Reklama

Reklama

Paříž před první světovou válkou. Komisař Valentin vyšetřuje sérii případů, zahrnujících anarchistické útoky, politickou korupci a mezinárodní finanční podvody. Do města navíc přijíždí ruský princ Volkonski se záměrem podepsat Trojdohodu a Valentin začíná tušit, že všechny události spolu souvisejí… (oficiální text distributora)

Recenze (35)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Rozhoduji se mezi 4 a 3*, ale bohužel, ta první půlka je celkem o ničem. Aspoň ta druhá je naprosto geniální a chytrá a nenudí. Nicméně Cornillaca vážně moc rád nemám, ale vyskytuje se tu pohledná Kruger takže se to jakž takž vyvážilo. NAštěstí herci jsou ostatně celkem dobří. Je zajímavé že tenhle malý francouzký filmík se mi líbil i když jsem o něm nic předtím neslyšel. Film sice má pár neduhů(a hlavně do okja bijící triky, které se do filmu fakt nehodily a jen celý film kazily). , první půlka je celkem dost nudná. No i když příběh je celkem dobrý tak se zde objevuje dost klišé. Musím dát bohužel jen 3*, ale bylo to o kousek. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Jen takové drobné poznámky k filmu. I kdyby se jednalo o první oslí brigádu, tak to ve filmu nepoznáte. Vozidla se používají jen pro přesun (no dobře, jedna bídná homička, kde se ukáže, že v davech Paříže jsou auta tak akorát pro zlost - kola jim měli dát lenochům). Navíc motorizovaná policejní brigáda přijede ke všem akcím jako poslední až po pěší policii. A pak obléhání chatrče s jedním podezřelým asi tak tisícovkou policistů je tak trochu divnej zážitek. To byla policie té doby opravdu tak neschopné a přiblblé stádo? ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná kriminálka, především v první polovině prakticky brilantní. Škoda, že v té druhé značně kolísá tempo, je zde až příliš intrika a příliš vykouknutí ze tmy. Atmosféra počátku století je ale krásná, herci jsou typově přesní, Clovis Cornillac (což je hlavní důvod, proč jsem na film koukal) je skvělý a naprosto nechápu jeho laps v novém Asterixovi, a taktéž Diane Kruger podle mě prostě umí (a tvrdím to už od Tróje). Kdyby si udržela úroveň i v druhé polovině a vykašlala se na přestřelenou vysokou hru, která ubírá na přesvědčivosti, šel bych na plný počet. Takhle jen poctivé 4. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Tak jako je Den vítězství politicky korektním francouzským klonem Zachraňte vojíne Ryana, tak lze ve scénáři Tygrovy brigády vysledovat inspiraci filmem L.A. Přísně tajné. Také zde uvidíme dobový svérázný policejní tým, kriminální zápletku naroubovanou na téma korupce zasahující nejvyšší patra politiky a policie, vztah policisty a prostitutky atd. Jenže tam, kde je americký vzor seřízený jako hodinky a vyvážený jako libela, francouzský bratříček zakopává a drhne, je líný, kde by měl zrychlit, a střihačsky zmatený, kde by si měl divák vychutnat akci. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Pro upřesnění je třeba napsat, že film je volnou inspirací podle rozsáhlého díla francouzské TV a seriálu LES BRIGADES DU TIGRE. Pocit z téměř dvouhodinového koukání z první poloviny filmu docela ujde, ale problém je v tom, že s přibývajícím časem to začíná být vlekoucí a je zbytečné zdůrazňovat proč, protože bych prozradil více než se má. Takže řeknu rovnou, že jsem se na tenhle film díval kvůli tomu, že mám rád francouzské filmy, ale když se nad tím dějem tak zamyslím, tak se nese v úplně jiném duchu, než jsem u francouzských filmů zvyklý a jediným kladem jsou herci, celkově budiž za dvě hvězdy. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve Francii, v lokalitách Paříž, Theuville a Vichy. (Terva)
  • Útok na dostavník banky Société générale, který byl prvním přepadením pomocí automobilu ve Francii, se ve skutečnosti stal již 21. prosince 1911, tedy o rok dříve, než jak líčí film. (Terva)
  • Raymond Poincaré (Roland Copé) byl prezidentem v letech 1913-1920 a ne v čase, ve kterém se příběh odehrává, tedy 1912. (Terva)

Reklama

Reklama