Epizody(14)

Haruka a Takayuki spolu právě začali chodit. Vlastně jim k tomu dopomohla Haručina kamarádka Mizuki, která se přitom taktéž do Takayukiho poněkud nešťastně zamilovala. Než se ale tenhle milostný trojúhelník stačil naplno rozvinout, stala se Haruka obětí autonehody a upadla do komatu. Haruka sice spala, ale život běžel dál, a když Haruka po třech letech oči znovu otevřela, tak do světa, který byl úplně jiný než ten, na jaký byla zvyklá. (Beldaran)

foundation

Po dlhej odmlke som sa rozhodol vratit k anime, bohuzial vyber serialu sa nevydaril. Rumbling Hearts z popisu vyzerali lakavo tak pol na pol ale v tomto pripade ma jednoducho presvedcili hodnotenia a komentare uzivatelov na zahranicnych ale aj tych nasich forach. ,, Neskutocny serial, iba pre silne povahy, psychologicky neuveritelne vycerpavajuci, serial ktory Vas rozseka na kusky,, Ach boze no isiel som do toho naozaj opatrne pretoze podobne velkohube vyhlasenia som uz zazil niekolko krat ale ze to bude az takato hlupost to vazne nie. Na plne pecky kricim ABSOLUTNA A TOTALNA NUDA NUDA A NUDA. Po prvom dieli som bol rozhodnuty vydrzat co najdlhsie aj ked sa to javilo ako nejaka rozpravocka. Odmenou bolo asi tolko ze serial sice stratil tu detsku tvar a presiel dovolim si povedat takmer naplno k dospelym divakom. Ono to bolo najskor celkom zaujimave. To pomale neuveritelne pomale tempo ktorym ide aj tento serial niekedy neni na skodu ale treba s nim vediet pracovat. A to neni tento pripad. Akonahle som videl 7x po sebe presne to iste a ked som zapol osmy diel bolo to presne rovnake jednoducho ma to tak nastvalo ze som to cele vypol a vymazal. Ak to zacalo byt nejakym hyper zazrakom od deviatej casti lepsie ja uz to urcite neuvidim. :D Serial ktory sa spolieha vylucne a jedine na atmosferu a psychologiu postav pricom dej je absolutne nulovy. Co nie je na skodu ani trochu ale to by tie prve dve veci museli fungovat. 30 percent. ()

Angelos

Takhle nějak si představuju romantické drama... Už od začátku mě chytlo a do posledního dílu nepustilo. Perfektně zpracované postavy, do kterých jsem se už od prvního dílu vžil a plně chápal jejich city, starosti, obavy i činy, které byly jako vystřižené z opravdového života... Těžko říct, co bych dělal v Takayukiho situaci... Jediné co bych vytkl je možná zbytečné "natahování," podle mě by se seriál vešel do 12 dílu, ale příjemný opening a ending to vynahrazuje, takže hodnotím 9/10 EDIT: Po shlédnutí Koi Kaze, jsem byl nucen ubrat "půl bodu" u KGNE, i když je těžké porovnávat něco, co se navenek tváří stéjně, ale uvnitř je to vlastně úplně jiné... ()

danielwanderer

Skutočne by ma nikdy nenapadlo, že práve toto bude moje prvé celo-skúknuté anime. No to mu nebráni byť totálne úžastné. To čo bolo zo začiatku nabyté vtipom sa razom zmenilo na zmes totálneho zúfalstva, lásky a irónie osudu. Ale až úplne na konci som si plne uvedomil hlavnú myšlienku, ktorá sa dá charakterizovať slovami; "Strážme si čas, ktorý nám je daný". S odkazom na to, že pomaly končí moje detstvo, toto anime zasiahlo veľmi hlboko, za čo mu udeľujem 90 percent. ()

MTE

Uff... ale aspon to skoncilo tak ako som chcel :D 95%... chystam sa aj na spominany Koi kaze, tak uvidime ()

Yuninka

Kimi bylo první anime svého druhu, co jsem viděla. Kdysi jsem si myslela, že nejzajímavější jsou anime s fantasy tématikou, a že tyhle příběhy ze života budou ne tolik atraktivní, přeci jen o dění ve světě lidí, milenců a přátel je pomalu každý druhý film. Čím víc jsem se ale zažírala do příběhu a snažila se prožívat pocity jednotlivých hrdinů, tím víc mi přišel příběh propracovaný. Detaily, pocity, rozpolcenost. V jednu chvíli jsem opravdu ani netušila, zda-li jednotlivé postavy litovat, nebo jim mít něco za vinu. Milostný trojúhelník mezi Takayukim, Harukou a Mitsuki, který mě nutil vcítit se do role každýho z nich. Dilema hocha, který nakonec neví pro kterou dívku se rozhodnout, výčitky svědomí všech hrdinů, pocity beznaděje a zmatenosti. Myslím, že si na tomto příběhu dali tvůrci hodně záležet a neopomenuli jediný detail, jak to opravdu v životě chodí. Realný ale drsný pohled do srdcí lidí, kteří milují a nenávidí zároveň. Nakonec si člověk říká, jak by se zachoval on? Dokázali bychom odpustit, milovat, nebo nenávidět? ()

Axerron

Tenhle seriál mi asi před rokem a půl zprostředkoval zhruba měsíc trvající depresi a totální pocit marnosti. Za tuhle tragédii s tím nejtemnějším milostným trojúhelníkem, který jsem kdy ve filmu/seriálu viděl, by se nemusel stydět snad ani Shakespeare, kdyby žil ve 21. století... ...alespoň to jsem si ze začátku myslel. Celý ten celek, ponurá atmosféra, beznaděj, nerozhodnost hlavního protagonisty a zdánlivě báječně sepsaný scénář se však v ohlédnutí jeví jen jako samoúčelné citové vydírání. Když to sledujete, prožíváte a soucítíte s postavami, protože jim tu tragédii věříte. Pak ale sen skončí, vy se podíváte zpět a vše, co vidíte, je jen malá skořápka, nad kterou se vznáší ten nejčernější mráček. A nakonec si odnesete jen jakýsi neurčitý pocit... ()