Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (2)

Higuraši no naku koro ni (2006)

Neviem prečo tu na toto dielko niektorý remptajú, ale ja si myslím, že bolo skvelé. Ono je pravda, že reset u každého príbehu, môže spôsobiť chaos, ale rýchlo sa nato zvykne a navyše je vždy odhalený kúsok skladačky z Hinamizawi. Predstava, že by to mali všetko narvať do jedného príbehu natiahnutého na 26 dielov je mi proti srsti. Atmosféra pecková, psycho prechody ešte lepšie, neviem čo je zlé na prechode kawai-psycho-kawai rena (subjektiv), skôr to anime len prospieva a zlepšuje napätú atmosféru (kto chce kľud číta cestovný poriadok). U mňa za ***** a teším sa na zhliadnutie ďalšej série. + bonusová * za cat killing chapter mám rád duchárske príbehy. ()

Kai (2007) (S02)

Tak a za mnou je posledný diel a skladačka je poskladaná alebo žeby nie? Tento krát nám kresla úmrtnosť a natiahla sa dĺžka príbehu čo však vôbec nevadí lebo atmosféra zostala viacmenej zachovaná, teda až na posledný príbeh, ale tam zas príjemná zmena prišla vhod. Nebudem sa viac rozpisovať, bo by som sa vracal asi ku komentu prvej série. U mňa za *****. ()