Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

mima33

Ďalší z rady filmov o mágii. Samozrejme mi nedá ho neokomentovať. Keď som tento film videla v upútavkách, jednoznačne som čakala čosi viac i keď to čo sme dostali rozhodne stálo za pozretie. V tomto filme boli použité skutočne veľmi kvalitné efekty a aj soundtrack stojí za pozornosť. Herci sa svojich úloh zhostili úžasne a dokázali film vyniesť na vyšší level. S myšlienkou mágie sa režiséri pohrávajú už veľmi dlho a iba máloktorému sa podarí spraviť zo svojho diela niečo úžasné. Tu máme nábeh na to niečo. I keď celkovo hodnotím film ako super i tak mi tu niečo chýbalo. Občas na mňa film pôsobil ako nejaká obdoba Underworld. Nepáčilo sa mi ako rýchlo zbúchali scénu, keď Caleb oznamoval Sarah, že je čarodejník. Mohli to viac rozviť. Takisto sa mi nepáčilo, že ohľadom ostatných chlapcov nevysvetlili niečo viacej. Veď predsa film rozvíjali všetci a nie len Caleb. No čo mi na filme najviac vadilo bolo, že bol tak nejako neukončený. Vlastne sme sa ani nedozvedeli čo sa stalo s Chasom, či skutočne zomrel alebo sa niekam vyparil aby sa pripravil na ďalší boj. Do pozitív tohto filmu by som však dala viac vecí. Napríklad úžasné efekty pri boji Chasa a Caleba. Tak isto by som priradila k pozitívam tohto filmu jeho pochmúrnu atmosféru a ešte by som aj vyniesla na tzv. vrchol scénu v kúpeľni, kde Sarah niekto sledoval. Pôsobilo to na mňa viac menej zastrašujúco a trošku mi to vydupovalo adrenalín. Celkovo môžem len povedať, že tento film ma dostal. Je to veľmi dobre spracované, myšlienka deja je zaujímavá. No tento filmíček je skôr niečo ako oddychovka pri ktorej sa môžete zrelaxovať. Môžem len odporučiť./3*/ ()

wray odpad!

Twilight je zly, na tom sa snad vsetci zhodneme. Covenant sa rozhodol ist tiez tym smerom, ale namiesto toho aby vylepsili nedostatky, skopirovali to co "funguje" (na isty typ divaka, urcite) nic nove nepridali - no jednoducho to nemohlo dopadnut dobre. Mozno som mal dat aspon 1 * za snahu, ale - ked sa nad tym zamyslim tak mi vzdy len vychadza - naco take filmy vobec tocia :/ ()

Fantasy

Špatné to není, ale že by to bylo něco extra zajímavého, to určitě ne. Sice je zde pěkně využitá i použitá temná magie a ta parta playboyů která jí vládne je ještě pěknější, ale že by byli nějak extra herecky zdatní, to (bohužel) říct nemůžu. Celkový nápad nebyl špatný, to vůbec ne, ale chtělo by to o něco víc rozvést tu rodinou historii a problém pěti rodových linií, protože takhle v tom byl akorát zmatek a důvod toho, proč se někdo pokouší zabít hlavní představitele byl vyložen během sedmi minut. Děj i přesto postupoval svižně, efekty v soubojích vypadaly moc pěkně a rocková hudba dokreslovala temnou atmosféru příběhu. Bohužel dost podstatně se na kvalitě filmu podepsal scénář, který působil, jako kdyby jej někdo psal na poslední chvíli. Shrnutí: oddechovka, kterou stačí vidět jen jednou... no dobře, kvůli těm playboyům do půlky těla dvakrát :) ()

mr.twizta

Videno v ramci pripravy na toho casu nasledujici epizodu podcastu How Did This Get Made? Tenhle film je totalni brecka, ktera nedava smysl a je plna prehravajicich decek, kterym suverenbe vevodi Zimni vojak Stan. Dukaz, ze Rennyho kariera se definitivne definitivne veze v kamionu smer kafilerka. ()

Vital

Triky z Matrixu a příběh z čarodějnictví,tak bych tento snímek vyděl já,a neni zas tak špatnej jak se zde píše,jsou tam hezký kluci s jejich herectví neni o moc horší,a ten jeden z hlavních rolí,teď nevim jak se jmenuje mi po celý film připadal jako Josh Hartnet,hlavně s povahou. ()

zaack odpad!

Nechápu proč se podobné filmy vůbec točí. Vždyť i na papíře to muselo vypadat jako totální kravina. ()

zawa

Myšlenka dobrá, ale zpracování, obsazení plus mnoho dalších věcí nic moc. Jednu hvězdičku za snahu. ()

cwdjelen odpad!

