Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Recenze uživatele Koonix k tomuto seriálu (2)

Higuraši no naku koro ni (2006)

[] Opening-Ending [] Ako to už býva, prvý príbeh neskutočne navnadil, pretože taká citeľná paranoia a mrazivá atmosféra sa len tak hocikde nevidí. Bohužiaľ, to čo tak skvele fungovalo v prvom arku, v ďaľších stráca na účinnosti, pretože divák už vie, že sa vlastne o postavy nemusí obávať, keďže mu aj tak do ďaľšieho príbehu ožijú :) Čo mi vadilo, boli hlavne veľmi nejasné charaktery väčšiny postáv, prišlo že sa správajú vždy iba tak, ako si to príbeh vyžaduje, tým pádom to nie sú plnohodnotné charaktery, ale iba akési prvoplánové figúrky. To však má jedno pozitívum, nikdy neviete čo sa stane ďalej (aj keď 2 príbehy sú vlastne rovnaké, akurát ich vždy vidíte z pohľadu inej postavy), pretože sledovať motivácie a myšlienkové pochody postáv je takmer nemožné (teda nie že by to bolo nemožné, ale ich motivácie sú väčšinou minimálne "zvláštne"). Jednoznačne najlepší je prvý príbeh, potom ma ešte veľmi bavili tretí a piaty, zvyšok príliš nezaujal (to neznamená že bol zlý). Nečakajte že vám príbeh ako celok bude dávať nejaký zmysel, drobné osvetlenie prichádza až v poslednom arku, ak sa však chcete dozvieť všetko, musíte si nájsť čas na druhú sériu. Navyše mi vôbec nesadla kresba postáv, ktorá mi prišla až príliš zjednodušená. Hudba je veľmi dobrá, a za zmienku stojí aj skvelý opening ktorý zaujal od prvého počutia. Slabšie 4*. ()

Kai (2007) (S02)

[] Opening-Ending [] Tak občas aj s menším sebazaprením som dorazil druhú sériu, ktorá ponúka absolútne uzavretie všetkých dejových línií načrtnutých v prvej sérii. Od svojho predchodcu sa líši hlavne tým, že sa tu nedá nájsť ani nejaká snaha o budovanie "hororovej" atmosféry, čo možno nie je až tak na škodu, keďže s postupným odhaľovaním súvislostí sa mysteriózna zložka zo seriálu (skoro) úplne vytráca. Nejaké nadprirodzeno síce funguje ak to beriete ako celok, ale ak si vezmete jednotlivé príbehy/svety, nič nadprirodzené sa v nich vlastne nedeje. Najväčším problémom je, že aj keď sa tvorcovia snažia vytvoriť nejaké napätie, je to márne kvôli neuveriteľnej naivite (príkladom je pár posledných dielov kde je to najvýraznejšie - to už bolo moc aj na anime) príbehu. Za pár hodín nastražiť pasce po celom lese? Žiaden problém! A navyše dobro nerobí ani neustále apelovanie na priateľstvo, ktoré mi doteraz nikde nevadilo, ale tu ma vyslovene iritovalo. Dôvod? Keď predtým v tridsiatich epizódach vidíte, ako sa títo "priatelia" navzájom sekajú sekáčikmi na mäso, či nedajbože si rozbíjajú hlavy baseballovými pálkami, tažko sa nadchýnať nad krásnymi rečami. Hudobná stránka je síce opäť dobrá, a ani animácia mi už tak nevadila (zvykol som si), ale je to málo, a podľa hodnotení nielen tu, ale napríklad aj na myanimelist.net som čakal oveľa viac, ako síce uspokojivé, no naivné a nezaujímavé rozuzlenie. 6/10. ()