poster

Mutant (festivalový název)

 • Jižní Korea

  괴물

 • Jižní Korea

  Goimool

 • USA

  The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Rodinné drama infikované eko-monster-horrorem a ďábelsky černou komedií. Důležitější než likvidace monstra je stabilizování rozviklané rodiny a (doslova) vytažení dětí z „generační“ propasti. Což je podloženo silně antimilitantním a antiamerickým podtextem. Toxické svinstvo mizí v kanalizaci na povel arogantního Američana a vrahem dějrozhíbavající postavy mohlo být v závěru monstrum, ale stejně tak armáda. Nepřekvapí, když vše navrací do poklidného stavu vystřelení mírotvorného „olympijského“ ohně. Svou žánrovou nezařaditelností jde o rozkošně zákeřný film (vypnutí televize s informacemi, které CHCEME slyšet), jehož tvůrci odvedli v každém ohledu stoprocentně profesionální práci, takže si přijde na své i divák lačný „pouze“ kvalitní zábavy prakticky libovolného žánru. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, Melies, Lateef, tombac, Le_Chuck, Jordan, Kenshin(18.7.2009)

 • Beckett51
  ****

  Asijské monster filmy jsem nikdy nemusel, nemusím a pravděpodobně nikdy nebudu. The Host je ovšem výjimka. Je vynikající, jak pan režisér dokázal skvěle vykreslit depresivní atmosféru monster filmů a při tom do toho zasazovat desítky vtipných scének. Co bych měl vyzdvihnout je také vynikající herecký výkon Kang - Ho Songa, který mi svou postavou připomínal Rodneyho McKeye ze seriálu Stargate Atlantis. Proč? Nevím. Každopádně jako film veliké překvapení. 82%(11.9.2011)

 • zelvopyr
  ****

  Váhám s plným počtem... a jsem docela naštvaný na místní ohrnovače nosu nad vysokorozpočtovými spektákly s monstry... Kvůli povýšeným odsouzením jsem si film nechával snad rok uležet ve sbírce, než jsem se na něj podíval. Tak teda dík, příště zas na vás dám :-(. Tenhle film navazuje na nejlepší staré japonské i americké kousky z žánru. Bavil jsem se jako u nej- Godzil ze zlaté éry TOHO i jako u lepších korejských komedií či romancí. Co se týče zmíněného mixu témat... to není neumětelství, ale záměr, stejně jako důsledné vysmívání se pravidlům žánrů, postupů a logice situací. Navíc se sešlo hodně solidní obsazení. Takže mírné až střední nesourodosti prostě uhráli, k mé spokojenosti. Nejlepší pochopitelně byla satira na milované úřady a americké okupanty. Vždy vědí, jak vám naslouchat :) A příšera? Sežere vás a vyplivne. Žeby...?(21.4.2012)

 • Marigold
  ****

  Rodinná komedie (až groteska), melodrama, horor, monster movie, anti-imperialistické podobenství, které má spadeno na Ameriku a její "mutagenní" korejské dědictví. Brilantní střídání nálad, tempa a atmosféry, precizní paralelní vypravěčství, úmyslné pošklebování hollywoodským klišé a přelétání mezi doslovným filmem o monstru a monstru-symbolu / nositeli tajemného viru, který slouží k rozpoutávání strachu a kontrole občanů podivuhodnými mutanty v hazmat oblecích. Jediná šance, jak z toho nezešílet, je nechat se tím unášet. Bong Joon-ho je v podobném freestylu silný - přitom ten film není ani moment chaotický či nevěrohodný. Manýristický ano, ale otázka je, do jaké míry brát ten závěr smrtelně vážně.(9.7.2013)

 • Legas
  ****

  Ani se nedivím rozporuplným reakcím pro tenhle film. Gwoemul (The Host) si tropí z diváka blázny. Na první pohled vypadá jako schématický monster movie, ale divákovi, který má v dané kategorii nakoukáno, přináší mnoho milých překvapení. Tak především bych se vyhnul zaškatulkování mezi horory a hrdě bych přiznal sci-fi / drama / komedie. Dále se Gwoemul vysmívá všem klasickým klišé, tropí se srandu z amíků (respektive z jejich tupých monster filmů) a vůbec se jedná o velice pěkně natočený a nápaditý film. V podstatě bych měl říci, že v daném žánru se jedná téměř o geniální počin.(14.6.2007)

 • - K marcu 2009 je Goemul filmom s najvyšším príjmom v Južnej Kórei - predalo sa 13 019 740 lístkov do kina. Znamená to, že viac ako 20% obyvateľov krajiny už film videlo (i keď určite boli aj takí, ktorí si ho pozreli viackrát). (Abiosis)

 • - V roce 2011 byl film uveden do korejských kin znovu, tentokrát převedený do 3D. (Raztubyl)

 • - Režisér filmu a tvorca príšery nazvali monštrum Steve Buscemi, kvôli jeho hereckému prejavu vo filme Fargo. (Abiosis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace