ladynka

V pomalejším, vláčném tempu vyprávěný příběh o deziluzi z rozpadlých mezilidských vztahů; protivné je vnucování, s níž se snaží přesvědčit o ženském pohledu na svět - mužská postava k tomu nemá co říct. Kamerou a zpomalenými pasážemi připomíná filmy Wong Kar-Waie. ()

Vavča

Jestliže Edmond Pang nepatří k těm, kdo dokáží natočit drama o přátelství dvou žen neotřele, tak už nevím kdo potom teda. Film s s námětem, který jsem už dlouho neviděl, takto zpracován už vůbec ne. Jeden muž, jeho současná a bývalá přítelkyně si mají rozhodně co říci. Vynikajcí Gillian Chung a Tao Hong v hlavních rolích (mně absolutně nevadí, že k tomu mužská postava nemá co říci, chápu co Ladě vadí, pohled na výsledky emancipace pro tebe není příliš hezký, o tom jak je pravdivý si musíte rozhodnout sami). Užijete si sice občasné výpadky tempa a slabší místa hlavně v první půli, ale taky dost originální nápady, legraci, silné dialogy, a skvěle podané finále s citátem Tolstoje nakonec! Plus zajímavé je využití toho tématu skandálních fotek, který v Hong Kongu propukl někdy tou dobou, nevím, zda to byla náhoda, či úmysl. ()