Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

uncle

Krásně to vystihla uživatelka KLEOPATRA....,,Prosté na podívání, bohaté na procítění.."..k tomu nemám co dodat!:-) ()

skaza

Žena, ktorá si dokázala pre chorého vnuka uhnať "penisový lakeť"...klasický príbeh napísaný životom...nehrá sa to na nič veľkolepé a pri tom si ma to získalo celú... ()

lepo

Smutné, smutné, smutné a verím že tvrdo pravdivé...ale s dobrým koncom, i keď neviem či reálným. Mám na mysli zblíženie bežnej 50-ičky so šéfom vyhľadávaného klubu v londýnskom SOHO. Ale proti gustu žiaden dišputát. Skvelá jednoduchá hudba a žiadne zbytočné dialógy. ()

Dvojirakri

Zoufalí lidé provádějí zoufalé činy, jako třeba v tomto snímku vdova nemocným vnukem, který na převoz a léčení v Austrálii potřebuje dost peněz které rodina nemá. Babička si tedy hodlá najít práci, takovou na kterou by stačila. V jednom podniku je poptávka po hostesce. V pomýlení významu se jde Maggie ucházet o ono místo... Snímek je civilní jak jen může být, ve spojení s totálně minimalistickou hudbou mi přichází na mysl islandská kinematografie, jejíž filmy se také často a rády soustředí na motiv jedince v nečekané situaci, na kterou je sám, tady mi ten Island evokuje také právě ten zmíněný jednoduchý kytarový doprovod. Vlastně celé je to velmi prosté a díky tomu vynikají herecké výkony, které sotva mohly být lepší. Snímek je posouván zcela logickými situacemi až dospěje ke svému možná trochu zbrklému zakončení a já vážně váhám jestli mu nedát maximální počet hvězd...! P.S.: Pro všechny čumily a honimíry - péro neuvidíte ani jedno, zato milovníci ňader si přijdou na své. ()

Potrublo

Presvedčivé herecké výkony (môj obľúbenec Miki Manojlovič sa úspešne popasoval s preňho netypickou úlohou - aspoň podľa filmov, kde som ho doteraz mal možnosť zhliadnuť - a častočne tak zo seba sfúkol prach komediálneho stereotypu) ale najmä originálny smutno-vtipný scenár namiešali veľmi príjemný výsledok. Ironizujúca konfrontácia predsudkov voči "bordelovej" realite nepoučuje, zachováva si ľahkosť nadhľadu... akurát mi mierne vadil značne predpokladateľňý happy-end. SIlné 4 *. ()

hudson07

Moc milé překvapení, nečekal jsem nic převratného, přesto mě film doslova pohltil. Chvílemi jsme byl v citovém sevření spolu s hlavní hrdinkou a chvílemi jsem se musel smál černému humoru. Velice povedený film, který dokáže oslovit každého nezaujatého diváka. Záverečné resume 80% ()

Petro

Hned a okamžitě. Bez velkých pozlátek a úžasných scén. Nálada jak v blbém dni, kdy neutečete sami před sebou. Máte problém, který je vám nepříjemný až kam to jde, jako život v těch nejhorších chvílích. A musíte prostě přijímat a jít. Příběh, u kterého si položíte, aniž chcete, otázky. Jednoduché, hluboké, z nejhlubší povahy lidské. Tak do něj! ()

ŘehořSamsa

Chvílemi jsem váhala mezi 2 a 4 hvězdičkami. V půlce jsem chtěla dát 3, ale po tom konci...Mně se to prostě nelíbilo, je to takové umělé, studentské. Hloubka postav nebyla. Pochopila jsem, že se tchyně a snacha nemají rády, ale bylo to takové... já se mračím na tebe, ty se mračíš na mě. Dialogy byly debilní. 100x obemletá hláška "penisový loket" celou tragikomiku neudělá. Jedna z mála vtipných vět: "Ty honíš za peníze?" "Přijde ti to nudné?". Škoda, námět mi přišel dobrý (co všechno je člověk schopen v sobě potlačit, na jaké dno se lze dostat, když jde o nejbližší, co riskujeme při odhalení, jakého nepochopení a jakého maloměšťáckého, pokryteckého odsouzení se pak můžeme stát cílem, zvlášť od lidí, od kterých to nečekáme), jen to zpracování. Fakt škoda. ()

tata22

Trochu překvapení, trochu šok, vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Zíral jsem nevěřícně na obrazovku a říkal si proč se na to vlastně dívám. Když chce ale člověk odejít tak zjistí, že nemůže, že ho to nějak chytlo, že je tam něco pod kůží, že to prostě musí vidět celý. A ono je to lepší a lepší a rozvíjí se to neskutečně rádoby nudným tempem a s vynikajícími hereckými výkony hlavních představitelů. Přitom hlavní herečka jakoby ani nehrála, jen tam tak chodí a dívá se svýma velkýma očima. Velký emocionální zážitek, doporučuji a bez rozpaků dávám cca 90%. ()

