poster

Jednotka URO

 • Norsko

  Uro

 • anglický

  Restless

Akční / Krimi / Thriller

Norsko, 2006, 104 min

Hudba:

Ginge Anvik

Producenti:

Asle Vatn
(další profese)
 • Sonnery
  *

  Podle plakátu jsem čekal drsnou norskou jízdu ve stylu Miami vice. V průběhu filmu mě napadlo, jestli plakát s filmem vůbec souvisí...Nebo mi někdo v půjčovně vyměnil DVD? A pak mi to došlo. Byla to léčba šokem, abych si už podle plakátu nebo obalu nevybíral. Léčba byla úspěšná, jenom se občas budim hrůzou ze spaní(12.8.2008)

 • petero
  ****

  HP je mladý člen tajnej protidrogovej jednotky. Má problém s nadriadenými pretože viac sa stará o dolapenie unikajúcich dealerov ako o bezpečné zaistenie okolia. Pri ďalšej akcii na vyhliadnutého dealera v miestnom klube však stretáva po rokoch bývalú spolužiačku ktorej klub patrí a tá si sem tam rada šľahne. Takže dealer je jej dobrý kamoš. Dealer však dealuje o 106 aj v klube, napriek tomu že majiteľka si to neželá, a keď zasiahne polícia prichádza o peniaze aj o fet a to treba šéfovi vysvetliť. Ako dôkaz zo sebou zoberie aj HPho. Stratu tovaru však treba zaplatiť a tak sa HP zapletá do hšeftu ktorého samozrejmosťou je predaj zbožia v uličkách a to už je na poriadne ostrie noža ... HP sa na úkor porušenia zákonov dostáva bližšie k zdroju, spoznáva ľudí zapletených do kšeftu no zároveň sa dozvedá aj pravdu o svojom mŕtvom otcovi ... Omletý príbeh snímaný umiernenou ručnou kamerou disponuje slušným spádom, veľmi dobre vytypovaným hereckým obsadením a neopozeraným nórskym prostredím.(20.2.2008)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2006 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(20.6.2014)

 • Terva
  ****

  Na Norský film to bylo celkem překvapivé. Dobrá hudba, povedený scénář a i kameraman sem tam něco předvedl. Rozhodně se podívám znovu. Scénář - Harald Rosenlow-Eeg. Kamera - John Andreas Andersen. Hudba - Ginge Anvik(5.4.2013)

 • Tuax
  ***

  Zase jednou taková klasika o drogách, prodejcích a vyšetřovatelích. Tentokrát na Norský způsob. Je to taková nijak nevybočujicí krimoška v pohodě si plynoucí od začátku do konce. Sice vyloženě nepobaví, nic zapamatovatelného nepředá, ale není to ani úplná nuda. Většina postav se mi i líbila, herecky slušné. Jen opět hlavní postava mě velice štvala po celou dobu. Jako beru že mohou být někteří lidé svéhlaví idioti, ale dát takový charakter hlavní postavě v takovémto filmu? Vůbec mi to tam nepasovalo. Jeho jednání bylo extra nevypočítatelné a v mnoha chvílích se zachoval jako totální maňas, ale beru že v něm asi bouřily emoce i když zahrané to tak nebylo a patrně byl i totálně zamilovaný, což taky nebylo příliš vidět, to jsou jen mé dohady k tomu jak se hlavní postava projevovala. Těžko říct co tím tvůrci mysleli. Závěr filmu navíc úplně postavený na hlavu, ale to už nemohlo příliš překvapit. Jen to více shodilo film samotný. A jako akční film bych to taky moc neviděl. 5/10(24.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace