Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

Kirman

Jak dáma k penisovému loktu přišla. Rozhodně slušný film o, pro někoho, "neslušných věcech", ale když jde o život... ()

deepspace101

Je zvláštní, o jakých tématech se dají točit hluboce lidské snímky. Velmi přirozený a přesvědčivý herecký výkon Marianne Faithfull však dopřeje divákovi na jakoukoli podivnost okamžitě zapomenout. Z nitra její osobnosti vyzařuje obrovská vřelost, která protepluje každý záběr, v němž se objeví. Totéž nelze říct o ostatních postavách. Lidé v hrdinčině okolí se chovají pro mě zcela nepochopitelně, a pokud z nich něco čiší, je to pouze chlad. Jako by jedinou důležitou věc v životě představovalo povrchní pojetí morálky, jejíž nejvyšší instancí je spolek vesnických drben. Irina Palm staví dilema před každého z nás, dilema nepříjemné, ale o to více hodné zamyšlení. ()

FOCKE_WULF odpad!

Stará tlustá prasnice a její díra, ale né tamta, díra ve zdi, kterou honí čůráky. Je to její práce, má na to oblečené pěkné pracovní šaty, aby se moc nezacákala. To všechno dělá proto, aby mohla svému vnukovi dopřát náročnou operaci, takže to myslí dobře, není to žádná kurva, jen chce vydělat peníze pro dobrou věc. Je tento film dojemný? To asi ne, spíš pěkně debilní. Má hrát na divákovy city, ale vzhledem k tomu, že emoce v tomto filmu jsou dost ploché a nevýrazné, tak je to jen lascivní sračka, promarněných 100 minut života a námět pro pseudointelektuální diskuze. ()

ER

Tou nejlepší volbou režiséra Sama Garbarskiho bylo obsazení do hlavní role Marianne Faithfull. Její postava totiž není tak úplně "hraná". Sama Marianne měla problematický život a během svého civilního života se pokusila několkrát o sebevraždu.A to už člověka poznamená na celý život. Proto její filmová role zachránce lidského života (vnuka),je paralelou její záchrany o vlastní život.Tady se prostě nemuselo přehrávat a Sam Garbarski si to uvědomil.Kamera je klidná,příběh je klidný,ale vše je velmi bolestné a problematické,na žádné postavě nenajdete "nit suchou".I tvrdý businessman ,neméně tvrdé porno branže měkne (fakt dobrý Miki Manojlović),stejně tak "vyměkne"střet se synem,který se dozví,že jeho matka dělá v bordelu.Prostě život se s nikým nemazlí a realita bývá tvrdá.Umírající syn a vnuk je pro mnohé velmi tvrdou realitou.Je jen na nás,kam chceme dojít,jak daleko jsme schopni odhodit zábrany a jak nás to poznamená.Že to jde,nám ukázala herecká (tak civilní) Marianne Faithfull a daň za své rozhodnutí nemusí být tak vysoká,jak se mnohdy předpokládá (střet se svou sousedkou,která ji svedla manžela,usmíření se synem,náruč jejího chlebodárce).Jen škoda značné syrovosti kamery a vedení režie ve stylu voda teče...-tam je ukryta 5.hvězdička. ()

BDMarty007

Ač tématem bizarní, je to překvapivě hezký film, smutný, velmi lidský, plný opravdových emocí a postav, které nejsou kašírované karikatury, ale skuteční lidé. Velmi reálný příběh, kam až může zajít rodičovská láska. Sympatické je, že režisér vůbec nemoralizuje a nesoudí, prostě předkládá příběh ve všech podstatných souvislostech. Také je to možná o tom, že uznání, lásku a lidskost můžete nakonec najít úplně všude, a možná právě tam, kde by jste ji hledali skoro nejméně. Miki Manojlovic je skvělý a přináší do Londýna něco ze světa Emira Kosturici. ()

closed.eye

Zajímavej počin, líbilo se mi, že se obešel bez patosu, ale současně bylo téma podaný citlivě, uvěřitelně. Nelíbilo se mi, že jsem nestihla v TV začátek a že byl film dabovanej, ráda ho uvidím znovu - v originálním znění... ()

Jackie_Brown

Maggie má nejlepší pravou ruku v Londýně...a v případě "penisového lokte"...použije prostě levou...i tak zůstane nejdelší fronta u jejího "okénka". "I wank men off, is that boring enough for you?" ()

BaronX

Silný příběh, byl jsem hodně zvědavý jak se s tím Sam Garbarski vypořádá ... no a ... zvládl to - troufám si říci, že hlavně díky skvělé Marianne Faithfull. Na začátku mi sice snímek připadal lehce směšný, ale postupem času to bylo lepší a lepší, ke konci už jsem z toho byl úplně paf, samotný konec je asi trochu přeslazený - ale trocha patosu na závěr už tomuhle dílku nemohlo uškodit. Smutné, hodně smuté, ale to je život - SAD but TRUE. ()

keane

6/10 Život je někdy pořádná svině a tenhle film to dokázal docela realisticky podat. Body navíc za zbytečnou neužvaněnost, krátkou stopáž a dobré herce. ()

polonius

Tak tohle je film , kdy nevíte, jestli se smát či plakat. Příběh je velice dojemný, velice lidský, velice věrohodný. Odhaluje pokryteckou morálku, ukazuje, co také může znamenat obětovat se. Film má všechno i působivou hudbu, která se motá pořád kolem jednoho kytarového motivku, ale naprosto k filmu ladí. I závěrečné love story , jakkoli se zdála na začátku nemožná, uvěříte, stejně jako v nevyřčenému happy endu. ()