Devatenáctiletý vojín Aikens slouží v misi v Iráku. Jako nastávající otec natáčí pro svého nenarozeného syna video deník, v němž se setkáváme s jeho jednotkou vedenou náročným, ale oblíbeným seržantem Delvecchiem. Při rutinní průzkumné akci padne jednotka do léčky a ocitá se pod palbou. Seržant je těžce zraněn a vojáci se musí rozhodnout, zda počkají na vrtulník, nebo ho přepraví do místní nemocnice. Ukáže se však, že záchrana života jejich velitele znamená ohrožení jejich vlastních životů. Navíc pro některé z nich je to první zkušenost se zabitím člověka. (oficiální text distributora)

Tomx112

Film který si své fanoušky rozhodně najde, válka v Iráku má dost široké pole zájmu. Ale pro všechny ostatní diváky to bude spíše zážitek na který budou ještě dlouho vzpomínat v tom horším slova smyslu. Příběh připomínajicí podivně se odehrávajicí road movie skupiny amerických vojáku je založen na základě neustále se opakujícího " nevím kdo jsi ale pojedem kam nám řekneš" a brzy se omrzí. Herecké výkony jsou kapitola sama pro sebe. Američtí vojáci elitní jednotky se celou dobu chovají jak školáci na výletě a jejich úroveň vlastenectví je až neuveřitelná ( možná je to skutečně s určitou mírou nadsázky pomsta kanadských autorů americké armádě ). A co se týče muslimských teroristů, zde mě napadá přirovnání k zabugované počítačové hře kde je hloupost a nechopnost protivníků do nebe volajicí. Ale každopádně co mě osobně nejvíce dostalo je střih. Zcela nelogické střihy, navíc s podivnými prodlevami prázdna, které vás dokážou překvapit i v tom nejneočekávatelnějším okamžiku. Zkrátka tento film si dokáže vychutnat opravdu jen opravdový fanda americké armády. Myslím ze jedna hvězda je zde až neuvěřitelnou poklonou. ()

CHYREN

Je to divně natočený film. Když vedle tohoto filmu dáte Black Hawk Down, je to až směšný film. Přesto mu umím vytknout jen jedno - tu divnost. Pořád jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Pořád to byl film druhé kategorie, i když občas padly originální a skvělý hlášky. I když tam bylo moře docela slušně odvedený akce (no dobrá ty výbuchy byly hodně laciný, zvuky zbraní nic moc a mudžahedíni oblečený opravdu trapně), i když v něm hrály roli nástražný výbušniny, zmasakrovaný těla a dialogy, který nebyly zase tak zlý....pořád to byl divnej film. Tři hvězdy především za to, že to mělo zřejmě nějaký reálný základ. Forma strašná, ale obsah by si zasloužil daleko lepší kameru i režii. Pak by to byla "jiná káva". ()

PeterGregor

Krvavá spŕška s istou dávkou patetizmu a priemerných hereckých výkonov. Dynamické akcie ale diváka držia v ostražitosti. Dobré béčko! ()

leonskennedy

Mě se to líbilo ,není to sice úplná špička,ale také ne odpad!Jsou tam dobré akční scény i dost krvavé je to dobrý válečný film. ()

Mark1983 odpad!

Křest ohněm je parodie na válečné filmy. Vzpomínám jak někdo v učení říkal,že je to bomba film,ale když jsem to zkusil,neviděl jsem nic,než jen amatéřinu. ()

Aaron_Hill odpad!

Irácký konflikt ještě nikdy nebyl tak.. špatný. Bohužel. Ať máte rádi válečné filmy, či ne, tenhle film si nedokáže získat nikoho. Najít něco dobrého na tomto snímku je nemyslitelné, tedy pokud se film nedostane do rukou nějakému skutečnému vojenskému fajnšmekrovi. Lepší parodii totiž těžko můžete najít. Všechno na snímku působí nerealisticky a tak neuvěřitelně amatérsky že se nepřstane tlouct do hlavy po celou jeho stopáž. Tedy pokud u něj vydržíte. Mě se to schodou paranormálních okolností a nejspíš chvilkového oslabení povedlo. Dát tomuto snímku byť jen jedinou hvězdu musel bych všem ostatním zvednout hodnocení. ()

whass

Křest Ohněm je film kde vypráví jeden z těch krutých dní z dubna 2004.Akční scény jsou dost dobré hlavně všudypřítopmné RPG.Ale nejtrapnější co mi přišlo je že, umře tam 150 arabů a nikdo si toho nehledí, umře tam jeden Amík a je z toho 15.min smutná scéna takže tu opět máme jakousi americkou propagandu.Herci jsou opravdu blbí, ve filmu nezazněla jediná dobrá hláška.Takže tento film se potácí někde v žumpě válečných filmů. ()

Sandai

Kvalitní kamera, zvuk a spousta akce dokáží zakrýt dost nedostatků takže nakonec se jedná o dost slušný válečný film. ()

bobo7171 odpad!

to sa teda naozaj necudujem ze pokapalo tolko amikov v iraku... kde sa preboha ucili strielat ? nieje predsa mozne aby s troma zasobnikmi trafili jedineho pyzamaka...  celkovy hnus tento film. ()

andy60

V podstatě žádný děj, natož pak nějaká zápletka. Sledujeme jeden den americké jednotky v Iráku, který začíná přestřelkou, pokračuje přestřelkou a končí přestřelkou. Fakt mě dostalo, když v závěru Amíkům dojdou náboje a oni bez problémů vyřídí po zuby ozbrojené Iráčany pouhými noži. ()