poster

Skupina Edelweiss (festivalový název)

 • Německo

  Edelweißpiraten

 • anglický

  Edelweiss Pirates

 • anglický

  Edelweisspiraten

Drama / Historický / Válečný

Německo / Švýcarsko / Nizozemsko / Lucembursko, 2004, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Niečo o protifašistickom hnutí v Nemecku sme už videli v Sophii Schollovej , niekoľko nemeckých hrdinov ukázal B. Singer vo Valkýrii, ale o Edelweissových pirátoch som doteraz nepočul. Mnoho ich nebolo , ale ich bitky s Hitlerjugent boli takmer na dennom poriadku a to ma zaujalo. Dávať najavo nenávisť voči nacistom si žiadalo veľkú dávku odvahy, pretože oči i udavačov malo gestapo všade. Skutočný príbeh má stále čo povedať a to aj v takomto televízno-festivalovom spracovaní. Výkony hercov neboli práve najlepšie, rezervy tam boli, herecky najlepšie obstál člen gestapa, ktorý mi dosť pripomínal českého speváka Davida Kollera. Film pravdepodobne nebol veľmi drahý, ale napriek tomu sa mu podarilo medzi niekoľkými zbúranými domami vykresliť solídnu atmosféru rozbombardovaného Kolína. Od začiatku je jasné, že partia pirátov neskončí dobre. Nebuďme naivný, gestapo ich určite rozprášilo, vraj na Himmlerov pokyn, čo vo filme chýba. Súhlasím s rozprávačom príbehu a hlavnou postavou zároveň, že pokladá za dôležité vyrozprávať tento príbeh. Prečo? Aby sa nezabudlo...60%.(10.4.2013)

 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 2004 - nominácia na Grand Prix des Amériques(28.1.2010)

 • Morholt
  *****

  Jedna z mála známých kapitol německého protinacistického odboje, kdy se do opozice proti Hitlerově režimu postavila generace teenagerů, stojící na hraně dospělosti. Věrohodně výkony mladých herců a vynikající ruční kamera dělají z EP autentickou záležiost, která v mých očích o dost převyšuje zmiňovanou Napolu. Znovu Němcům tleskám a znovu jim závidím. 90%(28.5.2012)

 • Lynn
  *****

  Téma dětí ve druhé světové válce (Hitlerjugend, Edelweisspiraten...) je pro mě osobně fascinující a děsivé zároveň a často vyhledávám filmy s tímto tématem. Snímek "Edelweisspiraten" působí dík natáčení na ruční kameru velice autenticky. Stále se nemohu zbavit dojmu, že jsem byla s hrdiny přímo uprostřed rozvalin města. Tomu napomáhá totiž celá vizuální stránka věci (špinavá zákoutí, umazané tváře herců, brutální scény na gestapu). Herecké výkony jsou snad to nejlepší, co může film nabídnout. Mladí herci jsou věrohodní, všechny postavy projdou zpočátku nenápadnou, na konci však silnou proměnou. Děj je vcelku jednoduchý, ale tak jako všechno v životě, co se zdá jednoduché, zase tak jednoduché není. A tak zůstává svědectví o snaze přežít za nenormálních podmínek války (a lidí v ní, kteří válku nechtěli, ale jen se přizpůsobili - lidově řečeno drželi hubu a krok) aktuální. Poslední záchvěv vzpoury proti krutosti Nacistů ale nemohl pro špatně organizovanou tlupu mladíků vedených citově otupělým minařem Hansem skončit jinak, než skončil...(5.7.2005)

 • Dharter
  *

  Tento film je zajímavý zhruba stejně jako poster, tedy nijak. Pouze styl, jakým je natočen, je nevšední. ✘(14.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace