Zapomenutý ostrov

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

• predators

Od dobrodružné pohádky očekávám, že ve mně zanechá pocity převážně příjemné. Ostrov Nim jich bohužel tolik nenabízí. Za to momentů, nad kterými zůstává rozum stát a které působí trochu tupě, je přehršel. Nevím, jak říkáte rodičům, ale oslovovat je jménem mi přijde trochu zvláštní. Zmínit musím i postavy, jejich herci mi taky neseděli. A jak píše AngelAngie, bylo to odbyté... Ale za to zvířátka? Jo, dobry...:-) 40%(8.11.2008)

Sympatické obsazení všech tří rolí, řemeslně solidní režie a poněkud slabší scénář. Je to spíš pro děti, dospělým doporučuji moc od toho nečekat a zbytečně u toho nepřemýšlet. Pak si to můžou i celkem užít.(25.8.2008)

Oddechový příběh, na který se pěkně dívá a u kterého se nesmí moc myslet, protože počítačově cvičená zvířátka (lachtan hrající fotbal, pelikán v roli univerzálního zachránce:-), to skoro zavání trapností. Naštěstí mírně převažuje dobrodružná linka, takže zvířata pomáhají v boji proti narušitelům - bukanýrům. Jednoznačně kladem je propojení s příběhem hrdiny Alexe Rovera a oživení obrázků v knížce (Nim čte o dobrodruhovi, ocitne se rázem na poušti a sleduje, jak její hrdina zápasí se zloduchy). Podobně vhodně je využit Alex jako zrcadlo své stvořitelky - Alexandry (výborná Jodie Foster). A zaujme i svižný střih - prolínání osudů Alexandry a Nim.(14.7.2010)

Poloamatérske čudo, ktoré sa na nič nehrá, nič nepredstiera, ani svoju tuposť, ani svoju trápnosť (všetky tie malé počítačové zvieratká a najmä PC pavúci !!!). A i tak (možno práve preto), keď si na príbeh Nim spomeniem, usmievam sa. Jodie Foster v najprekvapujúcejšej role svojej filmografie (k mojej úľave a radosti), ako vždy šušlajúci Gerard Bu (trefne v obsahu premenovaný na GEPARD) a Abigail s prvými náznakmi Lásky Nebeskej. Titulky na záver - moje vlastné: scenár (comment - to muselo ale dať zabrať vymyslieť podobnú podivuhodnosť), réžia (comment - neuveriteľné, dvaja režiséri). Che. Dve hviezdičky sú málo, tri až až, ale keď ja som chorobný optimista a dobrodružný zaokrúhovateľ smerom nahor. Che ešte raz:-)))(23.11.2009)

• Hitman_47

Film plný filmových chyb, naprostých nesmyslů a těch nejvíce nesympatických charakterů. Člověk by neřekl, že Jodie Foster a Gerard Butler budou kdy hrát tak příšerně.(8.9.2009)