Doctor na poslední chvíli zachrání pilotku Journey Blue. Doctor ji sveze na domovskou loď Aristoteles. Ke svému překvapení tam nalézá Daleka, který chce vyhladit své druhy. Clara se na Zemi v současnosti seznamuje s kolegou Dannym Pinkem. Chce s ním jít ven, ale její plány jsou příletem Doctora zhaceny. Proto se, ač částečně neochotně, vydává s Doctorem zjistit původ podivného chování Daleka. (Varan)

Melios

Nie je to prvý raz, čo Doktorovi nejaký Dalek povedal, že by bol z neho skvelý Dalek a mal v podstate pravdu. Epizóda je svojrázna, oproti Capaldiho pilotnej časti viac akčnejšia a menej príbehová, no o to pútavejšia. Nemám slov. Kritizovať epizódu za to, že "čórla" nápad od Macha a Šebestovej je absolútne pokrytectvo. Ak niekto očakával, že aspoň raz bude seriál Doktor Who logicky presný, klame len sám seba. ()

Milano33

Capaldimu a jeho Doctorovi by som mohol všeličo vytknúť, ale jedná vec sa mu musí uznať, hrá Doctora naozaj perfektne. Síce nám Doctor v jeho podaní výrazne potemnel, pôsobí na mňa v niektorých situáciách dosť pesimisticky až melancholicky. Jeho cynické chovanie a uhrančivé pohľady z neho robia dosť prezieravú postavu. Všetko najprv uváži, a nevrhá sa smelo do nerealistických situácií, ako to robili prechádzajúci Doctori. A možno to je aj tak dobre, Capaldi sa toho chopil skutočne jedinečne a svojsky. Takisto sa mi páči tá paralela, ktorá vznikla medzi Doctorom a Dalekom. Rusty vzniesol konečne trochu svetla na Dalekov, čím sa aspoň čiastočne rozplynula bublina ohľadom toho, že Dalekovia sú iba čistokrvné zlo. Zase Clara, tá bola také zlatíčko, veľmi príjemná postava s dobrou dušou. ()

Dan9K

Strašná kravina. Hlavní zápletka je sice ukradnutá z Macha a Šebestové, ale je na tom ještě to nejlepší. Vůbec to nedává smysl. Radiace je nad úrovní měřitelnosti, ale nic, pohoda, ovlivňuje to jen Daleka, z lidí by to sice udělalo kupu sraček, ale to se neřeší. A vůbec celá ta akce uvnitř Daleka je totálně debilní. A jak se jako dostali zase ven? Prostě si tam jen tak stojí jako tvrdé y, a hotovka. A to jsem se ještě nezmínil o wtf momentu "vítejte v nebi" (po smrti postavy, která v této show nevystupovala), který bude třeba někdy vysvětlen, ale takhle samostatně je to fakt hloupé. A samozřejmě Dalekové jsou tak vyčpělí až to bolí, po tolika dílech s nimi už u každého jejich "exterminate" akorát kroutím očima. Obecně hrozná nuda a vůbec mě nezajímalo, co se bude dít dál. Jediné, co trochu na tomhle díle fungovalo, je jednoduchá romantická linka na začátku. ()