Daleun... haega kkuneun kkum

• Jižní Korea 달은... 해가 꾸는 꿈 (více)
všechny plakáty
Jižní Korea, 1992, 103 min

Režie:

Čchan-uk Pak

Scénář:

Čchan-uk Pak

Eun-hee Bang

rivah

Na gangstera v Busanu se provalí, že má poměr s milenkou svého šéfa. Ti dva chtějí utéct s penězi organizace, což vede ke krizi. Do děje je zapleten i gangsterův nevlastní bratr kameraman....Ve svém poněkud roztříštěném debutu se režisér ještě hledal. ()

kikuka

Je pravda, ze KOFA mala len VHS bez titulkov, ale aj tak sa dali odpozorovat niektore "neskorsie" grify a inspiracie. VIac, ked to dam dokopy. :-]..Každopádne, najfrancúzskejší Parkov film. A asi aj kórejský z tých, čo som videla. Hneď za ním je úvodná scéna z Nabbeun Namja. ()

Adrian

Mission accomplished - režijná zbierka je skompletizovaná :-) (osobne sa nevzádvam toho, že raz nakoniec zoženiem aj film Mascara z 1994, na ktorom Park participoval ako herec). Podobne ako pri 3injo, aj v svojej prvotine Park naráža na limity produkčného zázemia, ktoré jeho nezameniteľnému trademarku "myslenia obrazom" kladú prekážky a viaceré lahôdky menia "iba" na prísľub budúceho rozkvetu jeho zručnosti. Avšak aj to miestami stačí, aby "lacne" limonádkový príbeh o nevlastných bratoch a osudovej žene - milenke miestneho bossa, pre ktorého pracuje aj jeden z bratov, pozdvihol z vôd zabudnuteľného priemeru viacerými slušne vypointovanými scénami. 70% ()

• Film byl takovým propadákem, že jedinou recenzi na něj napsal sám režisér. Učinil tak pod jménem svého kamaráda, který se nechal slyšet, že kritiku sám raději psát nechce. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)

Časové pásmo bylo změněno