poster

Toyen

Drama

Česko, 2005, 63 min

Režie:

Jan Němec

Kamera:

Jiří Maxa

Producenti:

Iva Ruszeláková

Střih:

Michal Lánský

Zvuk:

Ivo Špalj

Scénografie:

Tereza Kučerová

Kostýmy:

Pavla Michálková
(další profese)
 • Slarque
  ***

  Film, ke kterému mi schází klíč. O životě a umění Toyen, Heislera a Štýrského totiž nevím naprosto nic. A po skončení filmu to zůstane prakticky nezměněno. Nechápu proč Němec použil místo hudby ruchy, které nemají žádnou souvislost s obrazem, proč používá přehnanou intonaci a neustálé opakování komentářů. Nechápu nic. Navzdory počtu hvězdiček je film jakýkoliv, jen ne průměrný.(15.7.2006)

 • bassator

  41st KVIFF 2006 - TRIBUTE TO JAN NĚMEC - Pocta Janu Němcovi (Toyen / TOYEN / Toyen)(27.6.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Z. Stivínová a Toyen. To je srovnání pulce s kaprem. Osobnostně i umělecky. Toyen si film zaslouží. Ale tak špatný? To ne.(6.7.2011)

 • Silas
  *****

  Hvězda navíc za Němcovo geniální vyjadřování obrazem a vůbec za to, že u nás něco tak skvělého vzniklo!(4.1.2007)

 • Lynn
  *****

  Jestli jsem se kdy setkala s géniem, pak to musel být jedině Jan Němec. Propojení obrazu a obrazu, bez hudby se zvuky, bez děje s příběhem. Toyen jako žena, jako umělkyně, jako láska, Zuzana Stivínová ve stínech světla, Jan Budař mýtus světla. Stačí jen ty obrázky pozorovat a nechat svoji fantazii a myšlenky rozběhnout se všemi směry. Zážitek na celý život, krásný, hluboký a přitom prchavý...Surrealismus ve své esenciální podobě.(7.1.2006)

 • Jan Budař

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace