higuain

Olivera Wooda patrně přestal bavit famfrpál, a tak se dal na kreslení a básnění o ženské kráse, lásce a o tom, jak kurevsky nudný jsou osmihodinový šichty v supermarketu. ()

Tygrys

Každopádně je to film dvou tváří a nebýt těch komediálních a nebo spíš rádoby komediálních scén bylo by to třeba za 5*. I tak je to celkově velmi povedený snímek. ()

Mickalle

O čem film vypráví na tom i stojí, nechat čas plynout o něco pomaleji nebo ho skoro zastavit. Film se skoro nehýbe z místa a přesto každá sekunda nabízí tolik ... ()

Efik_CZme

Tento snímek pro mě má zvláštní význam. Není to tak dávno co se nám s bývalou přítelkyní povedlo zrušit tříletý vztah. Od tohoto bodu se můj život odvíjel jak podle kopíráku s tímto filmem. City, zhrzená láska, stopa za vztahem, pálení fotek, které se nekoná, práce za minimální mzdu v nezajímavém prostředí... Nejspíš právě proto jsem u děje tohoto filmu "řval" nadšením. Jak mě může někdo takhle chápat? Už jen z tohoto důvodu film musím hodnotit možným maximem. Ale to není jeho jediná přednost. Zpracování, vtípky, romantika... vše co se ve filmu vyskytne do něj dokonale zapadá. Příběh i vysvětlování Benovy schopnosti zastavit čas, klidným nevzrušeným hlasem, se vstřebává snadno jako dobře vypálený alkohol:-). Pro lepší představu film přirovnám k tématicky, i zpracováním podobnému Late Night Shopping, snad se to dá srovnávat i s českáma Samotářema. S čím ale nesouhlasím je srovnání s mnohokrát zmiňovanou Americkou Krásou. Nevidím jedinou věc, kterou by měli tyto dva filmy společnou. Nakonec musím přiznat, že nebýt mého "duševního" souznění s filmem, hodnotil bych ho pouze 4/5. ()

easaque

ve své podstatě milý dospělácky se tvářící, ale v jádru týnejdžrovská romanticky laděná komedie. Režisér je mladý a tak je z něho cítit jeho naivní pohled na svět, ale působí docela vkusně a artově a snaží se vkloubit do svého díla i kousek filozofování. Pomalejší běh filmu tu není na škodu a příjemně se u něj odpočívalo. Lepší 3 hvězdy si určitě zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Bohužel to nefunguje. Všechny ty skvěle natočené a do jisté míry nápadité scény (všechny ty zdejší nápady už byly jinde, ve starších dílech a ne jednou, takže originálního tu není nic) jsou sice samy o sobě fajn, ale v celku nefungují. Vůbec totiž neladí s tím, jak je ten film natočený - tyhle scény totiž mají působit svižně a svěže, zatímco tady se o to sice snaží taky, ale podané jsou bůhvíproč rozvláčně, jako celý film, takže vždycky působí jako nahodilé zjevení, které by rádo ladilo s pomalejší atmosférou filmu, ale zároveň chce být jeho značným oživením, tudíž z toho pokaždé vypadne podivný hybrid, který není ani jedno ani druhé. Stejně ani není jasné, oč se ten film vlastně snaží, protože sem tam se objeví nějaká vtipná scéna (ačkoli těch, které mě pobavily, je fakt málo a spočítat bych je dokázal na prstech jedné ruky), pak je to zase těžká depka, do toho hraje pořád jedna a ta samá hudba, která by se hodila nejlíp do závěru filmu o umírání na rakovinu a ty komediální a vážné scény kvůli tomu všemu vůbec nedokážou fungovat pohromadě. Je to jako sledovat film o postupném umírání jedné židovské rodiny v koncentráku, ve kterém se občas zničehonic objeví rozverná muzikálová čísla o tom, jak krásně voní plyn předtím, než člověka zabije. To byl dost extrémní příklad, ale takhle rozporuplně ty scény pospolu na mě prostě působí, nemůžu si pomoct. Postavy jsou tu celkem fajn, až teda na ústředního hrdinu, který se celý film (a fakt za každé okolnosti) tváří, jako by mu někdo před očima před chvílí vystřílel celou rodinu, navíc sympatie jsem si k němu za celý film moc nenašel. A ani nevím proč, když mě ani ničím vlastně nevytáčel. A co se týče samotného konce, asi by se mi líbil, ale musel by být, stejně jako celý film, podán úplně jinak a přirozeněji. Celou dobu je to svérázné, takže bych čekal něco jiného, než pohádkový zázrak, po kterém všechno jak mávnutím kouzelné hůlky dopadne strašně dobře. A proti happy endům nic nemám, sem se i hodil, ale touhle cestou prostě ne, nezlobte se na mě. Já bych fakt hrozně chtěl, aby se mi to líbilo, protože příběh je fajn, některé scénky taky, většina postav jakbysmet, ale to by to fakt muselo vypadat jinak. Ellis mi prostě znova nesedl. Slabé 3* ()

Morloth

Moc krásných záběrů a poněkud málo příběhu. To co se zde odehrálo, jsem již viděl několikrát ve stejné podobě. Bohužel mi to nestačilo. Netvrdím, že by zde nebyla spousta zajímavých nápadů. A krásné záběry jistě někoho uchvátí, ale... Navíc jsem měl tu báječnou možnost vidět film s naprosto odpudivým českým dabingem, který bych snad nepřál ani Teletubbies. Možná i proto jdu níž... ()

Marqta

Kouzlený snímek. S kouzelným poselstvím a naprosto dokonalou hudbou. To co mi trochu vadilo byla ta všudypřítomná romantika- které bylo na můj vkus hodně - a kdyby se místo toho rozvedla ta existenciálně filozofická myšlenka s časem byla bych naprosto nadšená. Nicméně i tak je film plný mouder - podaných všedně a lidsky. Svým vlastním způsobem film vlastně ukazuje každodenní život- jeho radosti, strasti a cestu- jak objevit to kouzelné. A ještě jednou opakuji - hudba je skvělá. ----"This is the haunting period. The time when the demons of regret come for you."----The bad news is that time flies. The good news... is that you're the pilot."---- ()

peiton

Neviem asi som divná,..Mne toto dielko neučarovalo,alebo som len žena,ktorú nejak nezaujíma ako mladý hrdina nemôže spať a preto si predstavuje rôzne veci,obzvlášť tie ako zoblieka atraktívne ženy.Neviem prísť na kameň úrazu,čo mi tento snímok dal,no jedno viem isto..Vzal mi 1 hodinu z môjho života.A asi mi chýba pre takýto zvláštny druh kúsok pochopenia.Nenachádzala som v tomto celom žiaden zmysel,neodnášam si ani žiadne ponaučenie,o pointe nehovoriac.No je síce pravda čo sa tam vraví a síce,že čas v práci odsýpa oveľa rýchlejšie,čím menej sa naň dívaš.Ja to tak jedno obdobie robila a skoro zmeškala prestávku :) ()

Martin741

Film o cinnostiach po rozchode s priatelkou. Nocne smeny v obchodoch su fajn, a chlap bol spravne naladeny /ocami vyzliekal pritomne samice - samozrejme pod 50 rokov, dufam, ze na stare stabajzny 60. a 70. rocne sa vysral/. Kulisy su fajn, akurat chyba pribeh, ale to je vec tolerancie : 70 % ()

marcek

Seana Biggerstaffa jsem videl zatim jen jednou a to v Harry Potterovi v roli Olivera Wooda, tak jsem na to koukl. Nadherny film, s jeste krasnejsi hudbou, komedialni prvky tam taky nechybi, ale nejvic se mi libilo to prechazeni z jedne sceny do druhe a zmrazeni casu. Za tohle dilo vazne palec nahoru ()

Elyssea

Na Cashback jsem se těšila O:-) a povedlo se. Fanynkou Seana Biggerstaffa jsem od mých asi osmi let, kdy jsem poprvé viděla Harryho Pottera (kapitán Oliver Wood) a můžu konstatovat, že splnil veškerá má očekávání. Cashback má neuvěřitelnou atmosféru a plyne neuvěřitelně pozvolně, ale člověk se nenudí... Možná bych zregulovala počet svlečených žen, ale to je otázka názoru. Sean Ellis s erotikou netlačí na pilu (uff) :-) Moc milý snímek, který si nechám na depresivní večery. ()

shyster

Postupně začínám si uvědomovat všechny nedostatky filmu. Ať už to je scénkovitost první půlky či nedotaženost zastavování času. Přesto všechnu ale oceňuju tu druhou půlku i atmosféru podobnou Americké kráse. 70% ()

cubajz

velice příjemný film vycházející z 18ti minutového skeče, který je ve filmu také obsažen (najdete ho na youtube) . Hlavním plusem tohoto snímku jsou jednoznačně sympatické a velice vtipné postavy, každá z nich nějak jinak poznamenaná minulostí a hledající pochopení - suprová myšlenka se zastavením času a zachycovaním ženské krásy je i zde, avšak celovečerní film mě nenadchl tak jako původní kraťas... ()

DruidKarel

652. hodnocený film: Sami jste si mohli všimnout, že poslední dobou vidívám hodně super kvalitních snímků, ale tohle bylo teda něco. Vynikající herecký výkon Seana Biggerstaffa a ohromující práce kamery. Film je vhodně doplněn známými písněmi. Hlavní herečka je navíc nádherná. Tohle je pro mě snad nejnezařaditelnější film, co se žánru týče. Prostě raomantika - drama - mysteriózní - poetický. Nic podobnýho jsem nikdy neviděl. 5* je na místě, něco brutálně čistého a opravdového jsem viděl jen málokrát. Tohle je klenot! 5* a nic jiného. 5* ()

Crawler-D

Citlivý pohled do duše umělce v jinošských letech, který je nadán schopností, jež mu dovoluje zachytit krásu. A o tom profese malíře přeci je. Mimojiné jeden z nejlepších soundtracků. ()

Lanark

Chvíli jsem váhal, ale nakonec, za to že jsem zatrpklý cynik nevěřící ve sladké konce tenhle film nemůže. "Potřeboval jsem čas, aby zahojil rány, paradoxně se však čas v tu chvíli skoro zastavil." Oddechovka na chvíle, kdy si potřebujete nalít trochu toho naivního optimismu do žil. ()