Vyprovokovaná

• Velká Británie Provoked: A True Story (více)

Kiranjit Ahluwalia (Aishwarya Rai) byla provdána z Paňdžábu do Londýna. Zpočátku se k ní manžel choval dobře, ale pak ukázal svou pravou tvář. Začal pít, vyhledávat jiné ženy a jí jen mlátil a znásilňoval. Po 10 letech už s ním měla 2 syny. Po jedné dvouhodinové násilné scéně zapálila jeho postel, zatímco spal. Byla obviněna a odsouzena na doživotí za úmyslnou vraždu. Umožní jí odvolání žít svobodný život se svými dětmi, přestože se sama obviňuje za svůj neodčinitelný zločin? (oficiální text distributora)

cinema_cz

Drama o následném soudním procesu volá po silnějším scénáři, který by už jen z piety vystavěl kvalitní drama. (Ci 07/2008) ()

malamia

Aishwarya Rai mě umí občas překvapit, když už si myslím, že nic nového nepředvede, tak to zvládne. A to i když hraje unylou utýranou indku, která neumí moc anglicky... Vlastne nejsem teď schopná napsat, co se mi na tom filmu líbilo, páč mnozí dost přehrávali, stavba byla jasná a infové umí větší drama, ale asi ten příběh, který je pravdivý, a hudba od Rahmana, který zas jednou citlivě a le krásně zabodoval, tomu dodali sílu.... ()

fafejt001

SICE trochu poněkud rozvláčné , ale co už . . A MĚLA toho kreténa ,,MAČA ,, řešit už dříve . NO , Bachchan a Miranda dělaly co mohli , takže za čtyři . ()

Camp_nou

7. prosince 1989 - Indická žena Kiran je obviněná z vraždy svého manžela, od kterého byla 10 let týrána, komandována a znasilňována. Vyšetřovatelé a soud s ní ovšem i tak zacházejí jako s obyčejným vrahem a Kiram je odsouzena k trestu odnětí svobody na doživotí. Ale vězení se pro ní stává spíše novým domovem než slitinou zdí a mříží, kde by si měla odpykat svůj trest. Místem, kde cítí svobody a lásky více než v domě s manželem násilníkem. Za pomoci organizace pro práva žen a přítelkyně z celi, shodou náhod sestry schopného a známého právníka se Karim přece jen dočká částečného ospravedlení a bude ji dopřáno dále žít a vychovávat své 2 děti. Film o problematice indických žen, jejich náboženství, domácím násilí a hlavně o mezerách ve spravedlnosti a laskavosti jistých menších skupin lidí. A i když scény ve vězení jsou hodně kýčové a nepůsobí až takovým psychickým nátlakem na diváka jak by se asi u takového filmu slušilo a patřilo, i tak je Vyprovokovaná solidním dramatem, který si zaslouží minimálně zamyšlení. ()

zero_zelo

příběh, kterej je tak jasněj a čitelnej, že to ani vlastně neodpovídá realitě. todle že je pravdivej přiběh? a konečnej epilog je jak z pohádky o ošklivým kačátku. ale i tak to byl pěknej TV film, protože do kina to asi není ten úplně stavěnej filmovej skvost ()

Chlo0opek

Především ne moc sympatická hlavní, ale i vedlejší představitelky a místy nelogické jednání sráží hodnocení filmu na lepší 3*. ()

Lukoh

Klasický príbeh ženy, ktorá je týraná a raz sa vzoprie svojmu manželovi a rozhodne sa ho zabiť... Potom tu ale máme čudujúcu sa Indku, ktorá je prekvapená, že je v base, z ktorej ju pustia až za 12 rokov... Môžete si vybrať kopu iných a lepších filmov s touto tématikou... ()

madline24

Příběh silný, ale zpracování hrozně naivní. U podobných filmů nemám ráda patetičnost a přehrávání, příběh sám o sobě působí na city víc než nepřesvědčivý scénář a výkony herců. ()

Nezbednice

Velice silný příběh, ve kterém se snad každý musí zamilovat do hlavní hrdinky. Aishwarya je vynikající herečka, přesvědčivá a ještě k tomu tak krásná, že i kdyby Vás samotný příběh nezajímal, díky ní bude. Film bych viděla tak na tři hvězdy, Aishwaryu na pět, takže dávam čtyři. Jsem ráda, že ho viděla. ()