlohy přespříliš chaotická, takže mu nezbejvá než se kochat režisérovým divokým stylem a nesnažit se pochopit, co se vlastně děje. PS.: Moje oblíbená postava je určitě vykulenej řezník se zálibou ve hraní na bubny. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

že rusové jsou špatní herci vim už dávno.no oni třeba tak špatní nejsou,ale já východní tvorbu prostě nechápu.neřikám že koukám jen na americký filmy,to ne.mám rád hodně dánskou tvorbu,španělskou,francouzkou i maďarskou,jen to rusko mi leží v krku.takovou blbou debilitu sem jak živ neviděl,už v jedničce jsem se naprosto ztrácel a dvoika není vyjímkou.laciné triky,herci neherci běhají zmateně v hrozných lokalitách,jenž diváka ničím nezaujmou,mluví a nemluví o ničem,jako by ani neměki scénář a jestli ho měli,tak ho psal debil po dvanácti lahvých vodky.jednu star za jízdu autem po baráku,jinak srovnání s matrixem je jaksi mimo a timur mě vyrazil dech,protože jeho wanted je boží,tohle je jenom hodně blbé. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Příběh je košatější než jabloň v nejlepším věku a podle toho, co jsem si přečetl o knižní předloze, nebylo možno jej zachytit ani ve 140-ti minutové stopáži. Proto je děj chaotický až hrůza a orientuje se v něm strašně těžko. Na druhou stranu, pokud jím tak nějak projdete, budete svědky nevšedního stylu zpracování a ponoříte se do světa, ve kterém by si Neo ani neuprdnul. Přechody mezi realitou a Šerem jsou skvělé, stejně jako vizuální efekty. Nechápu, jak je možné natočit za tak skromný rozpočet obrazy postapokalyptické Moskvy, automobil svištící po kolmé stěně budovy a vůbec všechny demoliční sekvence, včetně ruského kola drtícího setmělé ulice nebo pádu moskevské vysílací věže. Škoda, že se ve filmu a celém příběhu tak moc špatně rozhlíží. Uvidíme, co přinese Šerá hlídka - plánovaný třetí díl. Doufejme, že se pod ní podepíše opět Timur Bekmambetov a završí tak svoji kouzelnou trilogii. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)
  • Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno