Death Note - Zápisník smrti

Záře (E08)

(epizoda)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, 2006, 23 min

L trvá na instalaci štěnic a kamer v domácnosti policejního velitele Yagamiho a náměstka Kitamury. (Netflix)

Frajer42

Těžko byste na této databázi hledali člověka, který by nesnášel anime více než já. Před tímto seriálem musím však občas smeknout a padá mi čelist. Líbí se mi, kam seriál směřuje. Úplně jsem nepochopil, či nějak zvláštně přehlédl, kde udělal Light chybu, že se najednou stal z nenadání podezřelým a ocitl se pod drobnohledem toho žiletkáře EMO Elka. Každopádně si zde s ním znovu překrásně vytřel prdel. Úplně se v tomto seriálu neztotožňuji s rozdělením na dobro a zlo, kde zlo zastupuje člověk, který vlastně čistí zemi od zločineckého póvlu a naopak dobro zde reprezentuje skupinka lidí, která se snaží systematickému vraždění zločinců zabránit. Já mám samozřejmě jasno, které straně fandím a kde jsou všechny moje sympatie. [90 %] ()

honajz2

Mohla to být hodně dobrá epizoda, ale nejde mi na rozum, že když má v pokoji přes 64 kamer, tak ani jedna nevidí na to, co je uvnitř toho sáčku chipsů, protože jakási nezvyklá záře by tam byla vidět určitě. A že ani jedna nezaznamenala, že něco do toho sáčku vůbec nacpal... Ale jinak jako jo, když pominu, jak se to zase v závěru snaží tvářit neskutečně chytře a přitom to až tak chytré není, tak to nebyla špatná epizoda. Asi už jsem si na ten styl zvykl nebo toho otravného konečně ubylo. Slabé 4* ()