Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Recenze uživatele Maou k tomuto seriálu (2)

Higuraši no naku koro ni (2006)

Higurashi musím hodnotiť jedine spolu s jeho druhov sériou "Higurashi no naku koro ni Kai" ,pretože táto prvá séria nás hlavne postupne zoznamuje s postavami a prostredím a viac otázok kladie ako zodpovedá. Celá séria je rozdelená do štyroch zdanlivo nesúvisiacich časových línií, ďalej rozdelených do viacerých kapitol, podľa toho kto je práve rozprávačom príbehu. Samozrejme zo začiatku má vo všetkom divák riadny zmätok, ale práve v tom postupnom skladaní si jednotlivých čriepkov príbehu tkvie čaro tohoto seriálu. Krvou sa samozrejme nešetrí a napätie by sa miestami dalo krájať. Najväčšou slabinou je kvalita animácie, no určite sa ňou nenechajte odradiť, lebo by ste prišli o skvelý zážitok. ()

Kai (2007) (S02)

Druhá séria "Higurashi" nadväzuje na tú prvú a brilantným spôsobom vysvetľuje predošlé udalosti. Hlavnou postavou už nie je Keichi, ale Rika, z ktorej pohľadu je rozprávaná väčšina príbehu. Motívy a správanie postáv v prvej sérii je uspokojivo vysvetlené a všetky otázky sú zodpovedané. ()