poster

Toyen

Drama

Česko, 2005, 63 min

Režie:

Jan Němec

Kamera:

Jiří Maxa

Producenti:

Iva Ruszeláková

Střih:

Michal Lánský

Zvuk:

Ivo Špalj

Scénografie:

Tereza Kučerová

Kostýmy:

Pavla Michálková
(další profese)
 • bassator

  41st KVIFF 2006 - TRIBUTE TO JAN NĚMEC - Pocta Janu Němcovi (Toyen / TOYEN / Toyen)(27.6.2009)

 • claudel
  ***

  Po velmi vydatné večeři vyrazit na Toyen není vůbec, ale vůbec dobrý nápad. Pod vlivem mnoha událostí, zážitků, myšlenek a pocitů jsem během hodinové stopáže nebyl schopen se správně koncentrovat a náležitě tento umělecký snímek vnímat. Naštěstí se nedá hovořit o nějakém ději, spíše jen o pásmu obrazů, básní a myšlenek. Jan Němec je jeden z nejzvláštnějších režisérů.(13.6.2009)

 • giblma
  *

  Drama? Videoart! Tak nad tímto ať si onanuje někdo jiný.(17.6.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Z. Stivínová a Toyen. To je srovnání pulce s kaprem. Osobnostně i umělecky. Toyen si film zaslouží. Ale tak špatný? To ne.(6.7.2011)

 • Slarque
  ***

  Film, ke kterému mi schází klíč. O životě a umění Toyen, Heislera a Štýrského totiž nevím naprosto nic. A po skončení filmu to zůstane prakticky nezměněno. Nechápu proč Němec použil místo hudby ruchy, které nemají žádnou souvislost s obrazem, proč používá přehnanou intonaci a neustálé opakování komentářů. Nechápu nic. Navzdory počtu hvězdiček je film jakýkoliv, jen ne průměrný.(15.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace