poster

Mutant (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Gwoemul

 • Jižní Korea

  Goimool

 • Jižní Korea

  괴물

 • USA

  The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  *****

  Uznávám, že to byl dost podivný propletenec žánrů (komediální prvky, do toho drama, akční scény, horor) a že samotné monstrum nebylo nic moc, ale já se neuvěřitelně bavila a 119 minut mi uteklo ani nevím jak. Navíc u Korey je prostě nádherné, že nikdy nevíte, jak to dopadne, kdo zemře a kdo přežije a tohle je přesně ten případ. 4.12.2011 jsem to viděla podruhé na Filmasii a prohlašuju, že obludka je náhodou moc povedená a režisér je sympaťák a mám jeho podpis.(5.1.2007)

 • Marigold
  ****

  Rodinná komedie (až groteska), melodrama, horor, monster movie, anti-imperialistické podobenství, které má spadeno na Ameriku a její "mutagenní" korejské dědictví. Brilantní střídání nálad, tempa a atmosféry, precizní paralelní vypravěčství, úmyslné pošklebování hollywoodským klišé a přelétání mezi doslovným filmem o monstru a monstru-symbolu / nositeli tajemného viru, který slouží k rozpoutávání strachu a kontrole občanů podivuhodnými mutanty v hazmat oblecích. Jediná šance, jak z toho nezešílet, je nechat se tím unášet. Bong Joon-ho je v podobném freestylu silný - přitom ten film není ani moment chaotický či nevěrohodný. Manýristický ano, ale otázka je, do jaké míry brát ten závěr smrtelně vážně.(9.7.2013)

 • DaViD´82
  ***

  Těžce nevyužitý potenciál. To že zdánlivě žánrový snímek od Bonga nebude monster-snímkem ani na vteřinu, to jsem i čekal. Rádoby satiru a nastavování zrcadel na státní aparát a bezpečnostní složky také, ale že to bude tentokrát tak šíleně nemastné neslané, tak to jsem nečekal ani náhodou.(6.12.2006)

 • petero
  ***

  Príšera z rieky zaútočí a unesie dieťa otcovi ktorý zrovna moc IQ nanazbieral a ten sa aj so svojou rodinou rozhodne na jej záchranu keď sa po jej telefonáte dozvie že si ju príšera odložila do nejakej stoky aj s ďalšou kopou mŕtvych obetí. Problém je v tom že rodina je v karanténe a riaka je uzavretá a príšera začína byť hladná a tak postupne začína konzumovať svoje zásoby. Zaujímavá kombinácia absurdnosti v spojení s drámou nešťastne postihnutej rodiny ktorá je síce kompletne prisprostená ale prečo by sa takéto niečo nemohlo prihodiť aj menej inteligentným ľuďom.(6.4.2008)

 • yenn
  *

  Již po zhlédnutí traileru jsem od Goemul příliš nečekal, ovšem i tak jsem doufal v průměrný monster-movie. Skutečnost je však podstatně horší. Už základ nestojí za moc - minimální atmosféra, nelogická jednání (nejen hlavních postav, které si mě mimochodem také zrovna nezískaly), málo střílení z luku:-) - a definitivně jej sráží těch několik trapných „vtipných“ momentů (abych byl fér - asi dva se povedly). Vcelku dobrý je design monstra. 2/10(11.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace