Mutant (festivalový název)

The Host

The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Hooodně zábavný monster horor, který nabízí dostatečnou dávku napětí i spoustu humoru a předevšm velmi dobré digitální efekty, které na konci bohužel jdou do kopru. 7/10(10.7.2007)

Zajímavým způsobem roztěkané. Jsem rád, že jsem to viděl, přesto nemůžu říct, že bych se bavil nebo bál. Je to hodně jinačí a jako takové je to asi v pořádku.(9.8.2011)

• Renton

Scénář: Chul-hyun Baek, Joon-ho Bong, Won-jun Ha .. Tupý prefabrikát nevyváženosti stylů a žánrů plný parodického pitvoření a teatrálních výstupů. Tuhle mizérii korunuje nejtragičtější sestava (byť typických) korejských postav, kterým se prostě nedá uvěřit finální čin - navíc, kam se poděla armáda, policie apod., která by tu nevelkou příšeru bez problémů vyřídila, ani nepřemýšlím. Jenže bez jejich tančíků a kulometčíků je ten celý prvoplánovaný souboj s důrazem na rodinné vztahy bohužel naprosto směšný. Jediné co stojí za pochvalnou poznámku je vizuální stránka - především kamera, jinak ovšem Joon-ho Bong vyhořel po všech zbylých stránkách a totálně zklamal. 30%.(23.1.2007)

Paradne efekty, sceny plne napatia ze som ani nedychal, emocie, kopa humoru......a pri tom vsetkom je uplne ocividne, ze film sam seba vobec neberie vazne. Tri krat hura. Takto vyzera pravy popcorn! (9/10)(13.8.2007)

Sebeironizující Godzilla naruby. Nevěděl jsem, jestli se smát nebo brát Mutanta smrtelně vážně, nějak mi ta žárovka nad hlavou ne a ne se rozsvítit a já tak netušil na čem jsem, i když jsem na to měl skoro dvě filmové hoďky (plus spoustu dalšího času poté na něco kloudného přijít). Přerostlá ryba se slušným apetitem mě udivovala svými gymnastickým kousky, ale zároveň mě iritovala uměním skrývat se všem na očích. Neuvidíme zde žádné excelentní triky, nedočkáme se žádných pořádných akčních scén, všechno podstatné se odehraje v úvodu a zbytek už se jen hraje na pikanou ..(9.5.2014)

• - Snímek označil jako jeden ze svých velmi oblíbených Quentin Tarantino. (Tarantinoid)

• - V roce 2011 byl film uveden do korejských kin znovu, tentokrát převedený do 3D. (Raztubyl)

• - K marcu 2009 je Goemul filmom s najvyšším príjmom v Južnej Kórei - predalo sa 13 019 740 lístkov do kina. Znamená to, že viac ako 20% obyvateľov krajiny už film videlo (i keď určite boli aj takí, ktorí si ho pozreli viackrát). (Abiosis)