Démon pomsty

(TV film)
  • Velká Británie Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Už jsou to dvě desítky let, co Ed Harley (Lance Henriksen) naposledy probudil mstitele známého jako Démon pomsty. A teď jeho čas přichází znovu. Obyvatelé malé jižanské vesnice totiž odhalili, že místní lékař (Doug Bradley) obchodoval s orgány jejich zemřelých příbuzných a těla pohřbíval v bažinách. Proto žádají starou čarodějku, aby znovu vyvolala démonův hněv a pomstila jejich znesvěcené rodiny. Netvor poskládaný z mumifikovaných zbytků samotného Eda Harleyho opět pokračuje v konání hrůzy a je jedno, kdo mu stojí v cestě. Po dvaceti letech v zapomnění se Démon pomsty konečně vrací, aby srovnal účty. (Bontonfilm)

tron

Strašne blbá séria s TYKVOHLAVOM (v slovenčine Tekvicohlavom???), ktorý nevyzerá zle, ale jeho univerzum je v podstate dosť trápne (niekoho vám zabijú, požiadate starú čarodejnicu z lesa, aby privolala Tykvohlava, ten dotyčného ide zabiť a vy sa začnete triasť, čosi medzi záchvatom a orgazmom). Plusom tejto časti je snáď len znova sa vracajúci (pritom už v jednotke mŕtvy) Lance Henriksen. Všetko ostatné je značne príšerné, samozrejme vrátane scenáru, hoci mu treba uznať pár bodov k dobru za snahu (hlavný záporák v podaní nesympaťáka Douga Bradleyho vie, že Tykvohlav je taký silný, aké silné sú osoby, ktoré ho privolali a tak ich začne vyvražďovať). ()

MM_Ramone

Toto bolo moje prvé stretnutie s horrorovou sériou o slizkom démonovi - "Pumpkinhead", ktorého nikto nezastaví, keď je povolaný plniť svoju úlohu. Je stelesnením vražednej pomsty. Dve predchádzajúce časti som nemal možnosť doposiaľ vidieť. Ale asi som ani o moc neprišiel. Pretože tento diel, s podtitulom "Ashes to Ashes", nestál skoro za nič. Je to podradný béčkový horrorový snímok, kde zle napísané postavy ešte viacej dokurvili nemožní herci, ktorí ich stvárnili. Je to bieda. * ()

castor

Je zajímavé sledovat, jak si někteří tvůrci představují, jak má hororový žánr vypadat!! Pokud vám už samotný název Tykvohlav připadá kapku podivný, tak to raději račte o dům dál. Tu jednu usoplenou hvězdu dávám sám sobě za statečnost, že jsem to ve zdraví dokoukal.. Pumpkinhead: Ashes to Ashes je ideální dárek pro úhlavního nepřítele!! ()

petero

Jake West po vidláckom a neskutočne uletenom EVIL ALIENS dostal na starosť druhé pokračovanie Pumpkinheada, kde sa zbavil akejkoľvek nadsádzky a priniesol typicky béčkový horor ktorý má dostatočný spád aby nenudil čo je u podobných filmov skôr vzácnosť. Vracia sa i Lance no hviezdou filmu je Doug „Pinhead“ Bradley v úlohe doktora na šikmej ploche ktorý v miestnej márnici kántri ľudí. Keď sa na to príde sú uväznený jeho kumpáni a on ako vážený miestny lekár sa nenápadne pridá k vyšetrovaniu. V okolí je ponachádzaná kopa mŕtvol a partia miestnych mladíkov a dievčat sa rozhodne pomstiť za tieto zverstvá na ich blížnych a tak zájdu za starou čarodejnicou aby tmu sveta znova uzrel démon pomsty Pumpkinhead... Béčkový herci, masky dobré, vraždy priemerné, triky úbohé, atmosféra OK. ()

Falko

V druhej tretine sa filmik celkom dobre rozbehol, bolo tam aj par brutalnych vrazd, kde sa krvou ani trosku nesetrilo, ale pribeh nebol moc zaujimavy a co je este horsie, monstrum vyzeralo ako z hororov 80-tych rokov a vrazdilo zlych ludi, takze som sa nemal o koho bat, skor mi bolo jedno, koho to monstrum zabije. V tretej tretine ubral reziser z plynu a skor som sa nudil. Neviem, preco Lance Henriksen nedostava lepsie ulohy. Jeho je podla mna skoda, aby sa objavoval v takychto filmoch... 04.09.2008 ______ Doug Bradley - (Doc Fraser) +++ Lance Henriksen - (Ed Harley) +++ Douglas Roberts - (Bunt Wallace) +++ Lisa McAllister - (Dahlia Wallace) +++ Tess Panzer - (Molly Sue Allen) +++ Hudba: Rob Lord +++ ()