• Fantasy
  • Krátkometrážní

Prvních 100 - Praimfaya (2017) (epizoda)

Odkedy sa na začiatku epizódy Clarke lúčila s Bellamym, tak mi bolo jasné, že s nimi nepoletí. Skok v čase na konci ma viac než prekvapil - čakala som to až v budúcej sérii. Toľko otázok - čo sa stalo s Bellamym a ostatnými? Čo sa stalo v bunkri? Kto je to dievča s Clarke? Aj napriek veľa nezrovnalostiam v sérii (najmä čo sa radiácie týka) hodnotím 4. sezónu veľmi pozitívne. Naozaj ma bavila hádam od prvej časti až po poslednú. A teraz rok čakať.

Prvních 100 - God Complex (2017) (epizoda)

"I bear it so they don't have to" ... "Whatever the hell we want" ... halucinogénne oriešky ... v tejto epizóde bolo toľko odkazov na prvú sezónu, až som sa cítila nostalgicky. Nechápem, čo sa tunajším hodnotiteľom stále nepáči. Od prvej sezóny je The 100 béčkovým seriálom s množstvom dejových dier - to ste si to, vy mudrci, všimli až teraz? Je to trápne. Mňa štvrtá séria baví takmer rovnako ako druhá - ktorú som doteraz považovala za najlepšiu. EDIT: Stitch7 - Aký seriál si to doteraz pozeral? Poznáš aspoň okrajovo kultúru Grounderov a chápeš ich zmýšľanie? Sú to divosi, ktorí iné ako boj nepoznajú a bez veliteľa, ktorý by ich viedol, sú defacto nezvládnuteľní. A okrem toho, kto by pri konci sveta myslel na iné ako záchranu svojich ľudí (či už sa tu bavíme o rodine alebo priateľoch je v tomto momente irelevantné) každý človek by uprednostnil svojich pred cudzími. V tomto seriály boli klany od začiatku striktne zadefinované, každý klan má iné zvyklosti a spôsoby, to že riešia záchranu svojich ľudí je tá menej nerealistická časť celého problému, "kamaráááte". Mne by sa skôr zdalo nerealistické, ak by sa všetkých 13 klanov zavrelo do jedného bunkru - koľko by trvalo kým by tam medzi nimi vypukli boje? Najprv Azgeda proti Trikru a potom všetci ostatní medzi sebou, až by sa navzájom vyzabíjali a z ľudskej rasy by nezostalo nič. Ak ťa príbeh tak veľmi nebaví, že na ňom nedokážeš nájsť jedno pozitívum, tak načo sa obťažuješ jeho pozeraním? Nebeží tak dlho, aby ti bolo ľúto skončiť so sledovaním a ani sa nechýli ku koncu, takže tomuto tvojmu postoju naozaj nerozumiem.

Vzhůru ke hvězdám - Pilot (2017) (epizoda)

Takto zlý Pilot som už veľmi dávno nevidela. Zle zvolení herci, ktorí nevedia hrať, v lepšom prípade prehrávajú a sú mi vo väčšine prípadov vrcholne nesympatickí. Dialógy smiešne, scenár obludný. Bola to len prvá časť a už tam chrápe každý s každým (doslova). Nie, neprosím, nikdy viac.

Kráska a zvíře (2017)

Doslova kúzelný zážitok. Emma sa narodila pre to, aby si zahrala Belle, efekty boli doslova úchvatné a vôbec mi pri sledovaní nevadilo, že som túto rozprávku videla už minimálne stokrát a v piatich rôznych podobách. Kráska a Zviera u mňa prekonali dokonca aj Popolušku.

Pád (2016)

Pre mňa je tento film obrovské sklamanie. Hovorilo sa o ňom, odkedy vyšli knihy - myslím, že v roku 2009 - a keď už nejaký film tak dlho pripravujú, tak by som čakala niečo oveľa viac. Knihy boli trochu na štýl Twilight, akurát boli menej hlúpe. Luce mi bola od začiatku sympatickejšia ako Bella a Cama som milovala - bol to ten správny bad boy. Nečakala som vernú adaptáciu knihy, ale že až tak ten príbeh okrešú a pomenia som si teda nemyslela a nevypálilo to vo finále vôbec dobre. Herecké výkony boli tiež mizerné, dôležité postavy nedostali dostatočný priestor, prostredie bolo síce fajn, ale ničili to hrozné efekty. Celé zle. Dvojka určite zelenú nedostane. A ja som za to rada.

Kruhy (2017)

Fakt som sa ako fanúšik Samary tešila na Rings. Nemyslím si, že tá prehnaná kritika je na mieste - je to 12 rokov, čo vyšiel posledný Kruh a ak niekto čakal, že to bude rovnako dobré ako jednotka, tak bol riadne naivný, ale na druhú stranu ma to bavilo viac ako dvojka. Nenazvala by som Rings hororom, ale skôr mysterióznym trilerom. Príbeh sám o sebe nebol vôbec zlý - ako oddychovka na večer určite obstojí.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Ako veľmi mi len chýbali kúzla... film je doslova čarovný - fantastický! Zvery boli dychberúce a niektoré aj roztomilé. Film sám o sebe je vtipný, uvoľnený, no dokáže byť aj vážny. Postavy sú úžasné - Eddie znovu dokázal aký perfektný herec je, Johnny mi v úlohe Grindelwalda nevadí - práve naopak sa teším, keď dostane viac priestoru. Veľmi dobre odvedená práca a dúfam, že aspoň nastavenú latku si udržia aj ďalšie časti, na ktoré sa už teraz teším. Povinná jazda pre všetkých milovníkov HP.

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Emóciami nabitá epizóda, ktorá priniesla presne to, čo som od nej očakávala. Tower of Joy úžasné, zaujímalo by ma, čo Lyanna pošepkala Nedovi, no myslím, že je viac-menej jasné, že R+L=J je realitou. Cersei mi pije krv, a to som ju predtým mala celkom rada - btw, že by sme sa konečne dočkali toho, že ju Jaime znenávidí? White Wolf - nikdy som Jona nemusela, no na severe ma to baví viac ako kedykoľvek predtým. Záverečný pohľad na lode bol dychberúci - konečne! A teraz mám vážne čakať rok?

Prvních 100 - Join or Die (2016) (epizoda)

Celý čas som čakala či sa naplnia teórie ohľadom Luny, ktoré kolujú internetom a som rada, že nie a ešte radšej som, že povedala nie. Aspoň to nebudú mať také ľahké, o čom by to potom bolo :P A tá záverečná scéna ma dostala - vyrazilo mi to dych! Nemôžem uveriť tomu, čo teraz poviem, ale Pikea mi bolo dnes normálne ľúto a premýšľam nad tým, ako by to asi vyzeralo, keby ho Jaha na začiatku poslal so stovkou. Flashbacky boli úžasné a Radioactive len podčiarkla dokonalosť a emotívnosť tej scény. Mala som zimomriavky pri sledovaní, ako nakladali stovku do výsadkovej lode. Kanea mi je ľúto, ale snáď ich z toho dostanú - už aspoň vieme, ako sa všetci dostali do CoL. Ten Jaha je najiritujúcejšia postava vôbec! #BellarkeHug