Absolutně zkažený pokus o převedení Harryho Pottera do hororové podoby pro dospělé. Polovina filmu se zakládá na předvádění muskulatury herců a druhá se snaží filozofovat o osudu, přátelství a lásce. Když ve filmech předváděl své svaly Arnold, aspoň to mělo občas grády. Tady jsou herci prkenní od začátku do konce, a co udělají se dá odhadnout pět minut předem. Jedninou hvězdu si zaslouží sem tam odhalená postava L. Ramsey. ()

Neel

No, na film jsem se podívala do konce, to je celkem pokrok... Protože mě zaujala scéna srážky s kamionem. Tak jsem filmu dala šanci. Ale nebýt této scény a celkem pěkné hudby, asi bych to hodila do odpadu. Není třeba komentovat herecké obsazení, protože to měl být asi nějaký comeback skupiny Backstreet boys a ty čarodějnické efekty teda taky nebyly dvakrát oslňující... Žalostné ()

TheBruky

Film s velice svižnou akcí je čistě zaměřen na povrchní teenagerovské publikum, a proto je nutné ho tak také i brát. V tomto směru film splnil svou úlohu na jedničku. Očekávejte rockovou muziku, obnažené beach-boye a slušné efekty. Pokud hledáte ve filmech myšlenky, zápletky a zvraty v ději, vyhněte se Silem temna obloukem. ()

Mr.Lordi

Co proti tomu filmu všichni máte? Mě osobně velice zaujal, až na nepovedené plátnové expozice při jízdách autem. Nejvíce se mi líbila scén srážky s nákladním autem, velice zajímavě zpracovaná. Co se kritizovaného závěru týče, mě osobně přišel klasicky otevřený a nastavený tak, jako u většiny filmů. Celou dobu dostává na prdel, pak se tatík obětuje a on vyhraje - naprosto klasika u většiny filmů. jasně, jsou i lepší filmy, ale mě tenhle dostal atmosférou, je velmi ponurá a temná, takže výsledné hodnocení 70% ()

Cesy66

Pěkně provedený film. Pěkná mysteriózní atmosféra. Film ničím extra nepřekvapuje, ale podle mého názoru zapadá do takové střední třídy, kdy se na film pěkně kouká, ale nejedná se o žádný převratný filmový trhák. Rád se na film ještě někdy v budoucnu znovu kouknu. ()

Kacis814

Pěkný herec, trocha tajemna, nějaký ten boj a nic co by pořádně zaujalo. Abych to zkrátila - nuda. Od Rennyho Harlina bych čekala víc než tento silně podprůměrný fantasy horor. ** ()

Mort09

Naprostá teen splácanina plná rádoby cool frajírku s nagelovanými vlasy. Od odpadu to zachránilo jen několik fakt povedených scén (truck,…). 10% ()

Stealler

Harry Potter je pre deti, spravme niečo lepšie pre teenegerov. Určite to bude pecka. A pridajme ešte romancu, nech mladí nadržanci nemajú o čom inom rozprávať. Asi takéto myšlienky som mal v hlave, po dopozeraní. Jediné pozitívum (?) filmu bol, že som ho dokázal dopozerať do konca. Negatív by sa našlo viacero: postavy plytké ako jamy na detskom pieskovisku, herecké výkony na úrovni zlého amatérskeho divadla, o efektoch sa ani nedá hovoriť a dej namiešaný z hromady čarodejnícko-temno-kúzelno-okultných cliché. Nepodarený film od začiatku do konca bez jediného svetlého okamžiku. ()

T600

Příšerně slátaný film, který se nedostal k ničemu jinému než aby popsal partičku kenů, kteří vypadají jako by právě slezli z modelingového mola. Celý film jsem nijak moc nevnímala a kolikrát jsem se přistihla jak přemýšlím o něčem jiném a film vůbec nevnímám. Trochu slušná byla atmosféra ve sprše, srážka s kamionem (byla jakž takž spracovaná a vymyšlená) a sen o pavoucích. Konečná bitva byla děsná ptákovina, kde se dva nav vlas stejní hoši jako vystřižení z Brava mydlí pošahanou neviditelnou koulí. Bitva byla naprosto trapná a řekněme si to na rovinu kdyby byla alespoň trochu zajímavější možná by mělo moje hodnocení o hvězdičku víc. Jinak myšlenka špatná nebyla, ale v podání filmu u mě moc nezabodovala. ()