Leák

Indonésie / Austrálie, 1981, 85 min

Mladá Cathy je začtena do knihy o černé magii, která ji zajímá a rozhodne se ji studovat. Odcestuje na Bali, kde se setkává s čarodějnicí, která ji zasvětí do černošského kultu o tajemném Leákovi. Posléze je čarodějnicí podvedena a zakleta do upíra, který bojuje s místními svatými muži. (Epistemolog)

Javad

Neprekonateľná LADY TERMINATOR, sexy NEBEZPEČNÁ SVŮDNICE a teraz tretí trash film od tohto režiséra čo som pozrel - MYSTICS IN BALI - bohužiaľ nedosahuje „kvalít“ prvých dvoch spomínaných, napriek lietajúcej hlave z ktorej visia vnútornosti, mutáciám a premenám ľudí na zvieratá. Šaškáreň je to však stále poriadna a to hlavne pri záverečnom smiešne trápnom súboji. Indonézia je jednoducho mekkou brakových filmov a tento kúsok to len potvrdzuje. Najviac ma pobavilo zopár „vizuálnych efektov“, ktoré vyzerali ako by boli nakreslené farebnými ceruzkami :) ()

corpsy

Voodoo tématika v hororovej plnej poľnej. Úvod, prvé stretnutie s čarodejnicou, je pekne strašidelný. Potom  to už ide dole pralesom, ale niekoľko hutných momentov brzdí tento malý ázijský klenot od pádu do bahna. Nič veľkorozpočtové, ale zato nápadité s minimálnou absenciou krvavej zábavy. ()

otaznick

Souhlasím s Adrianem, že úprk lidí z projekce byl výrazný. Trochu to kazilo soustředění na děj, ale jelikož jde skutečně o úchylný film s létajícími hlavami, tak chápu, že každý na to nemá žaludek. ()

Adrian odpad!

Na LFS pri zaciatku projekcie tohto filmu bola premietacia sala zaplnena na viac ako 2/3 kapacity (cca 100 miest). Pri konci filmu sme sedadla okupovali asi iba 12 :-) Uz aj z toho je mozne vidiet, ze film je tak neuveritelna uchylnost v style tych najhorsich Woodoviek, ktore su take neskutocne zle, az su neuveritelne zabavne. Neverite? A co tak male nakusnutie - lietajuca, odtrhnuta hlava, najlacnejsia hudba, priserny scenar, tajomne voodoo praktiky na ostrove Bali, otrasne herecke vykony a este horsi anglicky dabing, atd. Ako hovorim, tak zle, az je to nutne vidiet a za nechcenu zabavu tomu davam zase bez rozmyslania ***** :-) ()

Iva8bitova

Nejsilnější snímek H. Tjuta Djalila. Zahrávat si s černou magií se nevyplácí. Hlavní hrdinka je americká turistka. Chce se naučit nejsilnější černé magii na světě Leák. Vyhledá čarodějnici v lesích. Stane se její žačkou. Čarodějnice ji ale očaruje. Hrdinčina hlava poletuje po vesnici kontrolovaná vůlí čarodějnice. Způsobuje ve vesnici rozruch. Místnímu čaroději se podaří čarodějnici přemoci. Pro hrdinku je ale pozdě. ()