Tajemství Bible (TV seriál)

Bible Mysteries

Dokumentární

Velká Británie, 2004, 9x50 min

Paul Lawler

Videl jsem zatim jen dil David a Golias. A i kdyz je to vsechno jen teorie...historikove (a vlastne i archeologove a antropologove) bych rekl malokdy mohou sva tvrzeni dokazat (neni to matfyz a do nalezu musi zapojit fantazii, trochu jako detektiv), tak jako alternativni nazory z pohledu ateistu, a tudiz objektivnejsi nez moje, je to velmi zajimave. A to rikam jako katolik.(24.10.2013)

Palec nahoru za snahu vyložil příběhy z Bible bez dogmatického přístupu, čistě vědecky. Třeba Američani by tohle natočit nedokázali.(6.9.2013)

Hodnotím díl "Josef a jeho pestrobarevný plášť" - rozhodně zajímavý a velmi dobře udělaný dokument, také s velmi dobrým českým dabingem v čele s Borisem Rösnerem. Otázka Josefa po historické stránce není ještě zcela vyřešená, ale dá se říci, že to, co čteme o Josefovi v Bibli má své historické podklady a že opravdu existoval muž z Kanaanu, který se z vězně dostal až na místo hned po faraonovi, že opravdu hrozil v Egyptě sedmiletý hladomor a že pak onen muž byl velmi vážený a bylo mu dovoleno přivést do Egypta svou rodinu. Hudba: James Whitbourn(2.4.2010)

• Laxik

Dokument je filmařsky dost kvalitní, prostě BBC. Některé díly jsou vážně zajímavé, jiné, jako např. Mojžíšova hůl, spíš vyvolávají úsměšky. Jasně, jeden chlap z Birminghamu tak dlouho hledal mojžíšovu hůl, až zjistil, že je jako blíže neidentifikovaná egyptská položka už půl století vystavena v muzeu... v Birminghamu.(7.3.2016)

Nejsem nijak nábožensky angažován a i Bible samotná mne nechává chladným, ale tenhle dokument se opravdu velmi povedl.(7.8.2014)