Píseň pro tebe

Singer, The

Drama / Hudební / Romantický

Francie, 2006, 112 min

• honajz

Na to, že mám rád Depardieua a francouzské písničky 70. a 80. let, mne film zklamal. Nemá vnitřní rytmus, některé scény koncertování jsou zbytečně dlouhé, rozhovory o ničem, celé by to vystačilo na nějaký kratší televizní film. Zkuste si představit český film, kde by dejme tomu Marek Vašut obrážel bary a tklivě zpíval ženám u stolečku písně Helenky Vondráčkové nebo Hany Hegerové. Něco podobného se děje v tomto francouzském romantickém snímku, kde Gérard Depardieu skutečně jakožto vysloužilá pěvecká hvězda zpívá po barech (a domovech důchodců) francouzské fláky ze 70. a 80. let, některé známe skutečně v českém podání z repertoáru Hany Hegerové (jak se to jmenuje, netuším, ale zpívá tam Tak čau, tak se sbal, nebo tak něco). Mezitím se Gérard, tedy jeho postava zpěváka, snaží o jednu paní. Film proto sestává z písniček, koncertování v kabaretech a rozhovorů s touhle paní a s pár dalšími kamarády. Větší část je věnovaná těm písničkám, jež zaplácnou tak 70 % celého času filmu, v dlouhých a nudných rozhovorech se rozebírá nesmrtelnost chrousta, to taky zabere nějakou dobu, a nakonec si ti dva dají pusu a je konec. Až se nechce věřit, že podobný - spíše televizní snímek - byl vybrán na nějaké pocty prestižního FILMOVÉHO festivalu, prosím. V českém dabingu Gérarda namluvil opět Miroslav Donutil, a kdo slyšel drsňácký Depardieho hlas, asi mu ta Donutilova sametovost také leze krkem.(9.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,205,575(6.6.2010)

• Tyny

Pokud nemáte rádi Depardieua a francouzské písničky ze 70 let, nemá cenu se na film ani dívat. Mně fascinují francouzské písně z téhle doby a Depardieua jako herec také, takže jsem se na film velmi těšila i přesto, že má poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že jsem si pod pojmem "davy fanynek a život v přepychu" představovala trošku něco jiného než Depardieua navlečeného do saténové košile a pár diváku v hledišti a zpěv bez energie, což mně u těch písní prostě chybělo.(15.12.2013)

Neočekávala jsem zázraky a tak nepřišlo ani zklamání. Gérard Depardieu tak, jak ho známe, možná už trošku unavenější, ale tak to mělo být, a Cécile De France s ním držela krok bez problémů... a možná ho chvílemi i předeběhla :-) Určitě příjemný film, nad kterým není potřeba příliš dumat..(10.5.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2006 - Nominácia na 1. cenu(16.6.2014)