Reklama

Reklama

Maska zrcadla

Trailer

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Len doplním Mariusa, ono je to masaker aj hudobný. Celé to snové iracionálno a balancovanie na pomedzí snov, túžieb a reality je doplnené rovnako uleteným (správnym smerom) hudobným backgroundom. Príbehovo je MirrorMask spočiatku trochu pomotané, ale neskôr tak akurát, len zamrzí poslabšie tempo. Celé to putovanie bizzarným svetom chvíľami nudí a výrazne tam absentuje zapamätanihodný okamih (ak nerátam celý film). Šialené, krásne...umelcké dielo. McKeanov štýl mi neskutočne sadol. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Zpracování dospívání dívky, která řeší svůj vztah ke světu i matce a najednou se ocitá ve zlomové situaci, je nápadité výtvarně. Odehrává se ve snu. Na můj vkus to však bylo příliš depresivní, výtvarná stránka mě nijak neoslovila, celé to byla jedna velká haluz a pod tím vším temně okrovým obrazovým balastem to byl dost fádní příběh, který byl mnohem lépe popsán v Alence za zrcadlem (a to ještě střeleněji) i zobrazen ve Faunůvě labyrintu (s mnohem větší logikou a vypravěčskou odvahou nevyjít vstříc divákovi). SHRNUTÍ: Depresivní Alenka v temné díře. ()

Reklama

Jossie 

všechny recenze uživatele

Jakmile se příběh dostal ze současnosti do fantasy části, začlo to být zatraceně zajímavé. Heleně výlet do jiného světa velmi prospěl, protože si začala vážit toho svého a navíc mi svým odhodláním, nadšením a věčně dobrou náladou byla moc sympatická. Velmi pěkné a netradiční byly postavy z toho druhého světa, mělo to mnoho zajímavých myšlenek a vtipných rozhovorů a všechno to bylo prodchnuto Gaimanovou genialitou, takže výsledek je jeden opravdu neobyčejný film. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Kouknul jsem na to kvůli spoluscénáři Neila Gaimana, který tam je vidět. Ale celkově mi to připomínalo animace Monty Pythons z Létajícího cirkusu, jen bez toho nadhledu a ironie. Před šesti lety jsem ten film přitom viděl poprvé, jsem zjistil, a vykouřil se mi spolehlivě z hlavy, žádná silná, zapamatováníhodná scéna... Dvě hvězdy za animaci a Gaimana. ()

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

Ukázkový příklad promrhaného potenciálu - obal je nádherný, ale obsah zkažený Obrazy s ostrými hranami které film vykresluje, se topí v záplavách teplých barev, sfingy s kočičím tělem a lidskými tvářemi náruživě pojídají knihy (na kterých se dá i létat, pokud jim vynadáte), v podivných budovách se skrývají ještě podivnější masky...uchvacující grafické orgie. Bohužel, všechno ostatní je špatně. Scénář sice psal Neil Gaiman, ale v tomto případě to rozhodně neznamená záruku kvality, naopak, působí jako velmi nepovedená, zmršená a navýsost nudná kopie Nekonečného příběhu. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Na začátku filmu je během stavění cirkusu krátký záběr na ruku balancující a točící sadou 4 krystalových koulí. Tento kousek se nazývá "Contact Juggling", vytvořil a poprvé jej předvedl Michael Moschen. Poprvé se objevil ve filmu Labyrint režiséra Jima Hensona, kterým je část tohoto filmu inspirovaná. (HappySmile)
  • Původní počítače, které se používaly pro práci na filmu, byly pojmenovány po Beatles - John, Paul, Ringo a George. Později se dokoupil pátý, který dostal jméno Yoko. Krátce nato spadla síť a nemohla být pořádně obnovena (počítače spolu odmítaly komunikovat). Byl tedy pořízen nový server a zakoupeny nové počítače, které tentokrát dostaly jména po The Ramones - Joye, Jonny, DeeDee a Tommy. Neil Gaiman k tomu potom řekl: "Škoda, že jsem nevěděl víc o historii The Ramones, počítače fungovaly perfektně, byly zvučné a umřely předčasně." (HappySmile)
  • Počet dnů natáčených ve studiu: 20 - Počet dnů natáčených v lokacích: 10 - Celkový počet záběrů s efekty: 1139 - Počet animací na jeden záběr: 3,5 - Celkový počet scén ve scénáři: 135 - Počet stran scénáře: 108 - Počet animátorů pracujícíh na filmu: 15 (HappySmile)

Související novinky

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)

Reklama

Reklama