Milarepa

Tibet, 11. storočie. Bohatému Milovi sa narodí syn Thopaga, ale jeho šťastie trvá príliš krátko. Milo zomiera a na smrteľnej posteli zveruje svoju rodinu do opateri svojho brata. Thopaga má po dovŕšení dospelosti zdediť jeho majetok. Chamtivý strýko a teta však odmietnu Thopagovi odovzdať dedičstvo. Jeho matka žiada pomstiť pamiatku Thopagovho otca a zneuctenie rodiny. Thopaga preto odchádza k Majstrovi, aby sa naučil umeniu zaklínať a pomstil sa chamtivým príbuzným a dedinčanom. „Keď je vás mnoho, rozpútajte vojnu. Keď je vás málo, naučte sa kúzliť.“ (badygorila)

apolite

Milarepa sa tak ako Princ Gautama stal osvieteným a tento film je o prvej polovici jeho života. Ano, práve o tej polovici života v ktorej síce čarami ale predsa vraždil a oni mu zato išli vidlami po krku. On sám povedal, že ktokoľvek o ňom čo len začuje, dostane požehnanie a bude chránený pred zrodením v nižších oblastiach života. Tak ľudia, na čo čakáte? Hybaj na Milarepu. ()

fruitixx

Jako čitatel knihy o Milarepovi jsem hodně zklamán tímto filmovým pojetím, které zobrazuje sotva pár myšlenek a nezahrnuje ani celou dějovou linii, která zahrnuje i daleko podrobnější zobrazení nejen zpětných karmických vazeb. Vlastně popisuje vše zcela daleko podrobněji a daleko více vykresleněji a to i s konturami, které ve filmu zřetelně chybí a jsou pojaty úplně vlažně. Filmový divák je tedy hodně ochuzen, škoda. ()

mahatma

Já jsem hlavně zaujatý poselstvím snímku, nikoliv technikou. Ona ta technika mi právě přijde tak roztomile Bhútánská též, navíc s rozpočtem, který měl - prostě paráda. A to nejsem fanda Buddhismu, jen toleruji. Ale v temných končinách západní civilizace je téměř vše, co obsahuje slovo a význam "karma", bratrem. ()