Mutant (festivalový název)

괴물

The Host

Horor / Komedie / Thriller / Sci-Fi / Akční

Jižní Korea, 2006, 119 min

Solidní mix sci-fi hororu, katastrofického thrilleru, politické satiry, sociální komedie, rodinného dramatu (a to jsem ještě nejspíš na něco zapomněl). Jsou tu slušné triky, pár dobře fungujících lekaček, minimum krve a notná dávka humoru. Pozoruhodný korejský blockbuster!(7.7.2007)

• J*A*S*M

Já se z těch Asiatů jednou zbláznim. Oni dokáží nudně podat i rybího mutanta destruujícího velkoměsto (jak by taky ne, destruuje všehovšudy asi dvě minuty). Strašné postavy, ještě horší herci (nezapomenutelná scéna hádky a zoufalství nad fotkou "zesnulé" dívenky je ... prostě nezapomenutelná), otřesný scénář, směšně vyhlížející obluda... v tom filmu prostě nefunguje vůbec nic. Jenom to docela dobře vypadá. Ale jak vidno z několika pětihvězdičkových hodnocení, milovníky asijské produkce Goemul evidentně nadchnul. Brrr(6.8.2008)

Musím uznat, že pořádný monster horor jsem neviděl ani nepamatuju, tudíž jsem byl ochoten filmu lecos odpustit. Ať to byli nevýrazní herci nebo slabé triky. Co však neodpustím je minimum akčních scén a absence jakékoliv hororové atmosféry. Je poměrně škoda, že je ve filmu poměrně málo scén s příšerou, jelikož jsou celkem povedené (hlavně první útok se mi hodně líbil). Určitě to mohlo být o dost lepší.(2.7.2007)

Ackoliv je Goemul silne 'americky' pusobici, ryze komercni zalezitost s casto ne zrovna v pribehu nutnymi komedialnimi vlozkami, ktere svou nekdy vetsi nekdy mensi nevhodnosti trochu snizuji komplexni kladny dojem, je presto naprosto genialni, strhujici az do posledniho okamziku, vymykajici se jakekoliv (a nejen) korejske produkci. 12/10(3.12.2006)

Komplet celé prestrihať (najlepšie tak na 90 minút), zmeniť tempo, prechody medzi žánrami nechať. Neťahať sa dokola prostrednú hodinu filmu, mohli zostať obecenstvu vážne šoky. Gwoemul JE pecka, vynikajúca satira, len nevie čo so sebou. Až do konca, ktorý bol pravdepodobne napísaný ako prvý(6.1.2015)