V každom meste je blázon. V tomto tiež, hoci to nebolo tak odjakživa. Seung-ryong sa ako blázon usmieval v časoch dobrých i zlých. Mal ten najžiarivejší úsmev a každý, kto ho videl, musel sa smiať tiež. Mal len jednu bundu, jedny tepláky a smradľavé tenisky, ktoré neustále strácal. Drel od rána do večera, nikdy nebol unavený a nič ho netrápilo. Chcel jediné, aby jeho mladšia sestra nikdy netrpela. (sochoking)

Laputa

Krásné. Pan Ňouma ( Sung-ryong ) měl možná poloviční rozum, ale zato měl dvojnásobně velké srdce, které zdravým lidem chybí. Je to opravdu srdeční záležitost. Tae-hyeon Cha je herec velkých kvalit a jeho výkony jsou velice příjemné a věrohodné. Opravdu hezké... ()

Loki81

Takove to bylo vsechno moc nasladle a naivni... byl jsem celou dobu presvedcen o 3 hvezdach. Uz jsem psal komentar kdyz tu se misto korejske vesnicky objevily ceske tramvaje a Narodni divadlo. Ze by vtip vyrobce meho ripu? Ne... :))) ()

misulka03

Krásný a pro mě netradiční příběh. Asi jako každého, kdo tento film viděl zaujal konec....člověk soucítí s postavami, prožívá jejich životy...někoho to i rozbrečí a stejně většina z nás na konci zůstává s otevřenou pusou a následným úsměvem....V korejském filmu česká tramvaj...a ježiš, vždyť jsem zahlídla Petřín....ano, najednou jsme v Praze :) Krásné :) :) ()

ivan_drago

Nepamatuju se, že bych viděl nespravedlivější film... Zcela zvolna plynoucí příběh jehož rozuzlení mně vyloženě nasralo... Vynikající výkon hlavního hrdiny a emoce podané opravdově, nikoli však vtíravě či vyděračsky... A jako doprovod krásné piano a na úplný závěr i Praha... Zkurveně smutnej film... ()

neoBlast

Většinou jim to sežeru i s navijákem, ale u Miracle of Giving Fool se ne a ne naladit na správnou frekvenci. Asi je to tou rozhádaností a neujasněností. Film sedí na dvou (minimálně) žánrech a nemůže se za žádnou cenu rozhodnout, kterému vyjádří rozhodující přízeň. Ani vlastně nemám představu kdo měl být hlavním charakterem, protože rozdílnost první a druhé poloviny snímku je enormní. A to malé pomrknutí na Čechy v závěru nic už nezachrání. 60 % ()

Ivuse

Nádherný film, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Na konci jsem byla velmi dojatá a to mě hned tak něco nedostane. :-) . Závěrečná scéna a já si říkám to vypadalo jako naše Národní divadlo - to se mi asi jen zdálo....a pak nápis: "Varhanní empora vlevo" :-D :-D ()

VasaX

Sentimentálně kouzelná záležitost, která je ale kvalitativně slabá a nestává se ničím, z čeho by člověk sedl na zadek. Ač k tomuto žánru inklinuji, tak tohle zrovna není jeden z filmů, který bych si rád pustil znovu. Je to hezké, snad i dojemné, ale filmově slabé. ()

Bernhardiner

Korejská melodramata jsou si v mnoha ohledech podobná jako vejce vejci. Pravidelně se tam objevuje chudoba, ztráta nejbližších a genialita (v různých ohledech) některého z hrdinů. To vše je samozřejmě zahráno výbornými herci. Stačí to na pět hvězd? Určitě ne. Tenhle snímek nám totiž sděluje, že i sebehloupější člověk může být k něčemu dobrý, a že takové lidi nemůžeme předem zatracovat, rozhodující je totiž charakter každého z nás. Takovou dávkou lidskosti jako tento a několik dalších podobných korejských snímků v takovém Forrestu Gumpovi rozhodně nenajdeme. Citové vydírání zde sice je přítomné, ale... prostě Korejci jsou na tohle mistři. A když se na závěrečných pár minut ukáže Praha se starými tramvajemi a Národním divadlem, český divák si rozhodně nemůže stěžovat. 95% ()

Giggs

Nenapada mi nič zmysluplne, čim by som opisal tie skvele pocity, ktore ma sprevadzali pri pozerani tohto filmu. ()

