Kouzelný most

(studentský film)
všechny plakáty
Celý film

Co všechno se může stát v průběhu cesty přes most? Honza (Milan Hajn) miluje Hanku (Hana Baroňová), Hanka miluje Davida (David Borozidis). Spěchá za ním na rande, čeká ji před Národním divadelm, a Honza ji doprovází. Uprostřed mostu je náhoda spojí s kouzelným slepým harmonikáře (Radomil Uhlíř). Harmonikář ucítí jejich lásku a přiměje Honzu, aby se Hance svěřil. Poté jsou přímo na místě oddáni. Jenže všechno je jinak, než se na první pohled zdá. Tento krátký černobílý film je Chramostův první "nestudentský" projekt, pod vedením dramaturga Tomáše Kepky. Kombinuje prvky romantické komedie a fantasy. (oficiální text distributora)

Rosomak

Viděl jsem to několikrát, ale ten konec mi pořád přijde strašně zbytečnej a pouze předem vykalkulovanej... Nápady jsou spíše v rovinně příběhu než ve formě zpracování (jazyka filmu). ()

HAL

Nápaditá krátkometrážní romantika s pár lehce groteskně komediálními podtóny... ač je ale natočená výborně (a to nejen při srovnávání se studentskými filmy), s amatérskými herci vyčarovat emoce prostě nedokáže. ()

Vančura

A zase ten Hajn! :) Žehral-li jsem na něj již u autorova jiného kraťasu "Miluješ mě?", zde musím dvojnásob. Ten týpek je rozený tragéd - tragédem byl, je a bude. U scény, kdy Milan Hajn pronáší repliku "Hanko, já... já tě fakt... fakt je to pravda... já tě... já tě miluju"... fakt tě miluju." a kamera v detailu snímá jeho tvář, jsem umíral trapností a smíchy současně. Hajn je komickej pejsek, jehož vrtění ocáskem u mě způsobuje nezadržitelné záchvaty smíchu - výslednému dojmu z filmu to ale bohužel nepřidá. Jinak je totiž "Kouzelný most" rozhodně nápaditým počinem, který stojí za pozornost. O čemž svědčí už to, že je to dosud (květen 2011) Chramostův nejlépe hodnocený a nejkomentovanější kraťas na ČSFD. Hanka Baroňová je skutečně sympatické děvče a černobílá kamera zde výjimečně nepůsobí jako umělecká onanie, ale jako smysluplný prostředek pro budování atmosféry. "Kouzelný most" je bytostně studentský film se vším, co k tomu patří, včetně svých chyb a kladů - a právě v jejich neopakovatelné kombinaci tkví hlavní půvab tohoto příjemného filmíku, kterému rádi leccos odpustíte, pokud v ději na plátně identifikujete motiv z vlastního života. A právě v tomto filmovém postižení určité přenositelné lidské zkušenosti se zklamáním je Chramosta silný v kramflecích jako málokdo jiný z jeho generace - díky za to. ()

Adam Bernau

Na jednu stranu je pro čéka fajn, že ještě v roce 2008 mají mladiství tvůrcové postavy, s nimiž se čék bezprostředně přirozeně identifikuje. Na druhou stranu nevím, jestli mi z toho bylo trapně víc za sebe nebo za tvůrce, každopádně mě právě s ohledem na rok vzniku napadají slova zhruba jako "obehraná písnička beze stopy autenticity". A podezření, že dialogy záměrně odkrývají vycucanost a vlastně tupost dialogů, kterými je např. moje generace odkojena z těch českých filmů, na nichž vyrůstala, ve mně hlodá jen velmi slabě. Ten filmeček je tedy, vstřebám-li všechny pasáže, při nichž je mi trapně, dosti fajn, herečka velmi fajn, za Uhlíře vždycky dík a Hajn taky o.k., ale od mladých nadějných tvůrců prostě očekávám něco řekněme tvůrčího. ()

Snorlax

Tohle asi měla být romantická fantasy, něco jako Angel-A, jenže to byla jen plochá nuda s nepřirozeně se chovajícími postavami a s dialogy, které byly parodií sebe sama. Mohu pochválit slušnou kameru. ()

