Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Dětem se tohle musí líbit a i pro dospělé je Zapomenutý ostrov hezký, klidný, nenáročný výlet do tropů. Takové bezpečné dobrodružství, rodinný film v tom nejlepším slova smyslu.(4.12.2010)

Prototyp výtečné rodinné podívané, která je zábavná, napínavá, elegantně natočená a nevinná jako spící robátko. Jestli tohle nedokáže obměkčit i toho nejzarytějšího pesimistu, tak už nevím. Smekám klobouk před FAMÓZNÍ hudbou britského rodáka Patricka Doyla, která posouvá hranice filmu zcela mimo kategorii. Není to obyčejný člověk, ale ďábel. :)(23.6.2008)

Scénář: Joseph Kwong, Paula Mazur, Mark Levin, Jennifer Flackett .. Jack se zase ztratil aneb LOST pro děti. __(3.8.2008)

Pro malé děti asi nudné nebo překombinované, pro dospělého, který se dívá s ním: hloupé, ale líbilo se mi soužití spisovatelky se svou postavou, chápala jsem její výlučný vnitřní život a bavila se jejími fobiemi, přestože nebo právě proto, že s ní nemám co společného. Za Jodie Fosterovou je ta 1*navíc.(2.12.2008)

Oddechový příběh, na který se pěkně dívá a u kterého se nesmí moc myslet, protože počítačově cvičená zvířátka (lachtan hrající fotbal, pelikán v roli univerzálního zachránce:-), to skoro zavání trapností. Naštěstí mírně převažuje dobrodružná linka, takže zvířata pomáhají v boji proti narušitelům - bukanýrům. Jednoznačně kladem je propojení s příběhem hrdiny Alexe Rovera a oživení obrázků v knížce (Nim čte o dobrodruhovi, ocitne se rázem na poušti a sleduje, jak její hrdina zápasí se zloduchy). Podobně vhodně je využit Alex jako zrcadlo své stvořitelky - Alexandry (výborná Jodie Foster). A zaujme i svižný střih - prolínání osudů Alexandry a Nim.(14.7.2010)

• - Ve filmu "hrálo" celkem pět exotických ještěrek. Ještěrka Goblet během filmu snesla 12 vajec, z nichž první vylíhnuté mládě bylo pojmenováno Nim a druhé Abigail. (Kulmon)

• - Jodie Foster byla během castingu upřednosťněna před Portii de Rossi. (Ajka1)

• - Natáčení probíhalo na australských písečných plážích a v bujných deštných pralesích ostrova Hinchinbrook. (Kulmon)