poster

Captivity

 • Rusko

  Похищение

Thriller / Krimi / Horor

USA / Rusko, 2007, 96 min

Režie:

Roland Joffé

Scénář:

Larry Cohen

Kamera:

Daniel Pearl

Střih:

Richard Nord

Kostýmy:

Jennifer Marlin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ChewieDC
  *

  (unrated) WTF? Totální slátanina, ve které nefunguje ani návaznost scén a děje. Pokud chcete vidět příklad nejhoršího hororového bahna, Captivity je dokonalá ukázka. Hvězdička pouze za koktejl z bulv, uší a kdovíčeho.(4.11.2007)

 • T2
  *

  Rozpočet $17miliónovTržby USA $2,626,800Tržby Celosvetovo $10,595,018Tržby za predaj DVD v USA $2,701,109 //počet predaných kusov 135,123║ vývarová nekompaktná réžia bez kúska dobrej atmosféry, ani pasce nejak zvlášť nezapôsobia /25%/(26.12.2008)

 • eraserhead666
  ***

  No, nápadem nic moc nového, ale začátek (tak první půlka) ve stylu pokus-trest se mi dost líbil. Je i místy napínavý. Trošku z toho jde cítit Saw a nevím proč, ale já z toho tak trochu cítil giallo příchuť. Není to špatně natočený, Elisha je bez debat, hraje docela dobře a k tomu se na ní ještě dobře kouká. Jistou dobu si říkáte, doufám, že se to nevyvrbí takhle a oni vás nezklamou - vyvrbí, což je trošku zklamání. Závěr očekávatelný, ale co měl znamenat ten úplný závěr, to nevím. Trošku ten film i shodil. Nechápu, proč mají pořád tendence a nutkání takhle ukončovat filmy. On si to ten film celkově asi nezaslouží, ale minimálně za Elishu a tlusťocha ty tři dám.(28.7.2009)

 • Matty
  **

  Co je zase tohle? Ultratupý thriller od režiséra geniální Mise? Proboha, proč? Komu tím prospěješ Rolande, komu? Začíná to sice trochu jako Saw, ale každému musí záhy dojít, že tohle bude mnohem slabší šálek kávy, že Elisha si pilkou nohu řezat nebude, že o podobně hutnou atmosféru tady nezavadí, že vlastně není vůbec o co stát. Captivity (tedy zajetí) je neoriginální, laciný (velice laciný) béčkový thriller, kterému kromě nápadů chybí také a právě razance výše zmíněného Saw. Ty největší zvrhlosti jsou pouze naznačeny. Ne, že bych se vyžíval ve scénách rozmaširovávání lidské lebky na atomy, ale film by tím mohl získat na znepokojivosti. Ve stávající podobě není znepokojivý vůbec. Scény postrádají jakoukoliv atmosféru a místy jsem byl dokonce na vážkách, zda-li nesleduji komedii. „Šokující“ pointu odhalí pár minut po začátku každý, kdo ví, jak to v daném žánru chodí a viděl alespoň jeden podobný film. A samotná Elisha? Sexisticky musím konstatovat, že jí to opět sekne a že by už konečně mohla předvést něco víc. Trpce musím konstatovat, že podobné role jsou pro ni ideální a že asi nemá na to, aby předvedla něco víc (myšleno v trochu jiné rovině nežli v předchozí větě). Stále je zde ještě notně nepravděpodobná šance, že Joffé ve skutečnosti natočil sžíravou satiru na nepolevující šílení okolo reality show a všech těch hvězd a hvězdiček. Třeba je to sofistikovaná černá komedie o vzájemné determinaci diváka a lidí na druhé straně obrazovky, o touze vlastnit něco zdánlivě nedosažitelného, přerůstající až v obsesi. A třeba (což považuji za pravděpodobnější) si zase někdo řekl, že námět Captivity je dostatečně dementní a úchylný na to, aby vydělal hromadu peněz. Každopádně, když si za pár týdnu přečtu například v Cinepuru několikastránkovou stať do detailů analyzující nové dílo Rolanda Joffého, ve svém žánru dílo naprosto přelomové, nepřekvapí mě to. Ale pobaví. 40% Zajímavé komentáře: liuk, Desperado, Hovado(20.7.2007)

 • Hitman_47
  **

  Jeden z mála filmů, kde se unrated verze výrazně odlišuje od kinoverze .. ale pokud se někdo bude chtít na Captivity mrknout, tak doporučuju spíš unrated verzi, která není tak nudná a je kratší :) Ale pořád je to nelogické a dementní hovno.(20.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace