Zub za zub

• Rakousko-Uhersko Pomsta je sladká (více)

Zubař má nouzi o pacienty. Manželka dostane nápad, jak mu je opatřit. Na ulici se seznamuje s muži a vodí je do bytu, kde jsou v pravou chvíli přistiženi žárlivým manželem. Muži předstírají, že přišli kvůli vytržení zubu. Nakonec se všichni postižení před domem domluví a vrhnou se na nebohého zubaře. (oficiální text distributora)

Moskoe

3+1 Spíše nostalgické, ale jedna hvězda navíc za závěrečné trhání zubů bandou naštvaných chlapíků ()

NinadeL

Zub za zub vnímám jako velice originální námět, který by například jako kratší povídka uspěl i dnes. Zápletka, která staví na krizi v povolání a je řešena ženskou prozíravostí je přeci stále aktuální. A pomsta sladká je, byla a bude. Konečně Katy Kaclová-Vališová ve 4 letech své filmové kariéry vytvářela samé takové rafinované ženy a to mi imponuje :) ()

Marthos

První česká filmová společnost Kinofa vyprodukovala po dobu své existence na dvě stě filmů a krátkých snímků od několika málo metrů po třídílný dokument. Její zakladatel, ředitel, režisér a kameraman Antonín Pech pak natočil v roce 1913 zdařilou grotesku o vychytralém manželském páru. Tato veselohra se zařadila v historii Kinofy k nejúspěšnějším a i dnes představuje nefalšovaný klenot prvních let domácí kinematografie. Katy Kaclová-Vališová pak ve stejném roce stihla zazářit ve vyrovnaném poměru ve dvou filmech z produkce Kinofy a ve dvou filmech z produkce společnosti Illusion. A ve všech představovala svébytný typ šarmantní svůdnice. ()

Cheeter

Poměrně jednoduchý film, asi jako většina dobových s humorným námětem. Byť celkově jde o dost naivní zápletku, ale nebylo to tak v této době běžné? A na rovinu, takovou manželku bych mít nechtěl... ()