O místo na slunci

• angličtina A Place in the Sun
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1959, 5 min

Autor, výtvarník a režisér této animované hříčky byl František Vystrčil a tématem je lidská závist a sobeckost, která teprve v nouzi a nesnázích přechází v projev přátelství. Dva panáčci se nechtějí dělit o malé místo na slunci, když ale o slunce přijdou úplně, přinutí je to spolupracovat… (Česká televize)

easaque

[[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]] ve zkratce: jednoduchý příběh poplatný době vzniku, dneska je to už spíš nuda, nostalgicky hodnotím slabými 3 hvězdičkami. Můžete zkouknout tady ()

Karlos80

Co k tomuto dodat.? Dvě kreslené postavičky na zeleném podkladu se spolu tak dlouho hašteří a přetahují o žlutý na zemi a vodu pod sluncem až nakonec zjistí že nemají slunce a zůstanou úplně sami jen ve tmě a chladu. Až nakonec zjistí že se tak žít nedá tak se zas udobří..Velmi primitivní záležitost, ale stejně kouzelná, i když krom hudby se zde vůbec nemluví ani nezpívá...A to si neumím ani představit co to muselo dělat s tehdejšími malými dětmi. A pravda co už napsal uživatel Braddy, skutečně se jednalo o první náš film který byl nominován na Oskara. A s obdivem se k němu dokonce vyjádřil i herec Charlie Chaplin. ()

topi

Úplně nejminimalističtější animák s hudbou Vlastimila Hály. Ve své době byl dokonce nominován na Oscara, nyní si přeci jen myslím, že zub času kvalitně zahlodal. ()

IvonaK

Milý kreslený příběh dvou postaviček s roztomilými obličejíky, kteří se tahají o místo na krásném naivně nakresleném sluníčku až když o něj přijdou, tak zjistí že se mají moc rádi. A sluníčko jim dalo druhou šanci to napravit. ()

honzic

Možná to je pro někoho veledílo, ale mne tento krátký film moc nedal, celé mi to přijde o ničem. K tomu animace celkem jednoduchá. Hodnocení: 45 % ()