poster

Welkeom tu Dongmakgol

 • Jižní Korea

  웰컴 투 동막골

  (Jižní Korea)
 • anglický

  Welcome to Dongmakgol

 • anglický

  Battle Ground 625

  (neoficiální název)

Válečný / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2005, 133 min

Scénář:

Kwang-hyeon Park, Jin Jang (divadelní hra)

Kamera:

Sang-ho Choi

Producenti:

Sang-ho Choi

Střih:

Steve M. Choe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Dobrá polovina filmu se tváří jako lehká absurdní komedie s krásnými záběry (ano popcorn je naprosto skvělý) a není na tom zase nic tak zvláštního, ale pak přijde válka až do Dongmakgolu a příběh nabere neuvěřitelné tempo, emoce, lidskost a tak nepřikrášlenou pravdivost, že to zvedlo honocení o celou jednu *.(15.5.2006)

 • Flipnic
  *****

  Jo, tohle se fakt povedlo! Tak úžasně podaná kritika války, a oslava čistého lidství a vzájemné lásky, se hned tak nevidí. Všechny propojené žánry dosahují vrcholu. Když se máte smát, smějete se maximálně, když se má válčit, válčí se taky maximálně, atd. ... Úžasný vizual pro Korejce tak klasický. Dlouhá stopáž vůbec nevadí. Skutečně nádherný film!!(10.6.2011)

 • Flipper
  ****

  Spomalenou scénou s divým prasaťom by sa mala začínať každá Kórejska projekcia.(1.5.2008)

 • MMR
  *****

  Humor zde mě naprosto odrovnal. Co zde Korejci ukázali je až neuvěřitelné. Kde jinde můžeme vidět severení Korejce, jižní Korejce a Američana společně grilovat divokého čuníka? Myslím, že nikde. :-D(6.11.2013)

 • Enšpígl
  *****

  Dlouhou dobu se film nese v poeticko-satirckým tonu, abych jako divák dostal do sebe tu atmosféru, hlavní postavy a vlastně celou vesničku a život v ních, pak ale přijde ostrá konfrontace s realitou a naprosto neopodstanělým nasílím a surovostí, abych se smutkem na duši sledoval záverečné finále. Celý film považuji za námětovou i scénaristickou perlu.(17.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace