poster

Tajemství Bible (TV seriál)

 • Velká Británie

  Bible Mysteries

Dokumentární

Velká Británie, 2004, 9x50 min

Hudba:

Paul Lawler
 • Machrovic
  ****

  Kdo je vinen smrtí Ježíše? 3 hvězdičky // Apoštolové 3 hvězdičky // Josef 5 hvězdiček // Jozue a Bitva o Jericho 4 hvězdičky // Herodes a vraždění neviňátek 5 hvězdiček // David a Goliáš 4 hvězdičky, režie: Anna Cox, narrated by Kevin Whately // Kniha Zjevení - konec světa? 4 hvězdičky // Skutečná Máří Magdaléna - nejsem si jist jestli to byl tento díl (znám to pod názvem Evangelium Máří Magdalény // http://www.bbcactive.com/BroadCastLearning/asp/catalogue/productdetail.asp?productcode=21805(26.2.2007)

 • Laxik

  Dokument je filmařsky dost kvalitní, prostě BBC. Některé díly jsou vážně zajímavé, jiné, jako např. Mojžíšova hůl, spíš vyvolávají úsměšky. Jasně, jeden chlap z Birminghamu tak dlouho hledal mojžíšovu hůl, až zjistil, že je jako blíže neidentifikovaná egyptská položka už půl století vystavena v muzeu... v Birminghamu.(7.3.2016)

 • HiddenDragon
  ***

  Videl jsem zatim jen dil David a Golias. A i kdyz je to vsechno jen teorie...historikove (a vlastne i archeologove a antropologove) bych rekl malokdy mohou sva tvrzeni dokazat (neni to matfyz a do nalezu musi zapojit fantazii, trochu jako detektiv), tak jako alternativni nazory z pohledu ateistu, a tudiz objektivnejsi nez moje, je to velmi zajimave. A to rikam jako katolik.(24.10.2013)

 • salahadin

  Nemohu hodnotit hvězdičkami. K technické stránce - některé výjevy jsou příšerně kýčovité a laciné, jinak vcelku standardně natočené. K nadstavbové stránce - vykládat bibli příliš historicky je omezené. Pochopit Nový zákon s knihou Zjevení ryze vědecky podle mě není cesta, jak se dobrat pravdy a jak rozluštit dávný text. Až na to, že dokument se o historický náhled pouze místy snaží, jinak jsou mnohé "argumenty" tenké jako led na začátku jara. Chybí mi pestřejší a širší záběr. Širší o prvek, který ani sebedůkladnější věda neumí obejít, totiž duchovno. Mám kupř. na mysli Zjevení sv. Jana, kde je jako jeden z důvodů sepsání knihy a použití různých příšer jen odpor ku kultu císaře. Jakkoli to zní historicky přesvědčivě, je to pouze jeden z mnoha a mnoha pokusů pochopit tuto knihu. Její autor Jan ovšem mohl mít úplně jiný důvod, až by se ti chytří pánové z dokumentu divili. Jan mohl mít vidění a metaforicky je přepsat do literární podoby, tomu věřím já.(20.9.2010)

 • Piri
  ****

  Zaujímavo spracovaný dokument. Študovanie biblie je samo o sebe dobrodružstvom. Z minulosti vieme skutočne veľmi málo, nedokážeme ani vedecky vyvrátiť ani potvrdiť akúkoľvek legendu z minulosti. Celý starý zákon sú rôzne príbehy z minulosti, ktoré niekto zažil, časom sa z nich stali legendy až rozprávky. Až nový zákon tvorí autentické spisy, napísané svedkami v danom čase. Nedá sa nič poprieť, žeby celá biblia nebola pravdivá, mnohé svedectvá sú modernou vedou potvrdené. Ale načo by sa veda zaoberala skúmaním biblických príbehov, či sú pravdivé, keď sú nástrojom filozofie a náboženstva? Hľadajú snáď vedci dôkazy o pravosti iných náboženských textoch? Trošku tomu nerozumiem, viera nie je veda a nepotrebuje žiadne materiálne dôkazy...(25.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace