Věčná pěst

Eternal Fist

Akční / Sci-Fi

Hong Kong / USA, 1992, 95 min

Teddy Page

Měla tohle Cynthia Khan vůbec za potřebí? Po úspěchu Red Force 4 by se dalo čekat,že se bude držet solidních filmů,ale stále se jednalo o její začátky. Souboje jsou sice dost průměrné a je jim vyplněn takřka celý film,ale se tvůrci nevyčerpávali dialogy. Ale mě tohle dílko dáli se to tak nazvat z fondu ztracených filmů líbilo,ale nikdo z těchto herců nemohl čekat,že po tomhle nemůže čekat nějakou další nabídku nebo dokonce,že se může stát slavným. A pro Rheda. Já napočítal,alespoň 4 bělošky. A obal k filmu jsem poskytl já. The Best of Best hlášky. "Manfreid. Tvoje zuby jsou tak velký asi jako tvůj chuj." "Do prdele,kdo to sem teď leze?" "Kurva život!" "Jebu tě!" "Tak pojď ty kokote!" "Kdes ukrad tu výbavu?"(13.7.2007)

V rámci subžánru prostě nemůžu jinak hodnotit než za čtyři. Sice se jedná o ultralevné béčko natáčené v nudné poušti, ale v podstatě se jedná o jednu z nejlepších "arénovek" jaké jsem kdy viděl. Pokud se totiž člověk podívá na souboje pořádně, tak si může porovnat s jinými filmy podobného ražení, jak jsou dobře choreograficky zmáknuty... Téměř žádný střih při úderech a kopancích!! 80% kopů a úderů jak vyletí, tak padne, aniž by byly několikrát prostřiženy. Sice je někdy vidět, jak si "herci" nahrávaj a že některý rány jdou docela na lehko a asi by moc ve skutečnosti "nebolely", ale i tak se jedná o perfektní choreografii, kde všechno pěkně vidíme a nemáme nablikáno v očích z prostřihů a špatné kamery. Navíc je to v podstatě non-stop akce, tady se prostě řežou furt!! Souboje se zbraněmi a hlavně používání nunchaky je naprosto TOP (málokdy jsem viděl tak profesionální "práci" s nunchakou jako u hlavního hrdiny ...). A navíc Cynthia Khan je fakt nádherná, v černým pankáčským oblečku fakt k nakousnutí!! Taky je vidět, že v soubojích vystupují chlapi, co něco dovedou, v titulcích bylo uvedeno pár mistrů kickboxu apod. Jako sice děj nula, film o ničem, ale mě osobně jde o akci a když je takhle koukatelně a non-stop dávkovaná, tak není u mne co řešit... Fakt na svoji dobu a v rámci ultralevného žánru naprostá pecka.(9.11.2009)

• PetrPan

Levné a hloupoučké akční céčko, kterých bylo v devadesátých letech jako hub po dešti. Věčná pěst je však houbou nezalévanou a neduživou. Nedá se prakticky vůbec mluvit o nějakém příběhu, a tak ani nemá větší cenu se pozastavovat nad katastrofálním "hereckým" umem všech zúčastněných, zklamáním pro mne byl ale jen výkon Cynthie Khan, přece jen jsem měl o ní trochu větší mínění, byť zase bez přeceňování. Hamleta jsem ale opravdu nečekal a těšil se alespoň na dávku bojového umění. Místo něj jsem však dostal jen amatérskou smršť přezvučených "jakoúderů" bez jakéhokoliv náznaku nápadité choreografie, respektive zcela bez ní. Nuda a šeď . Hvězdu, protože Cynthii prostě odpad nedám.(15.1.2016)

• - Amp (Dale Cook) je síce ukrižovaný, ale v nasledujúcej scéne niet po dierach v jeho rukách ani stopy. (beso74)