Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skutečný vrah, který ve své době šokoval Ameriku a zařadil se mezi legendy masových vrahů.
Šokující film založen na skutečném příběhu z Nebrasky. V roce 1958 devatenáctiletý Charles Starkweather společně se svou čtrnáctiletou přítelkyní zavraždili během tří měsíců celkem jedenáct lidí. (oficiální text distributora)

Recenze (25)

Smok 

všechny recenze uživatele

Charles Starkweather je skoro obyčajný mladý muž. Ostatní chlapci v jeho veku sa od neho líšia snáď len tým, že keď sú niekde sami, tak ich nechodí pozerať tajomný cudzinec v klobúku, ktorý ich nahovára na rôzne somariny. Charlie navyše zbožňuje Jamesa Deana a je vlastníkom dvojhlavňovej brokovnice, s ktorou narobí policajtom v Nebraske pár vrások na čele a niekoľkým civilom nepríjemné "škrabance". Ďalší z oprášených príbehov o masových vrahoch minulého storočia ma síce zaujal, ale filmárska robota sa dala odviesť aj lepšie a s väčšou šťavnatosťou. ()

destroy83 

všechny recenze uživatele

Další pravdivý příběh sériového vraha, tentokrát se jedná o vidláka Charlese Starkweathera z Nebrasky, který se svou milenkou Caril Ann Fugateovou zmasakroval nožem a střelnými zbraněmi jedenáct lidí. Snímek se snaží až na několik skutečností držet pravdivého příběhu tohohle pošuka. Film celkem svižně odsýpá, vraždit se začíná téméř na začátku stopáže. Kamera před detaily vražd většinou uhýbá a narůžovělá krev, která zpravidla Charlese ohodí, či mu ulpí na triku vypadá velmi lacině. Ústřední dvojice je vkusně vybrána, zejména obsazení postavy Caril je vynikající a její herectví je naprosto uvěřitelné. Ostaní postavy jsou na tom ale o poznání hůře. Postava tajemného našeptávače do konceptu snímku celkem zapadá, co si ovšem tvůrci mohli odpustit, je sakra nepovedená automobilová honička, která působí chvilkami až úsměvně. Hudební podbarvení je povedené a závěrečný dodatek, jak dopdli zúčastnění, uspokující. Výsledný dojem je další průměrný film o sériovém vrahovi. U mě za tři hvězdy. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Celý příběh je doprovázen docela solidní hudbou, která se skládá z dobových hitů padesátých a šedesátých let. Občas se s její pomocí podařilo navodit slušnou atmosféru, ale většinou sloužila pouze jako poslechový doplněk. Speciálních efektů jsme se tu moc nedočkali a vlastně musím říct, že je jich jako šafránu. Většinou uslyšíme jen výstřel a další záběr už je pouze na krvácející mrtvolu (na krvi se taky dost šetřilo). Tento film ale není vůbec o efektech či tricích. Samozřejmě, že tyto prvky jsou důležité, ale zde jde spíše o samotnou hrozivou skutečnost, že je těchto věcí někdo vůbec schopný. Filmů o masových vrazích jsem viděl již několik a tento patří mezi ty slabší. Proto dám i slabší 3* ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Příběh o SÉRIOVÉM(někdo si evidentně plete pojem a průjem) vrahovi Charlesi Starkweatherovi v podprůměrným snímku s TV vizuálem. Ústřední dvojici bych ještě překousl ale ostatní herecký výkony jsou prachbídný. Lance Henriksen hraje ve filmu všeho všudy 3 minuty. Je tady jakýmsi našeptávačem a v podstatě mu není(záměrně) vidět xicht. Otřesná je i režie s kamerou. Za vše hovoří finální automobilová honička. Něco tak vtipnýho(trapnýho) se jen tak nevidí. Podívat se na to sice dalo ale myslím si, že by si story o Charlesi Starkweatherovi zasloužila lepší filmový zpracování. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Terrence Malick se nechal Starkweatherovým případem jen volně inspirovat a natočil skvělý film (viz i jinak výstižný komentář igiho B.). Byron Werner se snažil o dokumentární rekonstrukci a natočil nudný a lacině vyhlížející snímek vhodný leda pro televizi. Přitom se při popisu Starkweatherova řádění stejně nevyhnul několika faktickým nepřesnostem a najdou se i chyby plynoucí z nepozornosti tvůrců, jako je krví potřísněné tričko, když zabiják po vraždách usíná a sněhobílé když se probouzí. Celkový dojem z filmu nevylepší ani bídné herecké výkony představitelů zákona, šroubované dialogy a už vůbec ne zbytečná a klišovitá postava "našeptavače". "Starkweather" je ovšem v jednom ohledu opravdu jedinečný - tak neuvěřitelně staticky a amatérsky působící automobilovou "honičku" jako je ta ze závěru snímku jsem opravdu ještě neviděl. http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Starkweather ()

Galerie (1)

Zajímavosti (10)

  • Šerif okresu Lancaster, Merle C. Karnopp, bol v novembri 1998 zapísaný do Dvorany slávy policajných síl v štáte Nebraska. (Smok)
  • Proces s Caril Ann Fugateovou začal o 4 mesiace neskôr. Bola uznaná vinnou zo zločinu lúpežnej vraždy a odsúdená na doživotie. (Smok)
  • 25. júna 1959 Charles Starkweather usadol na elektrické kreslo. Presne o 00.04 bol prehlásený za mŕtveho. (Smok)

Reklama

Reklama