poster

Skupina Edelweiss (festivalový název)

 • Německo

  Edelweißpiraten

 • anglický

  Edelweiss Pirates

 • anglický

  Edelweisspiraten

Drama / Historický / Válečný

Německo / Švýcarsko / Nizozemsko / Lucembursko, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  *****

  Téma dětí ve druhé světové válce (Hitlerjugend, Edelweisspiraten...) je pro mě osobně fascinující a děsivé zároveň a často vyhledávám filmy s tímto tématem. Snímek "Edelweisspiraten" působí dík natáčení na ruční kameru velice autenticky. Stále se nemohu zbavit dojmu, že jsem byla s hrdiny přímo uprostřed rozvalin města. Tomu napomáhá totiž celá vizuální stránka věci (špinavá zákoutí, umazané tváře herců, brutální scény na gestapu). Herecké výkony jsou snad to nejlepší, co může film nabídnout. Mladí herci jsou věrohodní, všechny postavy projdou zpočátku nenápadnou, na konci však silnou proměnou. Děj je vcelku jednoduchý, ale tak jako všechno v životě, co se zdá jednoduché, zase tak jednoduché není. A tak zůstává svědectví o snaze přežít za nenormálních podmínek války (a lidí v ní, kteří válku nechtěli, ale jen se přizpůsobili - lidově řečeno drželi hubu a krok) aktuální. Poslední záchvěv vzpoury proti krutosti Nacistů ale nemohl pro špatně organizovanou tlupu mladíků vedených citově otupělým minařem Hansem skončit jinak, než skončil...(5.7.2005)

 • Dharter
  *

  Tento film je zajímavý zhruba stejně jako poster, tedy nijak. Pouze styl, jakým je natočen, je nevšední. ✘(14.9.2011)

 • Jhershaw
  ***

  Mám dojem, že na festivalech jsou dva druhy německých filmů: filmy o imigrantech a filmy válečné; Edelweiss je přírůstkem do druhé skupiny. A rovnou řeknu, že ve srovnání s loňskou Napolou IMHO horší. I zde je motiv dětí zapojených do hrůz války, ale na druhé straně - na straně "pirátů", jakéhosi mladého odboje. Nápad to je sice zajímavý, ale bohužel v jeho provedení je snad úplně všechno pouze mírně nad průměrem.(12.7.2005)

 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 2004 - nominácia na Grand Prix des Amériques(28.1.2010)

 • sator
  *

  Film asi neměl dramaturga-vzdal jsem to, raději bych dokument...(14.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace