Věhlasný, ale šílený profesor Hamilton vede skupinku amerických studentů do africké džungle. Cílem výpravy je odchyt nového druhu primátů, který by mohl být chybějícím článkem v evolučním řetězci, pojítkem mezi lidmi a opicemi. Odchyt obrovitého samce se však nezdaří a všichni kromě Hamiltona a jeho asistenta zemřou. Do džungle přijíždí další vědecká skupina. Podaří se jim gorilu odchytit, nebo to bude zase naopak? (oficiální text distributora)

curunir

,,TAK JA PÔJDEM PRVÝ A POVIEM TO: O ČOM TO DO PEKLA BOLO?" __ Mňa náhodou tento film prekvapil. Od 9% som nič nečakal a vo výsledku som bol nakoniec dosť spokojný. Škoda, že film nebol nakrútený trocha inak, pretože disponoval rôznymi náznakmi nato, aby sa dal ako vystavať psychotriler, kde by bol strach práve z neznáma, ako sa tu primáty väčšinu času prezentovali. Opice by som odtiaľ úplne zrušil a celé by to fungovalo ako prvé diely ,,Lost". S nepríliš vídaným záverom som bol taktiež spokojný a keď sa to vezme, nijako inak všetko reálne skončiť nemohlo. A Salieri so zelenou šiltovkou je, ako sa zdá, do prípadného filmu o Fidelovi Castrovi jasná voľba. (5. komentár k filmu) ()

JohnMiller odpad!

kdo je Zed? Zed je mrtvej, lásko. Alebo to je z iného filmu ? hmm aj tu je Zed a pobehuje pralesom 90 minút pričom ani raz doslova ani raz neuvidíte celú opicu. Dokonca ani na konci. 89 minút som si myslel že sú opice neviditeľné a tak ich nevedia zastreliť kalachom ani dostať do pasce (potom ho na sekundu na konci ukážu aj to iba po trup. Jediné plus filmu je to že všetci dokonca pokapú. ()

MM_Ramone

Keď som zbadal v televíznom programe titul s názvom "Krvežíznivé opice", tak som si pomyslel, že sa bude jednať o objektívne natočený dokumentárny film o mladých subsaharských islamských okupantoch, ktorí sa v tisícových tlupách hrnú do Európy. Ale moje očakávania sa ukázali ako značne naivné. Titul "Bloody Monkey" nie je o neprispôsobivých agresívnych migrantoch. Je to len nízkorozpočtový horrorový snímok o zabijáckej gorile, ktorý v roku 2007 natočil starý babrák Robert Young. * ()

tron odpad!

„Kedy to zviera vyhynulo?“ – „Nevyhynulo.“ Asi hodinu som uvažoval, že dám až 20%, lebo som sa dobre vyspal a vonku bolo príjemné sychravé počasie. Potom ma to ale prestalo baviť: niektoré filmy sa nedajú ani dopozerať. Že sú postavy nulové, detto vzťahy medzi nimi, dialógy a monológy, to je jedna vec. Že výprava, až na drobné detaily, nemá úroveň, je druhá vec (v Amazonke som nikdy nebol, ale naozaj nie som presvedčený o tom, že to v nej vyzerá takto). Že logika neexistuje, je tretia vec (k návnade prihodíte zapálenú svetlicu, pričom viete, že korisť, ktorú chcete prilákať, sa bojí ohňa? KDE to má logiku?). Tým však peklo len začína: umelohmotné herecké výkony nesympatických mladých ľudí (kebyže aspoň stepujú v negližé...), mínusová práca s napätím, zlé nápady (močenie na stany) a vôbec, nebudem sem ani ďalej vypisovať všetky mínusy. VRAŽEDNÝ PRIMÁT (ktorému sa nepochopiteľne upísal oscarový F. Murray Abraham) mi vzal hodinu a pol zo života. Mám rád horory a prvá ANAKONDA sa mi veľmi páči, toto je ale malér amatérskeho zrna, kde samotného „vražedného primáta“ 99% filmového času nevidíte (!). Chabé KONGO bolo oproti tomuto tu hotové veľdielo. ()

Big Bear odpad!

F. Murray Abraham si asi něco šňupnul, kdy se rozhodl vzít roli v tého debilní debilitě. Já hlupák v dětství odkojen na knihách E. R. Burroughse jako Tarzan ad... jsem včera v noci nechtěje ještě spár zachytil tento film v TV. A pak už jen němě zíral. Tohle není ani nechtěně vtipné béčko, tohle je čistá filmařská demence. - ODPAD ! ()

• Filmovou lokací, kde se natáčelo, se stala thajská provincie Krabi. (SOLOM.)