poster

Věčná pěst

 • Hong Kong

  Eternal Fist

Akční / Sci-Fi

Hong Kong / USA, 1992, 95 min

Režie:

Teddy Page
 • Lateef
  *

  Dostihnout film v době jeho vzniku, pravděpodobně bych teď s narychlo sestrojenými nunchaky pokosil stromy a keře kolem celého našeho bloku. V dnešní době je to však totální videobéčko se scénářem vystihujícím děj v jedné holé větě. Zbytek obstarávají souboje, které si vystačí se dvěma kopy, dvěma údery, dvěma kryty a tohle se točí dokola cca 65 minut z celé stopáže. Pokud Cook vezme do pracek nunchaky, které mu snad podal samotný Bruce Lee, je na co se koukat, jedná se o nejpovedější scény filmu. Jinak žalostně sledujeme, jak se bojovníci i po 68 inkasovaných ranách bleskově zvednou/otočí/uhnou, aby následně zasadili další bombu, která tomu druhému zase nic neudělá. Ony totiž ty rány moc na soupeře nedopadají. Jak tu mnozí píší, po některých hláškách jsem fakt vybuchnul smíchy, zvláště Mainframe chrlí meganásery. Závěrečný boj mi připomínal hru na Commodore 64 Karate, kdy jeden kope, druhej se nekreje, ale jen čumí, až dostane ránu, pak se zvedne, kopne a ten první čumí, až dostane ránu a takhle asi 5 minut dokola. Nejlepším Cookovým snímkem zůstává nadále Double Blast.(31.7.2011)

 • Flipnic
  ****

  V rámci subžánru prostě nemůžu jinak hodnotit než za čtyři. Sice se jedná o ultralevné béčko natáčené v nudné poušti, ale v podstatě se jedná o jednu z nejlepších "arénovek" jaké jsem kdy viděl. Pokud se totiž člověk podívá na souboje pořádně, tak si může porovnat s jinými filmy podobného ražení, jak jsou dobře choreograficky zmáknuty... Téměř žádný střih při úderech a kopancích!! 80% kopů a úderů jak vyletí, tak padne, aniž by byly několikrát prostřiženy. Sice je někdy vidět, jak si "herci" nahrávaj a že některý rány jdou docela na lehko a asi by moc ve skutečnosti "nebolely", ale i tak se jedná o perfektní choreografii, kde všechno pěkně vidíme a nemáme nablikáno v očích z prostřihů a špatné kamery. Navíc je to v podstatě non-stop akce, tady se prostě řežou furt!! Souboje se zbraněmi a hlavně používání nunchaky je naprosto TOP (málokdy jsem viděl tak profesionální "práci" s nunchakou jako u hlavního hrdiny ...). A navíc Cynthia Khan je fakt nádherná, v černým pankáčským oblečku fakt k nakousnutí!! Taky je vidět, že v soubojích vystupují chlapi, co něco dovedou, v titulcích bylo uvedeno pár mistrů kickboxu apod. Jako sice děj nula, film o ničem, ale mě osobně jde o akci a když je takhle koukatelně a non-stop dávkovaná, tak není u mne co řešit... Fakt na svoji dobu a v rámci ultralevného žánru naprostá pecka.(9.11.2009)

 • choze
  odpad!

  Ne, že by to Cynthii Khan v černé kůži a s kuší rozdávající na potkání kopy z otočky do xichtu neslušelo, ale jako celek je tahle ultralevná bezdějová přehlídka bídně ochoreografovaných soubojů v poušti, kterou občas projede nějaké zrezlé auto nekoukatelná. I když se český dabing postaral o pár šťavnatých hlášek vypsaných ostatními.(5.7.2009)

 • - Amp (Dale Cook) je síce ukrižovaný, ale v nasledujúcej scéne niet po dierach v jeho rukách ani stopy. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace