Mladú gangsterku prepustia z väzenia, kam sa dostala za vreckové krádeže a pobodanie nožom, ktoré vzala na seba. Vracia sa späť domov k svojej rodine - otcovi a malému bratovi.
Otec s dcérou nevychádza a vôbec nie je nadšený z jej návratu. Ona mu nevie odpustiť, že sa v minulosti spíjal a bil mamu. Pod návalom problémov si otec a dcéra začnú pomaly hľadať k sebe cestu a zisťujú, akú silu má rodina. (badygorila)

gogo76

Na úvod trailer. Kórejská dráma Family buduje atmosféru súdržnosti rodiny naozaj poctivo. Vzťah ťažko chorého a pracujúceho otca s dcérou, ktorá je práve prepustená z väzenia je na bode mrazu. Strohé a chladné dialógy v úvode, sa však časom menia v skutočnú lásku. Mafiánske peniaze nič dobrého neprinesú a vyzerá to tak, že bosovi len vrátené peniaze nebudú stačiť. Nenašiel som tu nič prehnane ázijského, ani typicky kórejského, teda zbytočne uplakaného a rodinná dráma s prvkami mafiánskeho filmu presvedčivo rozdáva emócie a ukazuje pravé hodnoty. Záver bol pre mňa predvídateľný, ale vôbec mi to nepokazilo zážitok. Malé Gran Torino po kórejsky. 80%. ()

bizz_mjc

A Korea zas jinak, tentokrát dramaticky rodinně - ovšem i s gangsterskou linií - a možná tak trochu blíže tuzemským family-filmům, kde hrají roli narušené vztahy poznamenané minulostí. Příběh se odvíjí pozvolna, bolesti hrdinů rozkrývá pomalu a vtahuje, i díky skvěle hrajícím, ačkoli hraje s již poměrně známými kartami. (70%) ()

ivan_drago

Velmi zvolna se linoucí, ale o to silnější příběh jedné rodiny a její cesty k sobě, hutně okořeněný gangsterkou... Civilní, dojemné a naprosto uvěřitelné drama, podpořené hereckými výkony a krásnou Soo Ae... Vlna emocí, jakou film spustí už od "prvního hvizdu" je dechberoucí a atmosféra takového "tepla domova" rušená je jen hrdinčinou temnější minulostí a jejím dopadem na současnost... Krásný film ve všech aspektech.... ()

neoBlast

Poctivě odvedená řemeslná práce v oblasti rodinné drama, na můj vkus až příliš sterilní a odsazená. Reálný, i když předem odhadnutelný, děj je vykonán sympaticky civilně hrajícími herci. Ani skoro žádná scéna (možná přivezení tatíka před holičství) není tak perfektní a výrazná, že si ji budu i za týden pamatovat. Ale celková atmosféra je příjemná a dostačující. 70 % ()

Adrian

Pomaly odvíjajúca sa rodinná dráma s prvkami gangsterky, s dôrazom na vierohodnosť hereckých charakterov a precízne budovanú mozaiku vzájomných vzťahov - tak rodinných ako aj tých pomimo. Príchod mladej dievčiny z väzenia spustí lavínu udalostí, ktoré postupne na povrch vyplavia nevyriadané účty s bývalými kumpánmi ako i dlho úkryvané rodinné tajomstvo. Záverečné vyústenie príbehu môže niekomu pripadať ako príliš účelové a mierne nasilu vykonštruované, mne ale len umocnilo silný prežitok predchádzajúcich minút. Výsledkom je tak ďalšia brilatná, komorná juhokórejská dráma, ktorá citovo nevydiera, ale naopak - presvedčivo vťahuje do svojho sveta. ()