Údolí květů (festivalový název)

• Indie

Indie / Francie / Japonsko / Německo, 2006, 155 min

Nalin Pan

Nalin Pan

Michał Englert

Dojemný film o nesmrtelné lásce mezi indickým čorkařem a tajemnou dívkou bez pupíku :-) Pěkné prostředí Himalájí, krásná Mylene, ideální kombinace. I když mi to tak trochu připomínalo Fontánu v indickým podání. Ale vcelku povedené, nenudil jsem se.(22.8.2009)

Nádherné přírodní scenérie, ale příběh mě moc nezaujal. Údolí květů není špatný film, spíš jsem od něj čeklaa něco trochu jiného než příběh nesmrtelné lásky....(22.5.2012)

/ProTibet 2008/ [Údolí květů] Realita je důsledkem střízlivosti Spíše lepší 3. Předešlý film Nalin Pana se mi líbil celkem dost, ale stále jako by v příběhu tápal a nevěděl jak ho pořádně ukončit. Ano film je krásně natočený, ale celkem nesmyslný až bezduchý příběh to velice kazí. Pan by měl nechat scénáře na někom jiném a věnovat se plně režii, potom by byl snímek naprosto luxusní, protože je to velice schopný tvůrce, jen prostě neumí vyprávět..(11.3.2008)

Krásná příroda a kamera, to byl jen začátek. Ačkoliv jsem to nečekala, dočkala jsem se úžasného romantického příběhu obzvláštněného mysterióznem, se kterým jsem se ovšem v podobném filmu asi ještě nesetkala. Možná jsem se ještě nesetkala ani s podobným filmem, což je velké plus. Džalan i Ušna jsou vynikající a sympatičtí, jejich láska spalující. K tomu ještě nádherná hudba a vynikající závěr. Nemůžu hodnotit jinak! (Shlédnout můžete zde.)(10.3.2013)

Podobně jako v předchozí Samsaře se i zde Nalin Pan vrací k tématu koloběhu životů a karmické stopě, s níž se každý z nás rodíme na tento svět. Ale Údolí květin narozdíl od osobitě pojaté Samsary už sklouzává k poněkud vyumělkované nevěrohodnosti a ztrácí tak pojetí znázornění skutečných životních témat, která se týkají našich běžných životů a vnitřního cítění. Možná filmu také uškodilo zjevné "osekání" - v našich končinách se totiž objevila jen zkrácená asi 115minutová verze, zatímco existuje i 150minutová nesestřihaná podoba filmu, kterou bych taky rád někdy viděl.(22.5.2010)