Zapomenutý ostrov

Nim's Island

Zabudnutý ostrov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 92 min

Krásná rodiná komedie, která úžasně spestří sobotní odpoledne. Zaměřeno na děti ale já jsem si to ve svých 19ti perfektně užil. Holt musíte nechat vyplout své dětské já. To vše s vynikající hudbou Patricka Doylea. 80%(20.9.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +Gerard Butler, Abigail Breslin, Jodie Foster, krásné prostředí, hudba, příběh, příjemný český dabing -o něco víc dětinské než je zdrávo, nejvíc mi to vadilo u záporných postav, mohlo se to klidně brát vážněji a dospěleji/// Nim´s Island je krásný rodinný film u kterého se budou všichni co mají rádi nenáročné a hravé dobrodružné filmy velice příjemně bavit. Hodně se mi líbilo propojení mezi Nim a Alexem/Alexandrou Rover. Jen to mohlo být klidně o půl hodinky delší a nebo by mi vůbec nevadilo nějaké pokračování :-)/// Celkem 86%///(30.1.2011)

Další z řady dobrodružných příběhů pro děti, neurazí však ani ty dospělé. Milý film, ve kterém vyniká především Jodie Foster v roli Alex Rover, bláznivé spisovatelky trpící agorafobií, která se neodváží vyjít ani před práh vlastního bytu. Naproti ní stojí Abigail Breslin, odvážná jedenáctiletá Nim - dcera biologa na pustém ostrově. Alex je zábavná, správně potrhlá ženská a skoro tak cool jako Nimin "létající drak" lizard Fredie. Příběh je sice lehce předvídatelný a jednoduchý, ale nenudí. Patrick Doyle navíc svými skladbami solidně podtrhuje přírodní krásy ostrova, a to především v těch dramatičtějších pasážích filmu. Nim's Island je rodinná komedie, na kterou se klidně můžete vydat se svými ratolestmi a neutrpíte žádnou psychickou újmu. (5/10)(23.6.2008)

Soundtrack Patrick Doyle: 1. Nim's Island - Patrick Doyle ,2. Baby Turtles ,3. Galileo Helps Jack ,4. Volcano & Door ,5. Buccaneer Ship ,6. Become the Hero ,7. The Great Outdoors ,8. Airport, Whale ,9. Lizard Attack ,10. Volcano Erupts ,11. Helicopter Storm ,12. Woman Overboard ,13. Alex Nearly Drowns ,14. Alex Swims Away ,15. It's Empty ,16. Nim Sees Jack ,(12.5.2011)

S filmy na motivy úspěšných literárních předloh pro menší diváky se v poslední době roztrhl pytel. Většina z nich je pouze nechutně podbízivý kalkul. To se o tomhle počinu tvrdit nedá. Tady se hraje pouze na tu podbízivost. Jsou tu totiž roztomilá zviřátka, ty pravé hodnoty a podobné "chuťovky", ale vezmu-li v potaz pro jakou skupinu diváctva je to určeno, tak to ještě není zase až tak hrozné. Po filmařské stránce to sice působí jako by samotní tvůrci posledních pár desetiletí trávili na zapomenutém ostrově, a neměli tak sebemenší potuchy jak se dnes točí filmy pro mladé, ale ono je to svým specificky starosvětským způsobem vlastně docela i sympatické. Děj tu moc není, když už tak má spousty zbytečných "kapitol" (především kauza Bukanýr), ale tohle všechno s přehledem zastinuje hlavní herecké trio. V podobném ranku filmů jsou velká jména spíše pro efekt. Odehrají si svůj standard a tím to končí. Tady je jasně patrné jak si to užívají. Obvzláště pak Jodie Foster, která pro Zapomenutý ostrov znamená to samé co Michelle Pfeiffer pro Hvězdný prach. Jodie totiž s přehledem zvládá uhrát roli "uťápnuté ženy z Acapulca", která by mě jinak spolehlivě iritovala. Právě ona je tím hlavním důvodem proč se tento snímek ve výsledku pohybuje v bezpečných vodách solidního průměru pro celou rodinu.(21.6.2008)