Mutant (festivalový název)

The Host

The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

pred pozretím som o tomto filme mal minimum informácií - a to konkrétne: videl som plagát a kamarát mi povedal (citujem:) "Je to blbosť, ale tebe sa bude páčiť!" a podľa týchto indícií som očakával nejaké "krvavé" príšerácke Béčko, lenže tento film ma prekvapil . . . pretože až na tému "monštra" (odvekú veľkú tému filmového hororu, ktorá sa rozšírila z ázie) a možno typológiu postáv toho malo s béčkom málo spoločné . . . no niečo mi hovorí, že toto monštrum z rieky Han sa stavia k tematike monster-movies z akéhosi iného (nenápadného, no predsa iného) zorného uhla . . . veľmi dobre a s vtipom vystavaný úvod vystrieda skôr rodinná dráma na pozadí veľmi dobre animovaného netvora, ktorý sa prekvapivo (pre divákov i postavy) vynára z kórejského veľtoku - a až na to, že je to zmutovaná gigantická príšera sa správa, pohybuje a koná celkom ako obyčajný obojživelník . . . nielen veľmi dobrá vizuálna a technická stránka, príjemné herecké výkony a veľmi jemne presakujúci humor (ktorý občas preblysne ako blesk z jasného neba, no veľmi opatrne dávkovaný - aby to nezvrtol do béčka či paródie) sú doplnené o veľmi sviežu a miestami príjemne invenčnú réžiu človeka, ktorý možno že je "menštruujúci fanúšik", ale rozhodne TALENTOVANÝ "menštruujúci fanúšik", ktorý to na režisérskej stoličke vie; A ten môj kamarát to veľmi trefne vystihol;(14.9.2008)

Musím uznat, že pořádný monster horor jsem neviděl ani nepamatuju, tudíž jsem byl ochoten filmu lecos odpustit. Ať to byli nevýrazní herci nebo slabé triky. Co však neodpustím je minimum akčních scén a absence jakékoliv hororové atmosféry. Je poměrně škoda, že je ve filmu poměrně málo scén s příšerou, jelikož jsou celkem povedené (hlavně první útok se mi hodně líbil). Určitě to mohlo být o dost lepší.(2.7.2007)

• yenn

Již po zhlédnutí traileru jsem od Goemul příliš nečekal, ovšem i tak jsem doufal v průměrný monster-movie. Skutečnost je však podstatně horší. Už základ nestojí za moc - minimální atmosféra, nelogická jednání (nejen hlavních postav, které si mě mimochodem také zrovna nezískaly), málo střílení z luku:-) - a definitivně jej sráží těch několik trapných „vtipných“ momentů (abych byl fér - asi dva se povedly). Vcelku dobrý je design monstra. 2/10(11.3.2007)

Paradne efekty, sceny plne napatia ze som ani nedychal, emocie, kopa humoru......a pri tom vsetkom je uplne ocividne, ze film sam seba vobec neberie vazne. Tri krat hura. Takto vyzera pravy popcorn! (9/10)(13.8.2007)

Príšera z rieky zaútočí a unesie dieťa otcovi ktorý zrovna moc IQ nanazbieral a ten sa aj so svojou rodinou rozhodne na jej záchranu keď sa po jej telefonáte dozvie že si ju príšera odložila do nejakej stoky aj s ďalšou kopou mŕtvych obetí. Problém je v tom že rodina je v karanténe a riaka je uzavretá a príšera začína byť hladná a tak postupne začína konzumovať svoje zásoby. Zaujímavá kombinácia absurdnosti v spojení s drámou nešťastne postihnutej rodiny ktorá je síce kompletne prisprostená ale prečo by sa takéto niečo nemohlo prihodiť aj menej inteligentným ľuďom.(6.4.2008)

• - Režisér filmu a tvorca príšery nazvali monštrum Steve Buscemi, kvôli jeho hereckému prejavu vo filme Fargo. (Abiosis)

• - V roce 2011 byl film uveden do korejských kin znovu, tentokrát převedený do 3D. (Raztubyl)

• - Snímek označil jako jeden ze svých velmi oblíbených Quentin Tarantino. (Tarantinoid)