Autíčko s červeným srdcem (TV seriál)

• Česko

Autíčko s červeným srdcem

Animovaný / Rodinný

Československo, 1987, 7x7 min

Petr Skoumal

Kouzelný a tak trochu neprávem polozamenutý večerníček z mých raných dětských let o jednom klukovi a jeho bílém autíčku s červeným srdcem na kapotě v sedmi krátkých příbězích. Tuším že i ten kluk měl to srdce a to sice někde na svém tričku. Nic podstatného se mi nepodařilo zjistit, komentář Taťjány Medvecké ani Skoumalovu hudbu si v tuto chvíli bohužel už nevybavím. Nicméně dodnes si vzpomínám na docela pěknou animaci od Evy Višňákové a na jednu z těch sedmi epizod která nesla název "Závody". Co se mi podařilo zjistit, tak to sice to že v TV to běželo naposledy asi před zhruba deseti lety. Chtělo by to asi reprisovat přeci jen častěji...(21.4.2007)

Jeden ze starších pozapomenutých Večerníčků, který bůh ví proč ČT už 11 let nevytáhla z archivu. Nebylo to žádné veledílo, ale mně se to celkem líbilo. Stejně jako Karlosovi, i mně se matně vybavuje jen ten příběh o závodech. Myslím, že tam byl nějaký "černý závodník" který podváděl. A ještě mi utkvěla v paměti říkanka, kterou každý díl začínal: "Jede Toník v autíčku, po zeleném chodníčku. Jede, jede do pohádky, jede tam a zase zpátky. Kdo pojede s ním?"(27.11.2007)

Matně si pamatuju, že se mi to líbilo :o)(9.12.2007)

• DinoRaptor

Na tomhle večerníčku jsem nevyrůstal, nikdy dřív jsem ho neviděl až teď. Můžu ale říct že mě vůbec ničím nezaujal ani po stánce příběhu a ani po stránce animace. A ta úvodní a závěrečná říkanka mi vážně těžce lezla na nervy.(16.7.2013)

Bezvadný večerníček, ty vzpomínky jsou prostě úžasné: miluji nostalgii :-).(24.7.2009)