Captivity

Richard Nord

Kostýmy:

Jennifer Marlin
  • becki_tu

Ach jo. Nebýt Elishy, nejspíš bych se tomuhle "skvostu" vyhnul velkým obloukem. Joffé skoro kompletně vykradl Saw, ale že se to dá až takhle zpackat, to jsem opravdu nečekal. Navíc je to dost slabý odvar, o nějakém napětí nebo dokonce thrillerové atmosféře jsem si tady mohl nechat jen zdát. Hromada scénaristických děr a logických nesmyslů mě naprosto vytáčela a tak jediné pozitivum zůstává bohužel "jen" sladká Elisha. Snad si holka příště vybere líp. A Roland Joffé, jehož vrchol kariéry byl paradoxně hned na začátku (geniální Vražedná pole, Mise), by už měl asi opravdu nadobro odejít do režisérského důchodu, než se ztrapní ještě víc.(28.7.2007)

• novoten

Zdaleka ne tak drsné, jak nanačovala reklamní kampaň. Naopak - místy až překvapivě jemné a k hlavní postavě přívětivé. Joffé na stará kolena odpočívá a točí si filmy pro potěšení (nechci vědět, co tenhle pán dělá v soukromí) a jako hračku si půjčil Elishu. Ta má tu nejnevděčnější roli posledních let. Hrát blondýnu zavřenou v místnosti, hystericky křičet a pronášet neposlouchatelná moudra. Linie v izolaci je ale tím menším zlem, i přes neskutečně předvídatelný základní zvrat, který ničí všechny silné okamžiky posledních desítek minut. Druhá linie s detektivy se totiž nakonec ukáže slepou uličkou, kde každému všechno dojde po prvním pohledu a kde nemůžu udržet smích při nesmyslných dialozích. Záchranou se stává závěrečná půlhodina, kde je napětí, lekačky a všechno, v co jsem doufal. Vinou mnoha (opravdu MNOHA) logických kiksů, nesmyslů a chyb se dostanu jenom na dvě hvězdy. Bez Miss Cuthbert by to bylo asi níž, ale s ní bych radostně sledoval i tříhodinovou adaptaci teorie vývojové psychologie.(27.7.2007)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $2,626,800Tržby Celosvetovo $10,595,018Tržby za predaj DVD v USA $2,701,109 //počet predaných kusov 135,123║ vývarová nekompaktná réžia bez kúska dobrej atmosféry, ani pasce nejak zvlášť nezapôsobia /25%/(26.12.2008)

Neni to úplně špatný, takovej trošku pokus o další Saw a tu a tam se docela zadaří, ale je to tak strašně průhledný, že to ani neni možný a samotná pointa je spíš k pláči a to se radši nebudu zmiňovat o otevřeným konci, na kterým se scénáristi fakt vyřádili. Další velkej problém je, že to postrádá nějakou pořádnou atmosféru, bez který jsou celkem slušný scény dost mldý a nezajímavý, což je docela škoda, protože prostředí i nápady nejsou špatný a Elisha je fakt dobře vystrašená(4.11.2007)

• Lateef

Toto je skutečný záznam monologu Rolanda Joffého, když ještě mluvíval ze spaní... "Rychle... honem... proboha jak se to jmenovalo... dobrý film... skvělý film... SWAT??... né, jinak... SAW... jistě... krása... natočím to... natočím svůj Saw... určitě... definitivně... krvavý... napínavý... musí být... krásná ženská... mučení... černý plášť... monitory... utrpení... nápad... musím to natočit... hit... kult... můj kult... Elisha... pointa... nečekaná pointa... moje Saw... Saw... ... ... chrrr... chrrrrrrr." Druhý den ráno se Roland vzbudil a postupem času natočil Captivity: špatný, neatmosférický film, bez napětí, s mučením, co by se za hobití nehet vešlo, s pointou odhalitelnou jakmile dojedou úvodní titulky. Jediné, co je pěkné, tak je Elisha, která nemá co hrát a spíš než uvězněna se cítí jako v zákulisí módní přehlídky, protože si pořád mění ohozy. Děkuji, už nikdy! 9 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.11.2007)