Epizody(12)

Cestou vlakem do školy pozoruje Matoko už delší dobu dívku, která se mu velice líbí. Jmenuje se Katsura Kozonoha. Nemá však odvahu ji oslovit. Teprve když se svěří své kamarádce Sekai, dají se věci do pohybu a on začne s Katsurou chodit. Katsura je však velice citlivá a když má dojít k tělesnému kontaktu, je velice nepřístupná. Matoko proto opět hledá pomoc u Sekai, ta ho ovšem už tajně miluje a proto mu celkem ochotně vyhoví. Vzniká tak milostný trojúhelník, který s sebou přináší pochopitelně potíže. Matoko je uchvácen novým světem, který se mu otevřel a brzy do něj vtáhne i jiná děvčata. Katsura je však stále jeho dívkou. Nakonec přijde ovšem chvíle, kdy se musí situace vyjasnit a Matoko si musí vybrat. (Nerat)

Subjektiv

Makoto Itou si nedokáže vybrat mezi dvěma dívkami, Saionji Sekai a Katsurou Kotonohou. Ovšem umět si vybrat může být dost důležité, jak se nás autoři tohoto anime seriálu snaží přesvědčit. Mě však opět přesvědčili hlavně o tom, že anime středoškolské romance nejsou pro mě, ať už provádějí sebevětší žánrové kotrmelce. I když zde je to minimálně v jednom případě žánrové Salto Mortale. S touto proměnou souvisí i nepříliš uvěřitelná (yennem zmiňované poslední dva díly) proměna postav, nejenom těch hlavních, ale v podstatě celé školy. Ale buďme spravedliví, vše se klidně mohlo zvrhnout v řádně drsné hentai. Slabé ***. P.S. (edit 6.12.2007): Když jsem psal komentář, netušil jsem, že je v plánu natočit alternativní hentai zakončení. A je to tu! ...drsné to ovšem není. Hodnocení zůstává. ()

Jeoffrey

Anime seriál, který mě tak dostal, asi jako máloco. Začíná to hodně zajímavě, stydlivý chlapec se zakouká do dívky a má problém, jak se s ní sblížit, naštěstí má dobrou kamarádku a ta mu s jeho problémy ráda a ochotně pomůže, protože v podstatě má toho našeho Makota ráda. Začátek je tedy taková zajímavá a hodně uvěřitelná vztahovka, která se dobře pozoruje a do pátého dílu běží příjemným a sympatickým tempem. I to rozuzlení, kdy si náš Makoto uvědomí, že jeho city jsou mnohem složitější a jeho rozhodnutí, jak to vlastně má je podle mě naprosto v pořádku (SPOILER já prostě fandil Sekai). Kdyby to skončilo 5. dílem tak tomu napálím poklidné 3* a vůbec se tím nerozrušuji, ale to co přijde po tom je prostě věc... Během pár dílu se člověk naučí hlavního hrdinu nenávidět s ohromnou intenzitou a hlavní hrdinky nedokáže nazvat jinak nežli mrcha a blbka (a to se krotím) a i všechny ostatní charaktery bude místy proklínat no a smutné je, že to pořád působí vcelku uvěřitelně. Taky jsem znal takové týpky jako je Makoto a viděl spoušť co napáchali a i když jsem na ně byl vždycky děsně naštvaný, stejně mi jiný hlásek našeptával, sakra to je frajer. Naivních hloupých holek a potvor co si jdou za svým jsem viděl taky dost a i ty ostatní typy se někdy někde vyskytli. Prostě je to jako by se zdejší osazenstvo najednou zbláznilo, nechalo se unášet svými pudy a veškerá krev z mozku se jim nahrnula do genitálií, nebo spíš taková sonda jak by svět vypadal, kdyby se lidi nedokázali plně ovládat. No a tak nastal moment, kdy jsem si přál aby to skončilo přesně tak nějak jak to skončí a i když je finále totálně přitažené za vlasy dalo mi takový krásně příjemný pocit uvolnění a zadostiučinění, že tomuhle dílku, které ve mě dokázalo probudit takhle silné emoce prostě musím dát 5* ()

GigaPudding

Toto milostné drama ze střední po první čtvrtině začíná dost silně tlačit na pilu a přes velmi vyhrocené situace a emoce se dostává až k závěru, který může být pro diváky romantických dramat trošku ostřejší než by mohli čekat. Lidi velmi zažraní v animé, co sledují úplně všechno, určitě budou předhazovat spousty jiných a "hlubších" seriálů s komplikovanými vztahy a postavami, ale pro člověka, který se chce jen podívat na jiné romantické drama, je to slušná volba a pro člověka, který toho moc z animé a především tohoto žánru neviděl, je to podle mě také slušná volba a alespoň takový člověk nebude zatížen tím, že by to mohl srovnávat. :) Přímočarost a uzavřenost celého příběhu tu rozhodně neškodí. ()

TomX2

Celkový dojem: Spoilery School Days má celkom sľubný začiatok – Makoto Itou do strednej školy vždy cestuje vlakom. Tým istým vlakom do školy cestuje aj dievča Kotonaha Katsurou, do ktorej je tajne zamilovaný. Preto mu pomôže jeho kamarátka Sekai Saionji, ktorá ich dá spolu dokopy. Zo začiatku to vyzerá na šťastný párik mladých milencov, dokedy Sekai Makotovi nevyzná lásku – a v tejto časti seriálu sa končí to, čo z počiatku vyzeralo veľmi nádejne a sľubne. Kotonaha a Sekai ale nie sú jediné dievčence, ktoré milujú Makota. Okrem nich tu je ešte Setsuna Kiyoura a Otome Katou, ktoré sa okolo neho tiež točia. Ono, svojim spôsobom to je veľmi zaujímavé a mám rád takéto prepletené trojuholníky, ale charakteristika a chovanie postáv v tomto seriáli je v mojich očiach a jemnom srdci veľmi iritujúce – Makoto pre mňa nie je ani trochu sympatický a pre každého správneho chlapa a múdre dievča je to jasný príklad najväčšieho hajzla a lúzra, ktorého existencia ešte po našom krásnom svete pobieha. Neskutočne mi vadilo hlavne to, ako Makoto nebral ohľad na dievčatá a vôbec si neuvedomoval, že tým škodí nie len povesť svoju a chudých dievčat, ale vytvára pretvárky, ohováračské reči a zdokonaľuje formu šikany a rôznych posmechov. Áno, jeho nerozhodnosťou a túžbou po intímnom vzťahu ,,len“ spôsobuje to, aby netrpelo dievča jedno, či dva. Ale dokonca OSEM, počet sa ďalej zväčšuje a verte alebo nie, užil si to rovno s troma naraz pričom jedna z ,,vyvolených“, Sekai otehotnela. V podstate mi aj bolo jedno, keď vyplakávala Sekai alebo jej protivná kamarátka Setsuna, pretože je trochu pravdy na tom, že to ony samy môžu za to, čo spravili inej chudere (správne, jedná sa o Kotonahu) a prečo sa cíti zle, keď sa približujú k Makotovi (áno, ten najväčší zmrd, ktorého anime svet stretol), ktorý sa dostáva do ozajstného ,,romantického“ šialenstva, neovláda sa a chce súložiť s takmer každou ženou, ktorá o neho zakopne. Doslova. Inak práve Kotonaha je tá postava, ktorá ma ešte držala pri pozeraní a s ktorou jedinou som mohol sympatizovať a s ktorou jedinou si mohol Makoto vybudovať vzťah. Zažila niekoľko sklamaní. ,,Kladné“ postavy ju vždy klamali, ohovárali a vyhýbali sa jej a naozaj ona je jediný dôvod, ktorý niekoho môže prinútiť smútiť, ľutovať alebo plakať. So záverom som viac-menej spokojný, hlavný hrdina si svoj osud rozhodne zaslúžil a Sekai svojim spôsobom tiež. Kotonaha sa mi ako yandere psychopatka veľmi zapáčila a vo svojej práci som jej držal palce, no inak záverečná epizóda nie je krutá tak, ako som sa dočítal. Ako celok je anime mierne nadpriemerné, nenudil som sa a vydržal som sa na to s chuťou pozerať do konca. Animácia mi sedí a hudba tomuto hanbu nerobí. Svojim spôsobom je naozaj reálne a taktiež mierne ecchi alebo humor sú tiež na dobrej úrovni, a niektoré momenty či scény sú dosť povedené takže nakoniec som s týmto anime spokojný. Odporúčam keď máte radi trojuholníkové romantické komédie a zápletky, a nevadí vám nerozumné chovanie postáv. Moje hodnotenie: 60% () (méně) (více)

SonGokussj

Mám za sebou víc jak 250 anime sérií a o School Days jsem slyšel mnohé dobré. Nu, jaké bylo moje překvapení. Celý seriál je rozdělen do 3 kategorií. Super začátek | naprosto zvoraný prostředek | velmi podivné poslední dva díly. Začíná to jako romantické anime, hlavní postava Makoto Itou je stydlivý chlapec, který se spokojí jen s pozorováním holky, do níž je zamilován a představa polibku mezi nimi je něco jako scifi. Díky jeho kamarádce se však ti dva dají dohromady. Následuje velmi reálný příběh, jak se ti tři dostávají pomalinku do sexuálního života. Až do jedné chvíle. Zde nastupuje další etapa tohoto anime, která se mi tak zhnusila, že jsem přemýšlel o stopnutí a DEL z PC. *SPOILER!!!* Makoto si totiž začne s tou kámoškou a hraje to na dvě strany. Nemůže se však rozhoupak k tomu, aby se rozešel se svou dívkou, která stále všude rozhlašuje, že jsou stále spolu. Jeho "eehh aaaahhh" místo odpovědi mě vytáčelo několikrát v episodě. Nakonec, když to mezi těma dvěma nevypadá dobře a nadruhou stranu dobře vypadá mezi ním a kamarádkou, mu nabídne jeho další kamarádka sex a on přijme. Proč by ne, že... Když se dozví nekalou zprávu, další jeho kamarádka ho jde utěšovat a s tou se taky vyspí a co víc, rozdá si to pak i se 3 holkama zároveň. Absolutně kašle na všechny a hrozně se diví, když je na něj někdo naštvanej. Však nedělá nic špatného...*KONEC SPOILERU* Třetí část ve dvou episodách velmi rychle ukončí to trápení a to velmi originálním způsobem. Za ten dávám jednu hvězdičku. Ale i tak je dost nereálný - přehnaný. Komplet tomuto anime dávám 2,5/10 - začátek byl opravdu dobrý. ()