Žigo, rómsky mládenec, žije so svojimi rodičmi na kraji dediny. Nemyslí si, že otec má pravdu, keď verí, že šťastie ich postretne, len keď zabudnú na svoje korene a budú žiť podľa vzoru iných. A tak po matkinej smrti Žigo odchádza od otca, ale i svojej lásky Veronka - dcéry bohatého statkára - do sveta hľadať pravdu, slobodu a hlavne svojich bratov. Pomáha mu pri tom čudná známa - babka Smrtka, ale aj kamaráti a vlastný dôvtip. Mnoho pochopí a mnoho dokáže - oslobodiť bratov, navštíviť cisára, obhájiť práva svojej rodiny, aby sa šťastný mohol vrátiť k svojej láske - Veronke. (oficiální text distributora)

Mordenroth

Ten film (aj keď bol robený pre televíziu) je veľmi zlý. Scenár a herecké výkony sú prakticky katastrofálne... Moje hodnotenie je však do istej miery ovplyvnené tým, že som sa aktívne zúčastňoval natáčania tejto „rómskej“ rozprávky. Bol som súčasťou komparzu (nakrúcali sme v okolí bratislavského Dómu svätého Martina). Považujem to za vynikajúcu skúsenosť a užil som si pri tom veľa zábavy. Na takéto chvíle sa nezabúda. ()

YoZo8

Priemerná slovenská rozprávka s fajn námetom, no herecké výkony nestali za veľa. Od ideálu má táto rozprávka ďaleko, no ako pohodička pri telke ujde. ()

mira007

Taková laciná slovenská pohádka na motivy nějaké romské báje aneb integrace menšin na Slovensku v 19. století. Až se z Braňa Deáka stane světová megastar, tak tohle bude na Netflixu top  film, jak bude každý zvědavej, v čem vlastně začínal. Do té doby spíš nefunční nudná kuriozita. ()

Petike

Námet je to pekný, aj príbeh sa mi vcelku páčil, ale po hereckej stránke to bolo naozaj sem-tam odfláknuté. Čo je škoda, lebo stačilo málo a dal by som aj štyri hviezdičky. ()