Webb

Hodnocení v rámci amatérské tvorby. Herci moc hrát neumí a opravdu svými výkony nepřesvědčí. U scénáře mám výtku pouze k nevěrohodnému chování postav. Tomu ostatnímu nic výtýkat nebudu, je to průměr. Na rozdíl od filmu "Miluješ mě?" jsem se opravdu vůbec nebavil. ()

AppleCore

Když to budu brát jen a pouze jako film mladého začínajícího režiséra, který zatim není pohlcen dnešní českou pitomostí tak budu hodnotit velice příznivě. Pěkná kamera, dobrej střih. Pokud má tento tvůrce být budoucností českého filmu tak se není čeho bát, alespoň prozatim. ()

Yardak

Příjemný kraťas, který zvedá dobrá kamera a slušná režie. Jen hlavní mužská postava mi nějak nesedla. Lehce komediálně-romantický příběh o zajímavé náhodě na mostě :o). ()

Pejpr

Jednou v noci se scenárista probudil a měl v hlavě geniální nápad, hned si ho napsal, aby ho ráno nezapomněl. Když se ráno probudil, bylo na něm napsáno - láska a krev. Na krev sice u Kouzelného mostu nedošlo, ale myslím, že být o nějakou minutu delší, Honza by se pustil do toho frajírka. Příště by mistr Klobouček mohl natočit mě, jak jedu tramvají do školy, to byste nevěřili, co se mi kolikrát stane... ()

jonyyy

Příběh se mi moc líbíl, černobílá ta mu taky sedla. Na české poměry velmi nadprůměrné, u mě. Chválím 70% ()

Ilicka

Velice příjemný krátký filmeček o lásce na několikátý pokus, která stejně nepřišla... Nepředvídatelné, milé, smutné a kouzelné. (Příjemné překvapení na FSF Ostrava Picture) ()

SLOTH

vtipne zajimave nevsedni a velice kvalitne natocene.... ale.... bohuzel jsem z toho citil (mozna se pletu) inspiraci z vorlovych filmu. a to je pro me minus nebot jeho filmy my k srdci neprirostly a bohuzel pro me naprosto nesympaticka hlavni dvojice ()

Terez.S

Moc příjemný krátký film, jsem ráda, že jsem tady na něj narazila a chystám se na další režisérovi filmy ... ()

Rosana

Super amatérský filmeček, který překvapí, potěší a pobaví. Kdykoliv o tom mostě jdu, tak si na to vzpomenu a neřeknu mu jinak, než Kouzelný most :) ()

Scylla

Pěkný, milý, vtipný, originální. Moc se mi líbilo černobílé zpracování. Z filmu vyzařuje živelnost a má švih. Do dalších projektů držim palce;) ()

Crawler-D

Nádhera. Kratká úvodní scéna je milou expresionistickou vzpomínkou na starší české filmy, ale především zbytek je neotřelou kouzelně působící romancí. Živí a bezprotřední herci, detailní a osobní kamera jsou příčinou, že té lásce uvěříte. Stejně jako začnete věřit, že ona svatba se zázračným způsobem děje. Film nechybí smutné zakončení, které vrací do reality bez kouzel, a hořké rozuzlení vztahu hlavních protagonistů. Za vším hledej batoh. ()

Trainspotter

Krátkometrážní filmy já můžu, protože většinou koncentrují svou myšlenku do jednoduchých a účelných výpovědí, které tak maximalizují svou hodnotu. Proto se takové filmy zbytečně nevykecávají a táhnou přímo na branku, tedy diváka, s jasným cílem: Zaujmout. V případě Kouzelného mostu bylo vše splněno beze zbytku, musím uznat dobrou práci s obrazem a s představitelkou Hanky, Honza už byl na první pohled topornější, ačkoliv to mohl být stejně tak záměr. Pointa originální, hudba skvělá, stylizace neméně dobrá, protože Praha už dlouho nebyla krásnější. Závěrem přeju hodně štěstí tvůrcům a těším se na celovečerák! ()