Káronoš

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10. ()

peetriss

To, že nikdo není větším mistrem ve ždímání emocí než Jihokorejci jsem zjistil již dávno. Jejich filmy jsou jako z jiného světa, světa kouzelného, ale nijak idylického a dokonalého, a v tomto lazení se drží i Pabo. Film, který si i přes svou sladkost a sentiment (další ingredience, se kterou nejlépe umí naložit Korejci), nedělá iluze a svět podává v reálných konturách bez přikrášlování skutečnosti. Pabo je film, který se přes zdánlivou odlehčenost dokonale a účinně zarývá do hloubky postav i emocí samotného diváka, aby v závěru dokázal tyto prvky využít v slzopudně dojemný konec. Krásné dílo na téma, že i v té nejneobvyklejší duši nezapadající do "většinového konceptu normálnosti" se odehrává koncert citů a lásky. Závěrečný pozdrav z Prahy je třešničkou na dortu. Mistrně režírováno, napsáno i zahráno. Skvělá kamera výše napsané jen podtrhuje. ()

jorgus

mam uprimnou radost, ze korejska kinematografie jede dal..i v roce 2008 se objevilo par filmu, ktere potvrzuji statut pro me soucasne nejzajimavejsi narodni kinematografie. Film od zacatku nenechava divaka vydechnout, jak je to obvykle v jinych korejskych snimcich, ale od prvnich minut mocne tlaci na city, ale jak vime Korejci toto umi delat vetsinou nenasilne..a zde se jim to opet dari:)smutny, vesely, dojemny, se " stastnym" koncem film je opet velice autenticky diky hercum..vsichni, ale jsou strceni do kapsy vykonem Tae-hyeon Cha, ktery zahral mentalne postizeneho chlapce naprosoto fenomenalne, po svetozname Sassy girl a dalsich jeho filmech bych ho tu vubec nepoznal..a film si ukradnul cely pro sebe, a ze mel tezkou konkurenci. V korejske kinematografii ma pro me zatim jeho vykon jedineho konkurenta a to Seung-u Jo ve filmu Malaton. Hodne potesi i prekvapi zaver v Praze, tento film si mozna diky tomu, ze vim co je to za citova muka uz asi nepustim, ale to neznamena ze je to uzasny film:) ()

TylerGage

Pabo je krásné romantické drama s nekterými prvky komedie.Avšak filmaři se snaží diváka vydírat celý film už od začátku.Excelentí roly zahrál Tae-hyeon Cha,role blbečka mu prostě sedla...celý film jsem ůžasně probrečel a soucítil s postavami..byl jsem jeden z nich.na konci mě čekalo jedno milé překvapení když jsem zjistil že dívka Je-hi kraje v národním divadle....10/10.. maximum co můžu dát protože,to bylo prostě skvělí..chdáček Sung-ryung.. doufám,že v nebi se mu bude líbit a bude dávat bacha dále na svojí sestru v podobě jedné velké hvězdy. ()

maskrta

Trochu jsem vahala, jestli se netlaci na pilu moc a prubezne, ale stejne nakonec musim dat 4* hvezdy, protoze me dostali, korejsti tvurci to proste umi. Casto si lamu hlavu s tim, jak to popsat slovy, proc jim to tak funguje - asi ze dokazou vystihnout takove ty "male" obycejne, kazdodenni veci, ze kterych se skladaji ty velke... A Cha Tae-hyeon byl skvely, presny! ()

tančísvlky

Tak to sa nedá inak , ako za plný počet . Obrazové stvárnenie jedna hviezdička naviac . Je skvelé sledovať ako korejské filmy kontrastujú so všetkým v čom boduje americká produkcia. Nečakaná kvalitná filmová báseň ... ()

sawyer5200

Pekné, naozaj pekné ale na mňa to zvlášť väčší dojem nespravilo. Scény ktoré mali byť dojemné, smutné žiaľ u mňa nefunguvali, takže plné hodnotenie dať nemôžem, napriek tomu sa mi film celkom páčil a mal určite niečo do seba. ()

boombang

Tři hvězdy jsou málo, čtyři asi už moc. V kontextu jihokorejských filmů, jež jsem dosud viděl, je tento spíše průměrný. Nevyvážený a málo nápaditý. Díky však za oslavu přátelství a čistých citů, za kousek Prahy a za to, že už vím, kde má Pavel Liška dvojníka :-) ()