Toyen

Scénografie:

Tereza Kučerová

Kostýmy:

Pavla Michálková

Hvězda navíc za Němcovo geniální vyjadřování obrazem a vůbec za to, že u nás něco tak skvělého vzniklo!(4.1.2007)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Výtvarný počin(26.2.2006)

Film, ke kterému mi schází klíč. O životě a umění Toyen, Heislera a Štýrského totiž nevím naprosto nic. A po skončení filmu to zůstane prakticky nezměněno. Nechápu proč Němec použil místo hudby ruchy, které nemají žádnou souvislost s obrazem, proč používá přehnanou intonaci a neustálé opakování komentářů. Nechápu nic. Navzdory počtu hvězdiček je film jakýkoliv, jen ne průměrný.(15.7.2006)

Jestli jsem se kdy setkala s géniem, pak to musel být jedině Jan Němec. Propojení obrazu a obrazu, bez hudby se zvuky, bez děje s příběhem. Toyen jako žena, jako umělkyně, jako láska, Zuzana Stivínová ve stínech světla, Jan Budař mýtus světla. Stačí jen ty obrázky pozorovat a nechat svoji fantazii a myšlenky rozběhnout se všemi směry. Zážitek na celý život, krásný, hluboký a přitom prchavý...Surrealismus ve své esenciální podobě.(7.1.2006)

• giblma

Drama? Videoart! Tak nad tímto ať si onanuje někdo jiný.(17.6.2010)