Montana

Film se mi líbil. Viděl jsem na ČT2 s cz dabingem. Souhlasím s komentářem "Ony". Téma (babička v bordelu, na smrt nemocné dítě, rozpory v rodině...) hrozilo předvídatelností a množstvím klišé. Hranice byla opravdu tenká, ale formou zachycení, tempem a hlavně hereckými výkony se vše podařilo udržet v mezích vkusu a i nějaký ten humor byl. Byl jsem moc rád, že to bylo hlavně o babičce a ne o nemocném vnukovi... Nemám rád citové vydírání. Nakonec je z toho melodrama, které zvládne zkouknout i citlivější osoba ;) ()

Ivuska71

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Začala jsem koukat náhodou a koukala a koukala. Moc se mi to líbilo. Nebo možná spíš jsem byla fascinovaná. Maggie, která se tvářila, jako by neuměla do pěti napočítat, byla tak přirozená. Byla jsem úplně hotová, když pak svým zapšklým kamarádkám vyprávěla, jak ho honí chlapům. A majitel bordelu neměl jinou možnost, než se do ní zamilovat. Prostě byla tak svoje, že to ani jinak nešlo. Fakt dobrý. ()

dagyšpandr

Nemocný vnuk, co potřebuje drahou léčbu. Rodiče bez peněz. Odhodlaná babča.....úvod připomínající slzopudné drama z Hollywoodu. Omyl! Britové nebudou sedět v koutě a tam, kde by americká babča hrála na citově vyděračskou strunu, její britská kolegyně si obléká dederonovou zástěru a jde vydělávat těžký prachy jako brigádnice v erotickém klubu. Kašle na pověst, kašle na řeči sousedů. Obětuje se pro blaho svého vnuka. Výborné drama s prvky komedie. Rozhodně doporučuju. ()

CHYREN

Pořád jsem čekal, že se to někde nechutně zadrhne. Pořád jsem čekal, že se stane něco co tenhle svět dělá nechutným místem pro cokoliv lidského. NESTALO SE. A jsem tvůrcům velmi vděčný. Faithfullová byla skvělá. Všichni tam byli skvělí, až na ten hysterický výstup syna hlavní hrdinky. Od toho bych čekal víc, než jen velmi stručné naznačení katarze. No dobrá, nic není dokonalé, ale tohle ... neuvěřitelně potěšilo. Pohladilo. Díky. Jdu poděkovat té, co mi to doporučila. ()

skok01

Dobrý film. Dobré drama. Na začátku filmu jsem toršku s nejistotou očekával co to bude, co se bude dít. K závěru filmu musím říct - velká a pochopitelná obět babičky pro svého vnuka. ()

teckax

Hodně neotřelé téma, resp. pro mě absolutně nové. Myslím, že by pánové koukali, kdyby viděli, kdo ta jejich slavná Irina je. Ne ve zlém, ale spíš takové to "jakoby mi vyhonila mamka" - nehezká představa,co ?! U mě má Maggie velký obdiv, že se nebála a překonala sama sebe, aby pomohla nejdražšímu. Každej by na to koule neměl. Chvíli to bylo fakt vážný, místy mě rozesmálo. Až si bude někdo z pánů stěžovat na tenisovej loket, řeknu si jo, jo, známe!😉 ()

Jasmín

Když jsem v kině na poslední chvíli vybral zrovna tenhle film, tak jsem opravdu nevěděl o čem to bude. To co se pak odvíjelo na plátně mě pak neuvěřitelně překvapilo, chvílema velice rozesmálo a chvílema donutilo se naladit na vážnější notu. Výbornej námět, skvělí herci, dialogy a režie (jen ta hudba mě zas až tak nezasáhla). A zase jsem o pár pro mě nových anglických výrazů bohatší :-)) (ten "tttenisovej loket" a "honící vdova" se fakt povedly). Rozhodně doporučuji, velice příjemný film. ()

fandorin

Námět poněkud ošemetný, ale jeho ztvárnění bravurní. Na tenhle film můžou doopravdy do kina i příslušníci střední generace, kteří si možná po přečtení obsahu řeknou, tak to už je moc. Skvělá kamera. Opravdu zajímavá chůze Marianne Faithfull, která mi připomíná tučňáka. Každopádně Miki Manojlovic ji shledal sexy! Jo a poslechněte si desku Before the Poison! Jako dokreslení.. ()

Vandislav

Jak udelat jinou (rozumej uzasnou originalni komedii)? Vezmeme stary, otrepany pribeh (co treba ten o umirajicim chlapci, chybejicich penezich na jeho zachranu a pribuznou (v tomto pripade babicku), ktera udela vse pro to, aby je sehnala). To zatim nezni moc originalne, ale pozor (!) ted teprve prichazi ta invence - nechame ji honit curaky. Na zaver jeste pridame, jak se s tim vyrovna jeji syn, jak se ona sama srovna s jejimy zivotnimi problemy, ktere do te doby nechala lezet a mame to. Jina komedie je na svete a protoze neni z hollywoodu, muzeme se vsichni poplacat po zadech a ujistovat se, ze originalni filmy jeste nevymrely. ()