O Dorotce

Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1974–1978), 1 h 10 min (Minutáž: 7 min)

Epizody(10)

Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (10)

Dorotka a papoušek (1974) (E01)

Papagáj perfekcionista ničí malej Dorotke detstvo svojim nezdravým prístupom. Nakoniec dôjde napriek úrazu pri športe k zmiereniu. Asi vysúdili bolestné od výrobcu sánok. ()

Dorotka a ježibaba (1975) (E02)

Papagáj to s presadzovaním racionálnej stravy preženie a Dorotka sa vydá na cestu detskej nadváhy, v čom ju podporuje ježibabská obsluhe perníkovej cukrárne, ktorá na oslavu každého pribratého kila tancuje rituálne tance. Tešiť nás môže jedine to, že vzhľadom na jej kanibalské sklony, by sa v prípade obezity nejednalo o trvalý jav. Vynikajúca a gagmi nadupaná epizóda. ()

Dorotka a hvězda (1977) (E03)

Nadprirodzená entita spadla z oblakov a Dorotka s papagájom sa jej ujmú. Ako to už s mytologickými kreatúrami býva, jedná sa o bytosť nevďačnú, sebestrednú a krutú, takže sa jej nakoniec radi zbavia. ()

Dorotka a hodiny (1975) (E04)

Cestovanie časom navracia mladosť, v prípade nemej tváre dokonca aj život. ()

Dorotka a drak (1974) (E05)

Dory in the sky without diamonds. Radostné psychedelické skotačenie sa zmení na bad trip a papagáj musí zase raz zachrániť situáciu. ()

Dorotka a abeceda (1978) (E06)

Ani kariéra v šoubiznise sa nezaobíde bez aspoň základnej gramotnosti. Na to, že je to poučné, je to docela vtipné. ()

Dorotka a zpěvák (1975) (E07)

Spevácky idol žien a dievčat na zenite popularity konfrontovaný žiarlivým operencom. Dokonalá epizóda, ktorú si z detstva najviac pamätám. ()

Dorotka a pštros (1974) (E08)

Papagáj čoby hlas rozumu, zásadne protestuje proti adopcii pštrosieho embrya v škrupine, no je ako vždy ignorovaný. Následne musí riešiť následky otesánkovitého druhu. ()

Dorotka a straka (1974) (E09)

Kriminálny mastermind a majster prevlekov straka urobí osudovú chybu, keď sa obeťami jej poslednej ozbrojenej lúpeže stanú naši hrdinovia. Spravodlivosť nakoniec zvíťazí, ale dá to fušku. ()

Dorotka a plamínek (1976) (E10)

Som dieťa plameňov, cestu vám osvetlím. Mladá pyromanka podľahne žeravému znameniu osudu a tragédii v poslednom momente zabráni papagáj ako člen dobrovoľného hasičského zboru. ()