poster

Welkeom tu Dongmakgol

 • Jižní Korea

  웰컴 투 동막골

  (Jižní Korea)
 • anglický

  Welcome to Dongmakgol

 • anglický

  Battle Ground 625

  (neoficiální název)

Válečný / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2005, 133 min

Scénář:

Kwang-hyeon Park, Jin Jang (divadelní hra)

Kamera:

Sang-ho Choi

Producenti:

Sang-ho Choi

Střih:

Steve M. Choe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Korejská válka, zapadlá horská vesnička se světem neznalými obyvateli a americkým pilotem do níž se shodou náhod dostanou přeživší severokorejští i jihokorejští vojáci a aby přežili, musejí vydržet pospolu. Je zde pár vizuálně opravdu kouzelných scén ale přeci jen jsem čekal více než jen nápadem originální ale zpracováním trochu fádní příběh o tom, že válka je hnus ale když jí trávíte se zajímavými lidmi, může být i zábavná.(6.8.2011)

 • Adrian
  *****

  Jeden z filmov môjho srdca, ktorý ma v tom najkrajšom zmysle slov naučil milovať popcorn... .(18.9.2005)

 • Dudek
  *****

  Původně jsem chtěl napsat, že je Welcome to Dongmakgol tím nejgeniálnějším filmem, jaký jsem kdy viděl, ale pak jsem si uvědomil, že genialita není to přesné slovo, které tento pozoruhodný snímek vystihuje. Spíše bych jej měl označit za nejkrásnější film, který jsem spatřil. Začátek byl jednoduchý, ani jsem nečekal, že by se mi kdy mohl líbit, ale jakmile jsme se dostali k podstatě věci, tedy setkání hlavních hrdinů ve vesničce Dongmakgol (i když spíše ta by se dala označit za hlavního hrdinu), byl jsem odzbrojen lidskostí tohoto snímku, který jasně ukazuje nesmyslnost válečných konfliktů a dává lidem naději.(12.4.2006)

 • Renton
  *****

  Scénář: Joong Kim, Kwang-Hyun Park .. Welkeom. Krásné věci a místa se nemají ničit a stojí za to za ně bojovat! Vesnička Dongmakgol je jedním z těch nejhezčích a nejpoklidnějších, přesto se zde odehraje nejprve velice absurdní a následně velmi lidský příběh několika vojáků ze tří znepřátelených stran. Jestli ne nejlepší, tak určitě nejzvláštnější a nejkrásnější (proti)válečný film jaký jsem dosud viděl. Děj uplyne jako voda v průzračně čisté horské říčce, přesto Vás čeká jemný zážitek s intenzivně se stupňujícím povznášejícím pocitem a výsledným okouzlujícím dojmem. Když v samotném finále přestanou vyprávět slova a vše podstatné je vykreslené přes teskný obraz, ruku v ruce s úžasným hudebním doprovodem, budete se, věřím, cítit stejné jako já nebesky. Usmívat se, mít úchvatný pocit v srdci a kapky slz na tváři. Sbohem obyvatelé Dongmakgol, bylo mi s Vámi nádherně. Brzy Vás znovu a rád navštívím .. 100%.(20.1.2006)

 • Tomco
  ****

  Velmi mila konfrontacia vojnou znepriatelenych ludi. Spociatku vo mne rezonovali obavy, neskor zvedavost az nastalo uplne pohltenie pribehom a fandenie novym kamaratstvam. A nakoniec za srdce chytajuce krasno - smutne vyustenie. A vdaka kamere je tento zazitok este silnejsi.(27.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace