Dong Chi-sung je mladý, baseballový ex-nadhazovač, který touží po opravdové lásce. Od doktora se dozví, že má zhoubný nádor na plicích a nedožije se déle než dvou měsíců. Ve smutku a strachu ze smrti, pořád doufá v první opravdovou lásku, kterou ještě nenašel a bojí se, že mu není souzena. Když se opije v baru, barmanka Yi-yeon ho zavede do hotelu, kde mu zaplatí nocleh. Po nějakém čase se dovídá že ho Yi-yeon už odmalička tajně obdivuje a snaží se s ním již roky marně navázat kontakt. Shoda okolností a Chi-sungovo obvinění z trestného činu zblíží hl. hrdiny a přivede je na společnou cestu. Jak se Chi-sung vypořádá ze smrtelnou nemocí? Přeskočí mezi Chi-sungem a Yi-yeon jiskra lásky? (Káronoš)

Lacike

Tak konečne nejaká romantická klasika, ktorá mi sadla aj po rokoch. Zo začiatku mi ešte pripadal štýl humoru trochu prehnaný, ale postupne som sa na neho naladil a bavil sa. Veľkým plusom je herecké obsadenie. Jae-yeong Jeong síce pôsobí trochu ako suchár, ale mne pripadal sympatický jak tu tak aj v kope ďalších filmov. No a Na-young Lee strúha tie svoje tradične roztomilé grimasy, takže je radosť ju sledovať. Chémia medzi nimi funguje tiež dobre a film obsahuje kopu bláznivých a miestami až parodických epizódiek. Na zápletke je na kórejské pomery originálne, že hlavný hrdina si síce celý čas myslí, že zomrie, ale nakoniec sa to vyvrbi inak. Takže žiadne citové vydieranie sa nekoná, ale skôr taká pohodička počas celého filmu. 8/10. ()

Dale

Jeden z najslabších kórejskych filmov z takmer 50, čo som doteraz videl. Celý film sa rieši láska, no aj napriek tomu je tu romantická línia veľmi slabučká, medzi oboma predstaviteľmi to moc neiskrí a navyše mi ani neboli natoľko sympatickí, aby som im fandil. Ani dramatická rovina nie je príliš podarená, aj keď zo začiatku sa zdalo, že pôjde o ďalší silný doják. Navyše na môj vkus tu bolo až príliš veľa scenáristických lapsusov a situácií, ktoré nedávali zmysel (ako sa policajti ocitli v Dongovom dome, keď nemal byť prečo podozrivý, scéna mileneckej hádky na štadióne, ktorú Dong počul, scéna so zlodejom...) ()

Pirkaf

A máme tu další korejský romantický film... že by se tu umíralo na smrtelnou chorobu a snažilo se tak dojmout diváka? Áno, přesně tak. Některým filmům se to daří, některým míň. Pokud ovšem nudné pasáže střídají ty velmi nevěrohodně působící a tak pořád dokola a hlavní hrdina není zrovna sympaťák, ani přítomnost Lee Na-yeong nic nezachrání a nejsem schopen to dokoukat do konce... ()

Popluh

Skvěle vypointovaný snímek, ve kterém do sebe vše krásně zapadne. Herecké obsazení taktéž super a jediné, co tak Someone Special v mých očích celou dobu poškozovalo bylo poněkud "horší" technické zpracování s přemírou rozklepané kamery a neuhlazeného stylu v momentech, kdy se to vůbec nehodilo. 70 % ()

decouble

Hlavní hrdina tohohle filmu většinu stopáže pouze někde stojí (popřípadě sedí) a vykecává se, tudíž se téměř nehýbe, a tak je to celé hrozně moc nedynamické a nudné. Velkou část soundtracku navíc tvoří jihokorejské popové cajdáky, které znějí asi jako zamilované písničky od Backstreet Boys, prostě děs. Takže dokoukat to dokonce vyžaduje určitou morální sílu. A těch pár povedených vtípků a dobrých vizuálních nápadů na tom nic nemění. ()

Tyckin

Atypický, ale nic zvláštního nepřinášející snímek s příliš okatě nalinkovaným vývojem i závěrem. Nicméně jako romance působí někdy mile a zábavně, přesto více zaujmout nedokáže, alespoň u mne nepochodil. 65% ()

MartinNDL

Tak tohle je už vážně šikana. Myslím tím citová šikana od Korejců. Další film, který je tak silný, že si se mnou dělal co chtěl. Opravdu to není romantická komedie, jak již napsala May. Je to místy úsměvné, místy komediální, ale jinak naprosto napínavé drama. Romantika to je i není. Záleží, co si pod tím představíte. Ale o lásce to je, to jo. ()

tomeek

Love story s typicky odlišným přístupem, než na jaké jsme zvyklí (z USA). Nepředvídatelnost, zábavné situace... nevím, jak to dělají, ale půl filmu se nevědomky usmívám jak debil. Vychutnával jsem si příjemnost a nenásilnost plynutí celého děje. Svěží snímek se sympatickými herci. "Můj poslední nadhoz v životě." ()

Brandon

Tradiční korejská "pohádka", která umí diváka pohladit. Tentokráte je hlavní hrdina v časovém pressu při hledání jednoho ze základních kamenů zdravého vztahu :-) Přitom to má před nosem. Přitom ji má před nosem :-) Někoho...someone special 3,5* ()

Kalidor_

Co mě nadchlo bylo, že když se řešila dramatická či tragická záležitost tak z toho byla nakonec prča, a to já můžu :-) ()

Kurikmoon

Parkrát som žasol nad tým, že ako dokážu z niečoho, čo sa správa úplne absurdne a trapne, spraviť niečo zábavné a akceptovatelné. Film, že o láske jedného bazbalového zabednenca. Nadpriemer, uvažujem ešte o ďalšej hviezdičke navyše... ()

Pecival

Vzestupy a pády jako na houpčce tvoří tento mix (hodně lehké) komedie a dramatu. Přes nesporné kvality bych pár výtek našel. Hlavní hrdina se choval občas (decentně řečeno) poněkud přihlouple - pořád blábolí o lásce a milou slečnu co ho zuřivě uhání vesele ignoruje. Zrovna tak nevím kde zjistila, že "ač není moc chytrý ani hezký je aspoň milý", což teda většinu filmu moc nedokazoval. Na druhou stranu to nebylo nějak zvlášť dramatické a řekněme, že to lze připsat na vrub jeho diagnóze. Každopádně mě potěšil konec. ()

Daae

Tak tohle šlo naprosto mimo mě. Přechválená jihokorejská romantická komedie mě zlákala a zklamala. Iritující kymácivá kamera, nesympatický hlavní hrdina, nevhodné a otravné retrospektivní pasáže a nereálné situace (rozmluva po autosrážce, wtf?) - to je to. Aneun yeoja nepůsobí jako kvalitní film o lásce, ale jako mýdlová opera. Jedna * je za příjemně všední hlavní představitelku, a druhá * je za snahu. Stejně mi přijde, že jsem v těch hvězdičkách tentokrát schovívavá ... ()

Káronoš

„Láska je, když se dva procházejí za úsvitu. Kdo se držel za ruce při procházce lesem, ví že láska je ta nejúžasnější věc na světě"... Překrásné korejské drama, s výbornou příběhovou linií a "propečenou" zápletkou. V první řadě jsem se skvěle bavil, a't už smál(inteligentní, černý humor my přišel nesmírně vtipný a téměř vždy správně načasovaný), tak brečel(Poslední baseballový nadhoz Dong Chi-sunga byl nesmírně dojemný). Nejvíce se mi na filmu líbil "film v kině", na který šel Chi-sung s Yi-yeon, ten příběh zamilovaného páru který svojí lásku poslal po elektrickém sloupu, to bylo nádherné! Snímek i přes svou vážnost působil usměvavě a příjemně. Hodnocení: 8,8/10 BTW: Překrásná filmová hudba. ()

Yarushka

Zvláštní film...Myslím tím, že je správně zvláštní a to, co dělá ten film speciálním, jsou hlavně zajímavé záběry kamery a smysluplné myšlenky okořeněné trochou ironií, která v tu chvíli skvěle nadlehčí situaci. ()

Honza dAve

Aneun yeoja aneb Someone special je special film. Jednu chvíli lapáte smíchy po dechu, druhou přimrazeně koukáte, co se hlavnímu hrdinovi zase strašného stane a po chvíli vám dojetí rozslzí oči. Aneun yeoja velmi využívá totálně nejčernějšího humoru, aby z toho nakonec byl film o krásné a hluboké lásce. A co to vlastně je láska ? A jak poznáme tu pravou .... ? Třeba vám odpoví tenhle film. Korea opět získává plný počet hvězdiček. ()

Martyr

V poslednej dobe som videl už zopár filmov, v ktorých hrali hlavnú úlohu zväčša ťažké až tragické osudy zúčastnených. Neviem prečo majú aziati nutkanie točiť filmy o chorobách a hrozne nespravodlivých osudoch ale na mňa to funguje (zatiaľ). Someone Special je jeden z mnohých kórejských romantických filmov s dramatickú líniou, ktorý si razí vlastnú cestu síce nie úplne originálne ale celkom úspešne. K vyššiemu hodnoteniu mi chýbal silnejší príklon aspoň na jednu stranu, teda ku dráme alebo romantike(čo sa stáva u korejčanov čoraz častejšie) 80% ()