Hned na začátku vidíme zraněného kosmonauta, jak se s obtížemi vrací z průzkumu neznámé planety, zhroutí se do křesla a volá řídicí centrum na Zemi: „Zde kapitán lodi Víra Jedna. Celá posádka je mrtvá, jedovaté plyny pronikly skafandry, radiace je smrtelně vysoká, já jediný přežil. Zničte loď." Stane se. Je rok 2000 a Spojené státy americké vyvinuly další loď, jejíž čtyřčlenná posádka se skládá z velitele Hanka, druhého pilota Johna, staršího vědce Paula a vědecké pracovnice Lisy. Loď Naděje Jedna se vydává do vesmíru hledat planety vhodné pro osídlení. (Peabody)

zelvopyr

Béčko z půlky šedesátých let natočené jako na začátku let padesátých. Ani ne tak efekty a interiéry, jako stereotypy. Chápu americké feministky, proč blbnou -- ve filmech jsou ženy fakt jen terče mužského šovinismu. Členka posádky se hájí před ponižujícími kecy, že ačkoli je podřadného pohlaví, tak je špičkový vědec a na palubě má určitě místo. A pak si navlékne zástěru a jde trubcům servírovat jídlo... Jinak je to konverzačka prakticky bez děje, a konverzuje se o hlubokých myšlénkách ;-). ()