poster

Skupina Edelweiss (festivalový název)

 • Německo

  Edelweißpiraten

 • anglický

  Edelweiss Pirates

 • anglický

  Edelweisspiraten

Drama / Historický / Válečný

Německo / Švýcarsko / Nizozemsko / Lucembursko, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  *

  Kdo to byli Edelweisští piráti? Z celýho filmu mám takovej pocit, že toho moc nedokázali. Že spíš řešili vztahy mezi sebou, než aby provedli nějakou akci. Film asi byl natočenej jenom kvůli tomu, aby se o nich vůbec vědělo a že byli popraveni. Škoda, že si někdo nedal záležet na lepším příběhu. Ale možná se jen chtěli držet historických faktů a ve skutečnosti to fakt bylo takhle o ničem. Každopádně co mi vadilo mnohem víc, byla kamera. Z ruky točený (připomnělo mi to, jak jsem byl včera na fesťáku, byl jsem celkem najebanej a všechno jsem točil na foťák - všechno bylo úplně stejně roztřesený, zoom in, zoom out a hrozně zmatný). Řekl bych, že kamera ten film poslala do kytek. Nevím, jakej byl na film rozpočet, ale podle toho, jak to vypadalo, tak hodně malej. Řek bych že je to zas jedna velká německá sračka, točená v televizním stylu, která hrozně NUDÍ.(10.5.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Ponurý a nijak veselý příběh o skupince mladých lidí, kteří se od psaní provokativních nápisů po zdech a rvačkami s Hitlerjugend dostali až k ozbrojenému odporu a střílení nácků, odehrávající se v prachu, špíně a ruinách vybombardovaných domů a sklepeních gestapáckých kanceláří. Příběh o tom, že i „hridnové“ jsou jen lidmi, dělají chyby a omyly a ne vždy mají čisté svědomí. Ponurosti odpovídá i komornější zpracování v tmavých a nijak zářivých barvách (převažuje hnědá), ani ta krev tu nemá rudou barvu. To vše zabíráno občas hodně roztřesenou kamerou. První a poslední třetina filmu je dost dobrá, prostřední části (hlavně co se týče útoku Edelweiss Piraten na nácky a následné přestřelky) poměrně dost uškodil místy chaotický a nepřehledný střih.(7.4.2009)

 • Dharter
  *

  Snímek je pouze tak zajímavý jako poster, takže nijak! Jedině ten styl kterým byl natočen je takový nevšední. ✘(14.9.2011)

 • Wolodja
  ***

  Film o klucich z valecneho Nemecka, kteri tvori mensi odbojovou skupinu. Celkem dobre, ale z navalu novych nemeckych filmu zabyvajicich se tematem 2. svetove valky (Der Untergang, Napola) patri mezi ty slabsi.(9.8.2008)

 • Morholt
  *****

  Jedna z mála známých kapitol německého protinacistického odboje, kdy se do opozice proti Hitlerově režimu postavila generace teenagerů, stojící na hraně dospělosti. Věrohodně výkony mladých herců a vynikající ruční kamera dělají z EP autentickou záležiost, která v mých očích o dost převyšuje zmiňovanou Napolu. Znovu Němcům tleskám a znovu jim závidím. 90%(28.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace