Opičí maska

Garry Phillips

Domenico Procacci

Dany Cooper
  • genetique

Rád by som vedel ako by si s filmom poradili bez (miestami úplne odpudzujúcich) lesbických scén a znechucujúcich básní. Pretože hlavná dejová línia a celkový záver nestál ani za deravé ponožky. Nezaznamenal som žiadne stupňovanie napätia, dokonca aj záver bol akoby odťatý od deja. Za zmienku snáď stála len herecká stránka, aj keď mi herci prišli nesympatickí, a "iný" pohľad na svet polície. 40%.(12.7.2007)

• playboxguest

Tak to byl děsnej vopruz, kterej na mě měl asi tak stejné účinky jako šampaňské, aneb další zbytečný film těžce béčkových kvalit, po kterém mě zase začala pálit žáha... U některých filmů je mi i přes dvouhodinovou délku líto, že nebyly delší, u tohohle filmu bych si zpětně přála, aby skončil s úvodníma titulkama, díky čemuž bych snad i byla ušetřena pohledu na nahou, v té době 43letou (věřte mi, že tady byste jí tipovali ještě nejmíň o 15 let starší), McGillisku.(18.1.2011)

• type_B

Těžce nefungující film.(5.6.2010)

skvelý film "od žien" o ženách, a povedal by som, že viacej si ho vychutnáju tiež ženy, ale to druhoradé, pretože všetky tie odkazy po stenách, neónoch, pózy pri milovaní a básne vytvárajú také zvláštne pocity z toho aké vlastne ženy sú... -75%(18.6.2007)

"Bylo nebylo, opička Mickey... znala ty správný místa...znala jen šukání..." A psala o tom i syrové básně - "...ty šunty bez poezie..." (?) Ta malá čubka je ale mrtvá a zbývá jen hořký přípitek... "...na Mickey, mučednici..." . . . Epizodicky stavěný poutavý film, obsahem drama o pátrání po příčině smrti jedné studentky, jejíž největší vinou bylo, že "byla mladá", formou erotický krimithriller, líčící vlastně vcelku banální příběh plný erotického dusna a sexu, odhalující životy postav s přirozenou lidskou nahotou a neidealizovanými lidskými vztahy. Avšak bez přetvářky, nadbytečných klišé a nějakých předkládaných pravd a soudů. Film o poezii, erotice, sexu, lásce (nejlíp asi té pravé lesbické ;-), o strachu a bigotnosti, ze kterých i v kruhu rodiny plyne neporozumění a odcizení - a vlastně i o marnosti a o osudu... A nakonec zbyde jen ta "pachuť sexu a násilí"... Jill nakonec vyřešila svůj případ. A její láska... Ne - "zapoměň na tu mrchu, případ je uzavřenej"... Tak tak, víc není co dodat... Čtyři a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno beze studu za tu >nestoudnost< v tom nejlepším smyslu slova... - - - P.S. Jen by mě zajímalo, jestli i režisérka a scénáristky tohohle povedeného (žensky vidoucího) filmu mají taky lesbickou zkušenost... ;-) - - - P.P.S. Docela se těším, jestli tenhle film vyjde někdy s českou podporou na dvd. Dojem z uvedení v televizi opět kazil formát obrazu 4:3 a atmosféru rušící český dabing.(21.8.2006)