Proč jsem se jen ženil

• USA Why Did I Get Married?

Tyler Perry robí autorské filmy, určené pre černošskú komunitu. Z filmami Diary of a Mad Black Woman (2005) a Madea's Family Reunion (2006) zožal ceny na Black Movie Awards. Ďaľším do série je film Why Did I Get Married?

Štyri manželské páry vyrazili na cestu do zasnežených hôr Colorada. Kariéristka Dianne a jej manžel Terry, populárna psychologička a spisovateľka Patrícia, jej manžel architekt Gavin, Sheila a jej manžel Mike a Angela s Marcusom očakávali zábavu a oddych. Dobrá nálada sa stratí, keď Sheilina údajná priateľka Trina sa vyspí s jej manželom. Keď sa toto tajomstvo odhalí, páry začnú prehodnocovať svoje manželstvá. Počas víkendu sa každý stretne so zradou a odpustením a je len na každom jedincovi, či nájde cestu späť. (jojoping)

Smok

Štyri manželské páry zrelých štyridsiatnikov, jedna milenka, miestny šerif, zasnežená horská chata a týždeň dovolenky. Čakal by som kopec srandy, dostal som za prvú hodinu len intrigy, hádky a ohováranie každého z partie. Skoro mi z toho opuchla hlava. Druhá polovica filmu už je konštruktívnejšia, ale priznávam, že už som z toho bol dosť unavený. Tí ktorí sa radi špárajú zápalkou v hovne si prídu na svoje. U mňa za 1* ale stojí pri mne manželka :))) ()

asirtes

Zopár vychytávok a fakticky dobrých fórov premiešaných s "dokonale" analiticko-patologickým prístupom, z ktorého sa mi takmer zavaril mozog. Film sa snaží tváriť inteligentne, ale moc mu to nejde. Zvlášť keď skončí tam kde začal a od nijakého bodu sa nikam neodrazí, aby vytvoril ako taký dojem. Tým dojmom bolo asi to, že jeho hlavná zápletka vznikla omylom. ()

DamitaJo

Formát, jakým byl film dělán byl zajímavý a lze z něho vidět problémy moderních párů. Přepracovaná žena a muž čekající doma na milovanou manželku, která ale poté co přijde z práce domů, tak opět usedá k práci. Pár, který se vyrovnává se smrtí svého syna, tvářící se jako dokonalý příklad americké rodiny. Manželka ponižována svým chotěm za to, že je obézní a pár, který se nedokáže nikdy dohodnout. Líbily se mi pěkné scény ze zasněžených hor a taky Janet Jackson v hlavní roli byla impozantní. ()

erapo

Klasická černošská drama-komédia (a tým vôbec neznevažujem černochov, lebo viem ako by mi to Tasha natrela) plná intríg, zamotaných príbehov, lásky, vášne, happyendu. Priznám sa, že takéto filmy môžem! A ešte sa priznám, že hoci film nepôsobí ako pravá komédia (kde sa smejete od začiatku až po koniec) dvakrát počas filmu sa mi stalo, že som film musel zastaviť, lebo som sa doslova válal po zemi :D - What is wrong with your wife? - What do you mean? It's Wednesday. Welcome to my world. ()

Dever

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Love U Better - Keith Sweat/Keysia ,2. Sorry for the Stupid Thing - Babyface ,3. You Belong To Me - Anita Baker ,4. Why - Kelly Price ,5. DJ Don't - Gerald Levert ,6. Betterman - Musiq ,7. One - Tyrese ,8. Who Am I To Say - Hope ,9. Flaws And All - Beyonce ,10. Mmmm - Laura Izibor ,11. No One Else - Amel Larrieux ,12. Why Did I Get Married - Tamika Scott ,13. L-O-V-E - Michael Buble ,14. Givin' Up - Jennifer Holiday , ()