Captivity

Richard Nord

Kostýmy:

Jennifer Marlin
  • castor

Skutečně idiotsky sešroubovaný nesmysl. Další z řady thrillerů, ve kterém si šílený voyeur pohrává s psychikou mladého člověka, respektive náhodně vybrané dívky a muže. Atmosféra tu absolutně nefunguje, tempo i napětí to postrádá a laciná pointa vypadá jako od autorů Večerníčku. Podobně laděný thriller Saw byl před třemi lety založen alespoň na falešných stopách a šokujících zvratech. V případě Captivity se tvůrci ani nesnažili ani o jedno, natož o druhé, nýbrž neambiciózní cestou (další psychopat v labyrintu desítek kamer) jen mnohé naznačili a zbaběle to nedotáhli do nějakého zajímavého konce. Navíc Elisha Cuthbert už ztrácí onen půvab Sexbomby od vedle a nepříjemně získává pozici Krásky, co šlape vedle.(24.8.2007)

Captivity je pro mě mírným zklamáním, když si představím, jaký obrovský potenciál v sobě skýtal námět, výsledek není ideální. Elisha Cuthbert je idální představitelkou dívky v krajní situaci a ostatní herci se snaží rovněž, ale na vině bude nejspíš režisér Roland Joffé, který není hororovým fanouškem. Jeho režie není špatná, ale režírovat to takový Eli Roth, výsledek by byl jiný. Takhle je to lehce nadprůměrné dílo, které nad vodou drží Elisha Cuthbert.(6.2.2009)

• becki_tu

Ach jo. Nebýt Elishy, nejspíš bych se tomuhle "skvostu" vyhnul velkým obloukem. Joffé skoro kompletně vykradl Saw, ale že se to dá až takhle zpackat, to jsem opravdu nečekal. Navíc je to dost slabý odvar, o nějakém napětí nebo dokonce thrillerové atmosféře jsem si tady mohl nechat jen zdát. Hromada scénaristických děr a logických nesmyslů mě naprosto vytáčela a tak jediné pozitivum zůstává bohužel "jen" sladká Elisha. Snad si holka příště vybere líp. A Roland Joffé, jehož vrchol kariéry byl paradoxně hned na začátku (geniální Vražedná pole, Mise), by už měl asi opravdu nadobro odejít do režisérského důchodu, než se ztrapní ještě víc.(28.7.2007)

No, nápadem nic moc nového, ale začátek (tak první půlka) ve stylu pokus-trest se mi dost líbil. Je i místy napínavý. Trošku z toho jde cítit Saw a nevím proč, ale já z toho tak trochu cítil giallo příchuť. Není to špatně natočený, Elisha je bez debat, hraje docela dobře a k tomu se na ní ještě dobře kouká. Jistou dobu si říkáte, doufám, že se to nevyvrbí takhle a oni vás nezklamou - vyvrbí, což je trošku zklamání. Závěr očekávatelný, ale co měl znamenat ten úplný závěr, to nevím. Trošku ten film i shodil. Nechápu, proč mají pořád tendence a nutkání takhle ukončovat filmy. On si to ten film celkově asi nezaslouží, ale minimálně za Elishu a tlusťocha ty tři dám.(28.7.2009)

• Matty

Co je zase tohle? Ultratupý thriller od režiséra geniální Mise? Proboha, proč? Komu tím prospěješ Rolande, komu? Začíná to sice trochu jako Saw, ale každému musí záhy dojít, že tohle bude mnohem slabší šálek kávy, že Elisha si pilkou nohu řezat nebude, že o podobně hutnou atmosféru tady nezavadí, že vlastně není vůbec o co stát. Captivity (tedy zajetí) je neoriginální, laciný (velice laciný) béčkový thriller, kterému kromě nápadů chybí také a právě razance výše zmíněného Saw. Ty největší zvrhlosti jsou pouze naznačeny. Ne, že bych se vyžíval ve scénách rozmaširovávání lidské lebky na atomy, ale film by tím mohl získat na znepokojivosti. Ve stávající podobě není znepokojivý vůbec. Scény postrádají jakoukoliv atmosféru a místy jsem byl dokonce na vážkách, zda-li nesleduji komedii. „Šokující“ pointu odhalí pár minut po začátku každý, kdo ví, jak to v daném žánru chodí a viděl alespoň jeden podobný film. A samotná Elisha? Sexisticky musím konstatovat, že jí to opět sekne a že by už konečně mohla předvést něco víc. Trpce musím konstatovat, že podobné role jsou pro ni ideální a že asi nemá na to, aby předvedla něco víc (myšleno v trochu jiné rovině nežli v předchozí větě). Stále je zde ještě notně nepravděpodobná šance, že Joffé ve skutečnosti natočil sžíravou satiru na nepolevující šílení okolo reality show a všech těch hvězd a hvězdiček. Třeba je to sofistikovaná černá komedie o vzájemné determinaci diváka a lidí na druhé straně obrazovky, o touze vlastnit něco zdánlivě nedosažitelného, přerůstající až v obsesi. A třeba (což považuji za pravděpodobnější) si zase někdo řekl, že námět Captivity je dostatečně dementní a úchylný na to, aby vydělal hromadu peněz. Každopádně, když si za pár týdnu přečtu například v Cinepuru několikastránkovou stať do detailů analyzující nové dílo Rolanda Joffého, ve svém žánru dílo naprosto přelomové, nepřekvapí mě to. Ale pobaví. 40% Zajímavé komentáře: liuk, Desperado, Hovado(20.7.2007)